Stráženie predmetu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Rika » Uto 15.07.2008 12:03

No tak akoze ked ju mam vzdy pustenu napr. v zime na ulici pred domom, ked sneh odhadzujem, tak si nikoho ani nevsima,len sedi dolezito na chodniku a cumi co sa deje na ulici.
Len no som nemyslela, ze na bigla bude az taka, ved to je strasne co ta robi. Ju az trasie, srdce jej tak riadne bije, uplne tvrda ako kamen,...
Akoze viem, ze je to aj vekom, predtym taka nebola. Ako som ju naucila stekat na povel, tak doma uz pomali pre kazdu blbost steka. No minule o tretej rano zacala vrieskat, ako potom som zistila, ze mala dovod... ked to citi zver aj cez steny :pac: :heh: . Pred par tyzdnami tiez min. pol hodiny zavijala (to mam aj nahrate) s chvostom medzi nohami a usami sklopenymi, to som tiez nakoniec zistila, ze opat prisiel medved ku zahrade. Ale tak to na vselijake podozrive zvuky bude vrieskat.
Ale vsak aj dobre, ze je taka, uz raz pomohla, ked nam cigan do domu vosiel :heh: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Amaguk » Uto 15.07.2008 12:05

Offtopic:
Poca píše:Tak to býva, je to pes, proste strazi teritorium. Divne je ked to pes nerobi..

zavisi aj od plemena. u mojho by bolo divne, keby to robil :no:


rea, dakujem za ozrejmenie. ako majitelka uplne nestrazneho plemena su mi tieto "strazne a brechacie" veci este stale tak trochu neznamou :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Poca » Uto 15.07.2008 12:07

Aha, hej, vlastne nejako do hlbky som sa nad tym nezamyslela, ale povedzme ze u vacsiny psov je to normalne. Moja steka tiez v zahrade a vonku total ignoruje. Ja si myslim ze je to dobre. (ak mas tolerantnych susedov)
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Silwuska » Uto 15.07.2008 12:14

Jo ja som sa tiez nezamyslela nad tym ze su aj nestekavci :lol: ahoj tesacik, aj tak ta lubime :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Lindchen » Štv 17.07.2008 11:26

Tchor píše:Zvas jestli to chce se svim psem opravdu delat a jestli to dokazes dotahnout do konce. Za cviky hlidani predmetu a odvazovacku se plati velmi visoka dan v podobe trvaleho noseni kose. Uplne nejhorsi situace nastane pokud stemahle cvikama zacnete, ale nedotahnete je do plneho zvladnuti kdy v urcitem stadiu pripravy na tyhle cviky je pes nebezpecny svemu okoli kdykoli bude privazanej nebo odlozenej.


Vdaka Tchor za reakciu, tiez ma presne toto napadlo, ked som si citala skusobny poriadok. skusky pre mna nie su nic mimoriadne dolezite, len som si povedala, ze vela veci uz vieme, az na to strazenie a samostatnu cinnost... ist na skusky s tym, ze toto a toto nemame zvladnute, je podla mna o nicom. asi sa budem orientovat skor na skusky OB, tam tieto veci nie su. Aris sice nie zas nejaky total maznos k cudzim ludom (myslim, ze keby ho chcel niekto ukradnut, rychlo by od toho napadu upustil hi-hi), ale chodi vsade navolno a to by som rozhodne nebola nadsena, keby tento cvik nepochopil spravne... ale vdaka vsetkym za reakcie :jop:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod renqa » Str 07.04.2010 12:11

Neviem či to patrí do tejto témy, ale chcela by som sa opýtať či je normálne, že keď niekde so psom stojíme (napríklad včera sme boli s priateľom pri aute), tak on striehne po ľuďoch a šteká po nich. Akonáhle sa k nemu niekto priblíži, tak začne štekať... Ale keď ideme po meste a ľudia chodia okolo nás, tak je úplne v pohode... že by strážil alebo je to len spojené s tou bojazlivosťou? :nwm:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Brona » Ned 18.04.2010 8:41

Ja by som sa chcela spytat na to strazenie predmetu, ktore je v nazve temy. Ako sa taky povel cvici? Resp aka je metodika cviku? To je aj na skuske malych plemien nie?
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod lusy » Ned 18.04.2010 13:34

brona a o com myslis, ze je tato tema???? ma len 2 strany :ach: co tak si ich precitat :otaznik:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Macush » Ned 18.04.2010 14:35

renqa môj robí presne to isté. Keď stojíme začne štekať a keď niekam ideme a okolo ludia tak nič iba si pričuchne a to je všetko. Neviem, nechápem prečo to robia :nwm: ale myslím si že skôr ja to spojené z bojazlivosťou než zo strážením. Ale na druhej strane keď sa niekto cudzí približuje tak strašne šteká až trhať by išiel tak o bojazlivosti neviem či môžme hovoriť. Keby sa bál podľa mňa by sa stiahol a neštekal by. Ja fakt neviem podľa mňa ide aj o bojazlivosť aj o stráženie. Aj keď to viznie trochu hlúpo, ale inak si to vysvetliť neviem.
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod zuzka:) » Ned 18.04.2010 14:45

myslím, že aj zúrivé štekanie môže byť zo strachu, pretože sa snaží "odplašiť" to, čoho sa bojí. my keď stretávame mini psíkov, ktorí sa boja veľkých, tak zúrivo vyštekávajú obesení na vodítku, ale keby že nechám denyho ich ovoňať, myslím, že už by takí frajeri neboli...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Brona » Ned 18.04.2010 15:09

Lusy: Opytala som sa nieco zle? :ach: Tema sa vola strazenie predmetu. Precitala som si dve strany co tu su, o tom ako povel/cvik natrenovat sa nepise, tak som sa opytala. Myslim, ze som sa opytala slusne a k teme. Ci mas iny nazor?

Rada by som vedela konkretne skusenosti inych, lebo vsak ved nacitat si viem aj sama. Ale jedna vec je teoria a druha vec je konkretne skusenosti. Ak teda mate niekto chut podelit sa a popisat trening tohto cviku, budem vdacna. :poklona:
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod meridia » Ned 18.04.2010 16:34

ahoj,no metodiku máš tady
http://www.vycvikpsa.cz/articles/000141.shtml
už to sem někdo dával..
osobně jsem to cvičila s NO,nemám s tím naprosto žádný problém,mám to jen jako jeden z ostatních cviků..koneckonců obrana je též cvik a psi co jí dělají nežerou běžně lidi :joint: .Myslím normální psy a normální psovody :no: ,to se nedá posoudit ale od PC.
Vůbec netvrdím,že se to tak má dělat,ale já začla sama se sebou...prostě jsem psa položila,dala mu k nohám něco na hlídání)zpočátku je ideální třeba hračka nebo něco o co jeví pes zájem) a "úchylně a podbízivě" :haha: jsem pomalu sunula ruku se slovy hlíííídej.Můj pes je ovšem dosti rychle vzrušivý a hlavně velmi uřvaný,takže reakce byla téměř okamžitá..stačilo jen štípnout do čumáku a bylo. :no: Následovala pochvala atd..pak jsem přešla k tomu,že jsem psa odložila a procházela se kolem.Reagovat měl až v momentě sehnutí a pokusu o odebrání předmětu.Když jsme zvládli toto,zapojila jsem cizí osobu..psa měla na vodítku a stála za ním a povzbuzovala.Šlo to snadno,jelikož už věděl co dělat..
Na mého psa zabírá lépe pomalý postup,ten se mu zdá asi podezřelý :ha: ,ale jinému zas naopak toto činí potíže a při pomalém odebírání dojde k tomu,že pes nereaguje a o předmět přijde..nutno vyzkoušet co na psa platí víc.
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Brona » Ned 18.04.2010 18:46

Meridia, dakujem. A je to oka ked das strazit hracku? Osobne som tento cvik nikdy necvicila, preto ma to tak zaujima, citala som ale, ze treba z tohto cviku vynechat predmety psa - casti vystroja, hracky a pod. Asi preto aby nedoslo k "stretu zaujmov" v praxi ze napr. si pes zacne strazit tieto veci aj mimo cvicenia?
A este jedna vec ma v tejto suvislosti napadla - rovnakou metodikou sa cvici aj strazenie vodzky? Myslim situaciu ked je pes na vodzke uviazany a strazi si ju aby ho nemohla cudzia osoba odopnut.
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod meridia » Ned 18.04.2010 19:10

hele já to mám opravdu pojaté jen jako cvik,takže hračka je OK a nerozpakovala bych se použít i kost např.Ale to mluvím za sebe a neradím to nikomu,protože neznám jeho, ani psa ani jejich vzájemný vztah.Jinak ta výstroj a hračky se nesmí používat až na zkouškách,v nácviku ti to nikdo nezakáže.
Odvázání mám také nacvičeno a v zásadě tím samým způsobem.Začla jsem na sebe a pak přešla na cizí osobu.Pokud cvičíš se psem obrany(nevnímla jsem co máš za psa),bude to jednodušší,stačí psa trochu vydráždit :no: Ale jak říkám,každý by měl znát svého psa nejlíp a vědět co si může dovolit.
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Haleth » Štv 17.01.2013 22:29

Tak som si prečítala tieto dve strany a vcelku som zostala zaskočená, ako ľudia pred týmto cvikom vystríhajú...
Osobne by som sa skôr chcela spýtať na stráženie seba samého, nie predmetu, to nepotrebujem. Skôr aké sú metodiky, aby sa pes nenechal odviazať a odviesť spred obchodu a pod.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia