Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod iiivetka » Uto 15.11.2011 11:41

Ahojte, môj borderko je už pán v rokoch, má 13, je to taký dedulko :)
Ale videli ste už takúto farbu???
http://www.gotpetsonline.com/pictures/g ... rier-0001/
:oo:
:love:
Alebo to neni borderko? :nwm:
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod kkamkak » Uto 15.11.2011 17:00

môj ocko chcel border teriéra...no potom sme si to rozmysleli a máme PBGV.... ale je fakt krásny.. (obidvaja.. :haha: )
Obrázok
kkamkak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 241
Bydlisko: PD/BA


Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Štv 02.02.2012 16:10

IIIvetka, daj fotku tvojho 13 ročného bordérka, inak ten link čo si dala, tam sú aj iné plemená,+orieškovia, nie je tam len bordér teriér... Teda je to dosť zavádzajúce, bo všade nad každým psom je nacapené bordér terier :nwm:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod iiivetka » Pia 01.06.2012 18:07

Nechodím sem často :hi:
Ale keď dojdem domov, tak pohľadám dáku foto :)
Len, ťažko sa mi sem vkladajú fotky, ale dáko to hádam zvládnem :)
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod Euchrid » Pia 01.06.2012 20:13

Trosku odbocim: V predoslom zamestnani sme na druzstve mali asi 5 malych potkaniarikov. Ich mama bol cistokrvny Border terier. jej deti sa vzrastom aj vzhladom na nu dost ponasali,ale neviem kto bol otec. Hlavne ona, hoci uz bola stara, bola neuveritelna lovkyna. Zabila vsetko co sa hybalo a bolo mensie ako ona. 2-3 potkany denne. Raz zabila aj novonarodene staniatko Borderkolie :ua: urcite sa pomylila. Jej deti- to je normalne legenda: raz v zime sef nieco s nakladacom vylozil pod strechu opustenej mastale. 2ja psy si sadli do lopaty nakladacu a vyviezli sa hore. Bola to hola opustena povala, s dierami po vybitych oknach - fucalo tam, nebolo sa tam kde skryt, neboli tam ani schody, ani rebrik ani nic...Sef na nich zabudol,alebo si neuvedomil, ze su hore. Psy sa odrazu stratili,takze uz ich ani nehladal, pretoze, potkaniariky na druzstvach maju tazky zivot -pod psa. A ja vam tu prisaham, ze stratene psy sa nasli o mesiac, ked siel sef po tu odlozenu vec. Psy boli zive,zdrave, bez znamok podvyzivy!!! :oo: Cely mesiac zili iba z ....ja neviem....asi zrali sneh.
Dvakrat som videl ako cela svorka chytila zajaca a zjedla ho! (potkaniariky som mal prisny zakaz krmit,krmil som iba strazne a pracovne psy)

sila co?
Euchrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Sob 02.06.2012 8:56

Euchrid píše: Psy boli zive,zdrave, bez znamok podvyzivy!!! :oo: Cely mesiac zili iba z ....ja neviem....asi zrali sneh.
Dvakrat som videl ako cela svorka chytila zajaca a zjedla ho! (potkaniariky som mal prisny zakaz krmit,krmil som iba strazne a pracovne psy)

sila co?


Offtopic: tak viem, že na družstvách sa dejú ( nie všetkých) svinstvá, ale tentok príbeh, je mi z neho :blee: Nuž načo mu boli potkaniariky?????? Možno boli osožnejší ako tie strážne a pracovné psi.............
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod Euchrid » Sob 02.06.2012 16:55

kotrmelc: nuz co ti poviem... je to asi vsetko o ludoch. A naco boli tomuto clovekovi potkaniariky? NO myslim, ze to boli najdolezitejsie psy na druzstve, bez nich by to bolo zamorene hlodavcami.
Mam viacero drsnych zazitkov, ale to asi kazdy z nas. O tom som pisal preto, lebo ma fascinuje aka je zivotaschopnost v tomto plemene, nieco take som este nikdy nevidel. Su to doslova neznicitelne svaby. :lol: Jeden krizenec,moj najoblubenejsi (vola sa Cert) sa dokaze vystverat po 2,5m vysokej stene z naukladanych balikov sena. Raz v letku chytil holuba.
Euchrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Ned 03.06.2012 15:02

S tou životaschopnosťou môžem len súhlasiť. A sú to tiež pekní magori, čo sa lovu týka, hazardujú s vlastným životom, lovecký pud je u nich priam posadnutosťou :ach: A hlavne, keď sa chovajú a vyrastajú v svorke, na polovke som s mojimi nebola, ale stačia mi aj úľovky jašteríc, užoviek, ježkov, drozdov a hrdličiek,mačiek... Dokážu číhať ako lev v húštine, vyčkať moment/sekundu, kým obeť otočí hlavu, alebo znepozornie... to všetko mi je dobre známe.
Ale milujem ich: keď je každý sám sebou, sme len pes a pán(kamarát), keď "rozmýšľajú" a nielen pudovo číhajú a zabíjajú :devil:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pon 04.06.2012 18:23

Obrázok
Tohto havina našli dnes MP na Solivare.Je to starší psík, ale v super kondíčke.Je priateľský a vyzerá, že so psami nekonfliktný.Našiel sa aj s obojkom! Je v Prešove.Tel. 0948015944
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Uto 05.06.2012 3:29

Verím, že sa ozve pôvodný majiteľ :angel: Misheliq, každopádne som si ho capla na nástenku, blue-tanko držíme packy a päste :no:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod stella karpatica » Ned 15.07.2012 11:39

Začiatkom augusta očakávame vrh po skvelom spojení.
Ak by mal niekto záujem o šteniatka, tak kuknite na www.stellakarpatica.eu
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Sob 04.08.2012 10:21

Ahoj, čisto informatívne: máš už aj nejakých serióznych záujemcov o šteniatka??
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod stella karpatica » Pia 10.08.2012 7:38

Poslal som Ti SS ale neviem či to prešlo.
Jedno bábätko je ešte voľné.
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Pia 10.08.2012 13:38

Prišla mi ďakujem, mohol si aj nejaké fotečky pridať, čo by som sa trošku pokochala bordelátkami :aaa:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI