Pes a alkohol

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Pes a pivo

Poslaťod Amaguk » Uto 22.07.2008 13:19

vela psov lubi pivo :smile:
aj moj terajsi lubi, aj predchadzajuci lubil
ale davam len obliznut, este tak aby som aj psovi kupovala pivo...dost ze si ine od huby odtrham :lol:

to skor kupim tie pivovarske kvasnice

okrem toho, alkohol hoci aj v zriedenom pive, nie je pre psa prave to najlepsie...ak davat pivo, tak radsej hadam nealkoholicke
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a pivo

Poslaťod Silwuska » Uto 22.07.2008 13:25

Ja by som psovi absolutne nedavala pivo...hlavne nie s alkoholom...pametam si kamosovho dunca Marleyho, bol normalne zavysli na alkohole...kym mu nedal obliznut aspon trocha, tak bol psisko hnusny a nafal po kazdom...uplne mu vyliezli oci ked zbadal pivo...a ked si luskol tak spokojny zaspal :pac: :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Uto 22.07.2008 13:26

Wow, mame novu temu!!!!
No ja mu radsej dam obcas tu troxu alkoholu, netusim, pokial sa neozere, ako by mu to mohlo skodit. Kazdy mame svoju slabost :hi: A po vcerajsom pokuse viem, ze qasnice mi nezozere.
Myslim, ze pivo je prijatelnejsi prehresok, ako udeniny so solou, s rychlosolou, koreninami, eckami. Parok, safaladku, klobasu by som mu nedal ani za svet, a on by to chcel :ua: .
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a pivo

Poslaťod Amaguk » Uto 22.07.2008 14:05

alkohol je jed, takze mu skodit moze :no:
zavisi sice aj od toho, ako casto mu ho davas, v akom mnozstve a akej koncentracii, ale treba ratat aj s tym, ze je to navykova latka, co spekacky nie su

ja teda mojmu radsej raz za cas dam niekde na opakacke nejaku tu safalatku, nez mu pravidelne davat chlemcat pivo
nuz ale kazdy robime, ako sa nam javi vhodnejsie :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Uto 22.07.2008 14:29

Offtopic: Alkohol je sice ked, ale ked nie je, tak je to otrava :joint:

Bacha, nie som alkoholik!

Alkohol je navykova latka pre cloveka, pije ho z uplne inych pricin, ako pes. A tak, ako po granulax pes dostane dezert, po vode moze ako dezert dostat aj pivo. Striedmo, obcas, rozhodne nie ako odmenu, to by si asi navyknut mohol....
Pre psa moze byt aj safaladka navykova....

PS Vidim, ze mam status novacika - a spravne. Takze to, co pisem, nie je rozdavanie rozumov, ale vyjadrujem svoje, mozno nie najspravnejsie, nazory
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a pivo

Poslaťod Amaguk » Uto 22.07.2008 14:38

obavam sa, ze sa mylis
alkohol je navykovy tak pre psa, ako pre cloveka, je to droga, ktora sposobuje fyzicku (nielen psychicku zavislost) dokonca pre zviera je tento navyk ovela nebezpecnejsi, lebo ho nedokaze v pripade nadobudnutej zavislosti ovladnut silou vole a presvedcenia...
navyse, davat alkohol 20 kg psovi, je ako davat alkohol dietatu, z hladiska zataze na organizmus
ale tychto rizik si si iste vedomy

pije ho z uplne inych pricin, ako pes.

nerozumiem
neviem o ziadnych inych pricinach, aj v prirode sa zvieratach dostanu napr. ku skvasenemu ovciu a niekedy tam chodia zamerne s tym istym ucelom, ako ludia chodia do hospody, teda nie kvoli smadu, ci hladu po ovoci :no:
ale to su skor take rarity a vynimocne situacie
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Uto 22.07.2008 14:45

Offtopic: "pije ho z uplne inych pricin, ako pes."
nerozumiem

No alkoholik pije pivo, aby sa ozral, nie aby ho vychutnal. Kedze alkoholik nie som, pijem ho preto, lebo mi chuti, mam klapku. Aj pes ho pije pre chut, ved nedovolime, aby sa nam zmontovali, vsak?


Moj pes vazi 30 kg a pivo dostava raz za tyzden - 10 dni. Len male, castokrat riedene s vodou, a len desinu.
Skodi psom, ktore piju pivko takto striedmo ten alkohol viac, ako miligramy soli a ecok z udenin?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a pivo

Poslaťod Amaguk » Uto 22.07.2008 14:50

to je uz odborna otazka na dietologov :no:

ja osobne by som takto svojmu psovi alkohol nepodavala,
a domnievam sa, ze ak pes dostane raz 4-5 krat do roka spekacku niekde na opekacke, tak je to rozhodne menej skodlive
tot moj pohlad a nazor na vec :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a pivo

Poslaťod Mackie » Uto 22.07.2008 14:56

ked ja nemozem pivo, nebude ani pes :nie:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a pivo

Poslaťod ZEva » Pia 25.07.2008 9:33

co je na tom divne ze dava psovi pivo aj moje ho piju v pohode a aj 2x do tyzdna v tomto s tobinom suhlasim boze nerieste tu take veci je to kazdeho osobna vec ako a co bude psovi davat jest a pit ked mu chuti a nie je zavisly tak preco nie tot moj nazor /som pivarka a nemam problem odliat z mojej desiny aj mojim sucinam/ nie su potom ani agresivne ani hyperaktivne ani spave proste berme to tak ze je to doplnok stravy podporujuci travenie :lol: a aj co sa tyka B-cok /vsak aj tehotnym aj kojacim matkam v primeranom mnozstve sa odporuca pivco - viem zly priklad/
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Pes a pivo

Poslaťod Mackie » Pia 25.07.2008 9:47

Offtopic: v podstate aj odvar z maku je v pohode, daval sa detom, aby spali.. akurat, ze sa z toho syntetizuje napr. heroin
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a pivo

Poslaťod unicorn » Pia 25.07.2008 13:54

na tejto stranke sa v preklade o alkohole pise toto :
nedajte svojmu psovi ani glg hocijakeho alkoholickeho napoja. pozitie moze viest k zraneniu, strate orientacie, nevolnosti, problemy s mocenim, alebo dokonca ku kome, alebo smrti sposobenej otravou alkoholom. alkohol moze niektore psy pritahovat, takze nenechavajte ziaden na miestach, kde by ho mohol pes dosiahnut.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Pia 25.07.2008 23:55

unicorn píše:na tejto stranke sa v preklade o alkohole pise toto :
nedajte svojmu psovi ani glg hocijakeho alkoholickeho napoja. pozitie moze viest k zraneniu, strate orientacie, nevolnosti, problemy s mocenim, alebo dokonca ku kome, alebo smrti sposobenej otravou alkoholom. alkohol moze niektore psy pritahovat, takze nenechavajte ziaden na miestach, kde by ho mohol pes dosiahnut.

Unicorm, pivo nie je alkoholicky napoj v tom pravom slova zmysle, tam sa urcite maju na mysli vysokopercentne napoje. Desina pivo obsahuje 2-4% etanolu ( a neverim, ze z neho pes straca orientaciu, dostava sa do komy a ze z 3 dl pivka dostane otravu alkoholom :ua: ) vino uz 17-22%. Vino bych psovi nedal, pivo kludne. Striedmo a obcas.
Je to stranka http://www.missouriscenicrivers.com/baddogfoods.html
Podla tej stranky je pre psy jedovata aj brokolica (obsahuje isothiocynate. Moze porusit rovnovahu zaludka, ak jej podiel na dennej strave je viac ako 10%), jablko (semena obsahuju kyanogenicke glykocidy a mozu viest k otrave kyanidom), surove vajce (bielko obsahuje protein avidin, ktory moze spotrebovat biotin v (bacha, nie v zltku, ale:) psom organizme....) Biotin je zakladom pre rast psa a jeho zdravu srst. Vo vajci mozu byt bakterie, napr. salmonella.....). Spomina sa aj pecen (nechce sa mi prekladat, ja lenivec :haha: ), uzatvara to cele voda zo stojacich vod a kaluzi. Takze psi okolo Missouri nech brokolicu nejedia, podla BARF je brokolica super.
Takze????

Inac, vsimam si (radsej by som si mal asi vsimat chovanie svojho psiska :ach: ), ze takmer kazdy nazor o tom, co je dobre pre psa, je odrazom nazoru pisatela na danu vec. Nechuti mne, nedavam ani psovi :plac: .Tych kontroverznych nazorov o veciach prospesnych/neprospesnych pre psa, ovplyvnenych vlastnym subjektivnym a teda clovecim nazorom je fuuuuuuuuura (po novom 'mrte; :oo: )
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a pivo

Poslaťod lucik » Sob 26.07.2008 8:18

Inac, vsimam si , ze takmer kazdy nazor o tom, co je dobre pre psa, je odrazom nazoru pisatela na danu vec.

tak toto je hadam prirodzene, ved nazor si vytvara kazdy sam.. mimochodom, vela ludi prave tym, ze sa zaujima napriklad o spravne krmenie a vyzivu psa ziskava poznatky o vyzivovej hodnote tych-ktorych potravin a na zaklade toho sa zacnu stravovat lepsie aj oni :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Sob 26.07.2008 9:04

lucik píše:tak toto je hadam prirodzene, ved nazor si vytvara kazdy sam

Jasne, ale nezda sa mi celkom OK, ze to generalne aplikuje aj na psa. Opacne je to OK, osobne som sa z BARFUu vela dozvedel o tom, coho by som sam mal viac skrmovat :lol:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy