ARAS

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

ARAS

Poslaťod BarboraA » Str 26.10.2011 13:56

Ahojte :ahoj:
Cele dva mesiace som spekulovala nad krmenim mojho vlka a radila sa aj tu aj s veterinarmi aj s chovatelmi, celkom fuska :heh: Zistila som, ze do jedalnicka zaradim 3 veci okrem sucheho krmiva - rastlinne - lanove semienko, surove - klbove hovadzie kosti kvoli zubkom a ako tretie na chut a prilepsenie - "konzervu" ale zasadne nekonzervovanu - tzv. vlhke krmivo znacky ARAS. Myslela som ze to tu najdem v prispevkoch ale zrejme to tu nie je velmi zname.
Mam stastie ze mi to znamy moze doviezt z Rakuska, vyskusali sme uz tri druhy a som naozaj nadsena. Je to vakuovo balena zalezitost, cize nie su tam pouzite konzervanty, je to vyrobene z kvalitneho maska (cca 80%, zvysok rozne, hlavne zeleninka).
Takze mozem odporucit, ja osobne mam naozaj dobru skusenost (a to teda zdoraznujem ze uz za dva mesiace je Alex v zradle rozmaznany, potvora)
Este aj ak je niekto z Blavy a chce vyskusat kludne mi napiste, dalsiu davku si idem objednat buduci tyzden :no:
Btw rakuska stranka http://www.aras.at/viewpage.php?page=23&submen=22, ja osobne som teda skusala tie "konzervy" Aras Classic, ostatne vyrobky moc nepoznam....
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: ARAS

Poslaťod Marco Varhol » Str 26.10.2011 21:10

Hmm nepoznam v Rakusku jedineho kvalitneho vyrobcu mokrej stravy, ale mozno mam len zle informacie. Takze napis zlozenie v DE, hmotnost a cenu kedze na stranke je to utajovana informacia.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ARAS

Poslaťod BarboraA » Štv 27.10.2011 12:41

Marco staci zagooglit :no: V DE verzii sa moc neorientujem, je tu vsak ceska vetva a je tam hafo informacii http://www.aras-krmivo.cz/index.php?opt ... ticle&id=9. Ako vravim ja som zatial skusila len tu radu Classic a skusim tu hypoalergenic, o ostatne momentalne nemam taky velky zaujem, som spokojna s Orijenom (ja aj Alex, co je hlavne :no: )
Maju Bio certifikat a celkom sa mi paci zlozenie toho co som doteraz skusala, cena sa mi zda primerana kvalite. Z AT je to pre mna lacnejsie nez si to nechat posielat z CZ, preto priamo Rakusko.
Nehladam ciste 100% maso lebo Orijen ma uz dostatocne vysoky podiel dusikatych latok takze toto je pre mna ideal...
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: ARAS

Poslaťod Marco Varhol » Štv 27.10.2011 19:41

Ale ja chcem vidiet presne zlozenie z obalu nie bludy ako su na ceskej stranke.
Každá konzerva obsahuje vysoký poměr masa (cca 80%), zeleninu a přílohu (okolo 20%). Konzerva obsahuje pouhých 6% vody. :haha:
pri 6% vody je cena za 820 g………….. 64,- Kč... Toto nema nad vsetkych ceskych basnikov, ten kto robil tuto stranku je vazny pacient.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ARAS

Poslaťod BarboraA » Ned 30.10.2011 10:57

Stránka nie je najprehľadnejšia, to uznávam, ale tu sú zloženia krmív http://www.aras-krmivo.cz/images/storie ... ra_psi.pdf
Nie je to uvedené perfektne v percentách (zloženie) , ale ja tam nevidím nič, čo by mi prekážalo v tom krmive.... Vravím, používam te Classic a Alex to miluje.
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: ARAS

Poslaťod BarboraA » Ned 30.10.2011 11:09

Ach jaj, to boli granule, tie nepoužívam ... njn, videla som aj prehľadnejšiu stránku :ach: Tuto je to mokré krmivo http://www.aras-krmivo.cz/images/storie ... rgenic.pdf.
Inak vyrába sa to v DE, nie v AT.
Pokúsim vyzistiť presné pomery zložiek v krmive, ak to dokážu poskytnúť, napíšem výrobcovi.
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: ARAS

Poslaťod Marco Varhol » Ned 30.10.2011 12:37

100% cerstvé maso výlucne z kontrolovaných chovov.
Hmm a nasledne tento text
Zloženie: mäso a výrobky živočíšneho pôvodu, zelenina, obiloviny (z toho 16% krmoviny)

BarbaoraA tak najskor napises ze je to vakuovo balena zalezitost, cize nie su tam pouzite konzervanty, je to vyrobene z kvalitneho maska (cca 80%, zvysok rozne, hlavne zeleninka).

Ako si na to vlaste prisla ved to nie ie je pravda. Kde je to kvalitne maso? Pozor na podiel z podielu a na slovicka vyrobky ziv.povodu. Ak toto je uvedene aj na obale tak to mas fakt velku kvalitu... :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ARAS

Poslaťod BarboraA » Pon 31.10.2011 10:19

Marco mám to doma a vidím to na vlastné oči. Skúšala som kadečo (Gran Carno, Rex, Animonda rôzne) a tieto sú zatiaľ najlepšie, sú v tom veľké kusy mäsa, normálneho mäsa, však nie som slepá :no:
Viem čo znamená vedľajšie produkty živ. pôvodu a tiež viem, že balenú potravu pre psy, kde bude čisté mäso na steak nenájdem, respektíve určite nie v tejto cenovej relácii. Aspon to zloženie ZAČÍNA mäsom z živočíšnymi výrobkami, nie ako v nejakom RC kukuicou...
Pozri sa, ja to mám doma, som veľmi spokojná, dodatočné informácie si od výrobcu vyžiadam a ty tým krmiť nemusíš, toľko k tomu :no:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: ARAS

Poslaťod Mackie » Pon 31.10.2011 10:45

Offtopic: ochutnaj to, myslim to vazne, ci to naozaj chuti ako maso, alebo ako nieco pomlete a zlisovane do kociek :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ARAS

Poslaťod Marco Varhol » Pon 31.10.2011 19:46

Bud sa vyrobca pochvali alebo zahmlieva. Totiz ak 400g konzerva obsahuje 80% masa tak ju pod 3 eura urcite nekupis. A v Nemecku sa vyrabaju len privat label premiove znacky. Su to popularne konzervy, ale patria len do strednej triedy kvality.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ARAS

Poslaťod BarboraA » Štv 24.11.2011 15:03

Marco môžem sa spýtať, ako to tak presne vieš?
Btw, prišla mi nová dávka, dokonca som našla dobrovoľníka, kamoša, ktorý konzevu vyskúšal (ja som vegán, rozhodne nemienim jesť žiadne mäso) a potvrdil mi, že to normálne mäso je. Je to nasekané, sú tam väčšie aj menšie kúsky. Ja ako vegán tvrdím, že to naozaj vonia viac, než slušne, pes to miluje. Jena 400gramovka stojí cca 2,5 e. To je práve to, že ak je to kvalitné, nekonzervované, tak to asi nebude stáť 80 centov. Ja si radšej ušetrím na sebe, ale môj starý hafik dostane takéto krmivo...Je to zatiaľ NAJLEPŠIE vlhké krimivo, ktoré sme mali.
Úplne vážne a úprimne to odporúčam vyskúšať, lebo ťažko sa o tom píše, ak niekto nevie aké to krmivo je. Ak chce niekto skúsiť, napíšte mi, keď budem objednávať ďalšiie tak môžem rozno objednať o pár kusov viac. Dopravu mám zadarmo.

Yep, 6 percent vody je blbosť, samozrejme, to je uvedené chybne. Inak sa ale ostatné veci typu Gran Carino a spol fakt môžu oproti tomuto schovať :no:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: ARAS

Poslaťod Jano BA » Pia 04.05.2012 10:17

Ahojte,

ponúkam všetkým záujemcom rozvoz tohoto kvalitneho krmiva v ramci Bratislavy a blizkeho okolia. K dispozícii je celý sortiment výrobcu ARAS.
Kontaktujte ma prosím cez súkromnu správu (ss).
Informácie o krmive nájdete už aj na slovenskej stránke http://www.araskrmivo.sk/
Stretnúť sa mozeme aj osbne na prechadzke s vasim psom.
Jano BA
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: ARAS

Poslaťod Puk » Pia 04.05.2012 19:19

Marco Varhol píše:Bud sa vyrobca pochvali alebo zahmlieva. Totiz ak 400g konzerva obsahuje 80% masa tak ju pod 3 eura urcite nekupis. A v Nemecku sa vyrabaju len privat label premiove znacky. Su to popularne konzervy, ale patria len do strednej triedy kvality.


Pár mesiacov používam konzervy Topstein. 855 g konzerva stojí 2,50 €. Je tam len mäso, žiadne iné prísady a konzervanty. Teda to nie je kompletné krmivo. Ale to mäso (napr. 1/4 kuraťa) tam skutočne to mäso vidieť, vrátane napr. stehennej kosti, na rozdiel od iných konzerv, kde je nedefinovateľná (na pohľad) zmes mäsa a Boh vie čoho...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: ARAS

Poslaťod Marco Varhol » Pia 04.05.2012 21:44

Puk hmm este mi napis vyrobcu a ze je to produkt CZ a hned je mi to jasne. Ozaj a nie je vyhodnejsie kupovat cele kura a uvarit. Navozis kurence z Polska z ich dotaciou exportu das do konzerv, napises rucna praca vymyslis nazov a hura velky biznis zacina.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ARAS

Poslaťod Puk » Sob 05.05.2012 7:45

Máš pravdu, je to český výrobca. A ja by som rád kúpil niečo podobné aj od slovenského výrobcu, keby tu taký bol...
A to ostatné čo si napísal - aj v tom máš pravdu, no aj to má pár háčikov. Kde máš istotu, že to kura, čo kúpiš povedzme v obchode, nie je tiež z Poľska, či dokonca z Číny? Rovnako nemáš tú istotu ani pri nákupe konzerv od
renomovaných... :hmm: Kúpené kura - varenie, mrazenie, či chladenie - čas, energie, robota a efekt horší (hádam) ako konzerva. Jediná prednosť - relatívna čerstvosť. Ale len Boh vie, koľko to kura stálo v mrazákoch... Pokiaľ máš malého psa, povedzme Tvoj názor beriem, ale pri veľkých psoch je to úsmevné. Konzerva navyše prebehla autoklávom, takže napr. na dovolenku skôr, ako varené kura. Naviac, majú konzervy nielen s kuraťom...NECHCEM im robiť reklamu, len som napísal svoj postreh a zdalo sa mi, že cena v porovnaní s tým, čo je vo vnútri a v porovnaní s tým čo je vo vnútri a za akú cenu u iných dostupných značiek, (aj "sójové mäso" :heh: ) sa mi zdá celkom OK. Navyše bez konzervantov a iných cipovín.
A k biznisu - nemyslím si, že je z toho nejaký ohromný biznis - plechovka, viečko, odkladacie viečko, plus etiketa ktorá je rovnako drahá ako samotný obal, surovina, robota, rozvoz, skladovanie - neverím, že je to viac ako pár centov... Iste, so stratou robiť nikto nechce... Skrátka ale, nemyslím, že niekto na tejto komodite masovo zarába. Nakoniec, keby aj z toho nejaký peniez bol, určite nie taký, za aké sa dnes na SK ponúkajú verejne a bezostyšne iné krmivá, ktoré psom doslova škodia. Je to ale len a len môj názor.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Ďalší

Späť na Granule a konzervy