nevie sa hrat

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Nebavia ho hračky

Poslaťod Bad » Pon 10.01.2011 13:18

Můj pes si sám hrál naposled jako štěně a to tak že něco kousal. Jinak ke hře potřeboval a potřebuje parťáka, to je přeci normální!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Nebavia ho hračky

Poslaťod jana232 » Pon 10.01.2011 13:36

. .možno máš pravdu,len keď počúvam-môj sa hrá sám s uzlíkom,môj sa hrá sám s plyšákom . .tak potom nevie,či je chyba v psíkovi,alebo v pánovi :nwm:
. .ale asi v tých,čo to hovoria . . :ach: :hi:
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Nebavia ho hračky

Poslaťod zuzka:) » Pon 10.01.2011 13:50

môj si sám akurát tak niečo žužle, a potom sa snaží zožrať
inak sa tiež hráva s nami, prípadne si sám vyhadzuje uzlík alebo loptičku, ale to mu my tlieskame alebo sa tvárime, že waaaaw, aký si geniálny a aké je to super zábavné :heh:
neviem si predstaviť, že by to takto robil, keby ho nikto nevidel
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Nebavia ho hračky

Poslaťod Offca » Pon 10.01.2011 13:53

Januška, vyčkaj času, kým ti mladý pes dospeje :no:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Nebavia ho hračky

Poslaťod jana232 » Pon 10.01.2011 14:53

Offca- :hi: ďakujem,asi by som od neho chcela veľa
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Nebavia ho hračky

Poslaťod usagi » Pon 10.01.2011 21:54

Nahodou moj sa zahra aj sam :ha: ale to len z dovodu,ze je zavislak na "nespani" a "asponniecorobeni" :joint: najprv pobeha s hrackou cely byt,ked nikto nejavi zaujem tak sa zvali do stredu obyvacky a piska,pohadzuje si loptu sam,alebo si lahne na chrbat a "zongluje".na noc odkladam vsetko z izby,inak by sa prehral celu noc.jedine co mu nechavam je plysovy,hrkaci had - pretoze nim sa lubi obmotat a podporuje ho to v spanku.akurat sem,tam mu hryzne do hlavicky,trosku to zhrka a odfukuje kludne dalej.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: nevie sa hrat

Poslaťod BarboraA » Pon 19.09.2011 17:45

Citam si tuto temu a napadlo ma polozit otazku - ma niekto predstavu do akeho veku sa pes asi tak este chce hrat? Viem ze to znie trochu odveci, urcite to je velmi individualne ale zaujimaju ma skusenosti uzivatelov, ktori maju starsich psikov. Moj psik sa absolutne nehra, nepozna hracky, nejavi zaujem - je vsak z utulku a adoptovany vo veku cca 9 rokov, cize to od neho v podstate ani necakam. Co sa tyka ostatnych psikov tak ich priam brutalne ignoruje, na velkych pripadne zavrci....
Tiez podotazka - prechadzkujeme ho cca 2 hodiny denne, dokopy (rano cca 45 min, cez den hodka, vecer pol hodky) a ostatok casu v podstate doslova prespi. Zrejme normalne v jeho veku.....??? :nwm:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Hanka 1 » Pon 19.09.2011 19:03

Nejde jen o věk, ale i o to, co má za sebou, jaké je to plemeno nebo čeho je to kříženec. Jestli si jsi jistá, že ho dobře krmíš, nemá problémy s klouby a podobně, a nežádá si delší procházky a víc aktivity, vyhovuje mu klidový režim, a pak je to v pořádku asi. Jestli by rád chodil a bavil se déle, umožni mu to. Pejsci tohoto věku ocení možnost her v leže, kdy si s tebou kutálejí hračku, něco okusují a tak, a nemusí se u toho moc hýbat. Mám doma starouška, o hodně staršího, než tvůj, ten tak dvě hodinky denně chodí a čuchá a mazlí se a zbytek dne chce klid.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: nevie sa hrat

Poslaťod BarboraA » Uto 20.09.2011 13:06

Hani s krmenim a vlastne so vsetkym ostatnym este len hladame cestu a zistujeme co bude najlepsie fungovat. Je u mna tri a pol tyzdna a jeho zivot bol doteraz diametralne odlisny, takze si zvyka na veci ako je voditko, nahubok (len ak to ozaj musi byt), cestovanie, vobec vsetko pocnuc samotnym bytom :lol: ... Hracky pocastvoval takym nechapavym pohladom ze az az :ach: Nevadi, skusim postupne to co tu niekto predtym pisal - s rulickou papiera, nieco do toho zabalit, nejaku mnamku a podobne. Ak nechce, nemusi, ma pravo na nejaku tu dostojnost chlapa v rokoch :lol:
Vonku bezka, cmucha, rano aj vecer by mozno zostal vonku aj dlhsie, cez den nie, lebo boli vysoke teploty a ta hodina bola max. , po ceste sa stalo ze si aj lahol (ked sme sa trebars len na moment pri niecom pristavili) tak som to nechcela prehanat...
Ked ho dostaneme z najhorsieho (teraz sme odcervovali, o par tyzdnov musime kastrovat kvoli prostate :plac: ) a zaroven odstranit zubny kamen, dalsou vecom co idem skumat a riesit je prave pohybovy aparat, klbiky ... uvidime, poriesime...
Mozno sa aj hrat zacne :smile:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Gerda » Štv 22.09.2011 12:06

BarboraA píše:Citam si tuto temu a napadlo ma polozit otazku - ma niekto predstavu do akeho veku sa pes asi tak este chce hrat? Viem ze to znie trochu odveci, urcite to je velmi individualne ale zaujimaju ma skusenosti uzivatelov, ktori maju starsich psikov. :

Barboro myslim si, že pes je schopen si hrát celý život, je to tvor společenský, veselý, inteligentní, nápaditý...člověk je taky schopen si hrát celý život, samozřejmě záleží, jestli se mu chce, jestli může (pohyb, bolesti, nemoc)...mám fenku 10 let starou, taky z útulku, ale branou v mladém věku, o hračky víceméně zájem nemá, o hru s ostatními psy už vůbec ne, hraje si se mnou, časem jsme vypilovali nějaké ty společné hry, co jí baví, nebo jí ukazuju hry, co by zas bavily mě :-))) Pokud se mi ji podaří přesvědčit, že je to dobrá hra, baví jí taky :-))) Strašně ji baví, když dělám, že jí seberu věc, kterou si našla, jasně dá najevo, že si jde pro věc, hrdě si ji nosí a já jí strašim, že jí to seberu, ona vrčí a tu věc vraždí a pak mě smí kousnout. hrou se učí hledat a čuchat a stopovat, většinou hru cílím tak, aby z toho byl pořádně unavený a utahaný. Nejlepší je totiž pohled a psa, co má jazyk na vestě a takový ty vykulený radostný vočiska a jak se dojde domu, lehne a je tuhej. Na staršim pejskovi mě právě baví to, že ty hry už můžou být klidnější, tempo pozvolnější, pes se už umí soustředit..ale třeba zase trošku dýl může trvat, než se do něčeho nadchne...vesměs se jí hrou snažím ještě pár věcí naučit, spíš než náročný fyzický výkony zapojuje hlavu, to jí spolehlivě unaví mnohem víc :-)))
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: nevie sa hrat

Poslaťod casira » Sob 24.09.2011 16:56

Citam si tuto temu a napadlo ma polozit otazku - ma niekto predstavu do akeho veku sa pes asi tak este chce hrat? Viem ze to znie trochu odveci, urcite to je velmi individualne ale zaujimaju ma skusenosti uzivatelov, ktori maju starsich psikov. Moj psik sa absolutne nehra, nepozna hracky, nejavi zaujem - je vsak z utulku a adoptovany vo veku cca 9 rokov, cize to od neho v podstate ani necakam. Co sa tyka ostatnych psikov tak ich priam brutalne ignoruje, na velkych pripadne zavrci....
Tiez podotazka - prechadzkujeme ho cca 2 hodiny denne, dokopy (rano cca 45 min, cez den hodka, vecer pol hodky) a ostatok casu v podstate doslova prespi. Zrejme normalne v jeho veku.....???

Ja mám 10r.psa,ktorý ked bol sám a aj mladý,vobec sa nechcel hrat,hračky ho nezaujímali,bol taký samotárko.Potom k nemu pribudla fenka a on sa zmenil.Fenka je hravá,aportuje,náhána hračky...A tohoto mojho ignoranta vyprovokovala k hrám.On,čo nejavil záujem o hračky jej ich začal brat,ona do neho dovtedy "rýpala",kým nezačala nahánačka o dušu.A takto nám to funguje dodnes.Ked mu ja hodím loptičku - nezájem,ale akonáhle ju má fenka,aj on chce :heh:
Starší pes býva menej aktívny,viac polihuje,ale ked mu pohyb nerobí problém a vychádzky má rad nevidím dovod mu ich nedopriat.
Každý pes je iný,jednému vyhovuje jedno,druhému iné....je to ako s ludmi,každému nevyhovieš. :lol: A treba to proste tak brat.
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Pes sa nevie hrať

Poslaťod Stue » Sob 04.02.2012 11:40

Ak tu taká téma je, tak to tam prosím prehoďte. Potrebovala by som vedieť, ako sa s ním hrať alebo ako ho naučiť hrať sa. Energie má dosť, ale nevyužíva ju na to, na čo by mal. Lopty ho nezaujímajú, som rada, keď sa za nejakou rozbehne, no chcieť od neho, aby ju aj priniesol sa mu zdá asi veľa :pac: takisto ani lietajúce taniere :ach: s interaktívnymi hračkami by sa vydržal hrať aj 2 hodiny, ak ho niečo nevyruší. Lenže ja chcem mať psa, ktorého nezaujíma len naháňanie mačiek, trhanie vecí, čo nesmie a zavýjanie. Myslím, že sa mu venujem dosť, vlastne celý voľný čas. Učí sa rád, ale zabiť 4 hodiny učením povelov je hrozne veľa :ua: a hrať sa nechce, nemá záujem. :plac: Prosím, poraďte mi, ďakujem.
Stue
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: nevie sa hrat

Poslaťod merri » Sob 04.02.2012 12:42

Hadzanie lopty nie je jedina hra na svete :no: Ja ked som si psicu brala, jedina hra na ktoru bola zvyknuta, bolo nicenie veci.. Bola to pre nu samotarska hra, ale teraz ju uz samostatne nicenie nebavi, paci sa jej ked napr. vezmem palicu a taham jej ju po zemi, ona ju ulovi a natahujeme sa o nu a postupne si z nej "odkusuje" a trha ju.. Vdaka tomuto som ju v podstate naucila, ze hra je ovela zabavnejsia, ked je vo dvojici..
Nebavi ju ani aportovanie v zmysle "hodis mi hracku, ja po nu bezim a prinesiem ti ju", ju bavi vyslovene len to behanie, nema potrebu hracku ani ulovit, len dobehne za mnou a caka ze jej hodim dalsiu.. Takze hadzeme kamienky, palicky, ked je sneh tak snehove gule, a toto by ju bavilo aj hodinu vkuse.. Nie je to ale take, ze ja stojim na mieste a hadzem jej.. Treba pri tom skakat, vyskat, nahanat sa, hecovat ju na to, co mam v ruke.. Toto je momentalne jej najoblubenejsia hra, pri nej sa na mna dokaze sustredit aj pri desiatich psoch naokolo na cvicaku, alebo uprostred mesta..
A dalsia hra, klasika - pretahovanie.. To som ju ale musela zo zaciatku riadne motivovat, aby ju to bavilo, teraz to zboznuje a skace dva metre ked vidi, ze vyberam hracku z vrecka.. Zacinali sme tak, ze som jej hracku tahala po zemi a ona ju nahanala, ked ju ulovila trochu sme sa ponatahovali a nechala som ju vyhrat.. Tiez ho uc, aby s hrackou neodbiehal, ale sam ta vyzyval k hre - najprv napr. na voditku, ked vyhra odskoc a jemne pritihani k sebe, namotivuj ho tlieskanim a skakanim atd, a znovu sa ponatahujte..
Inak uzitocne rady najdes aj v teme Motivacia - aport :ahoj: Hlavne svojho psika pozoruj a vsimaj si, co ho bavi, a na tom mozes potom "stavat"
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 04.02.2012 18:31

Stue: ja zrovna teraz riešim tento problém so staršou fenkou. ona sa aj zahrá, dokonca aj s loptičkou, ale bol to neskutočný problém, aby som ju naučila, čo vôbec s tým čudom guľatým robiť. šli sme úplne od začiatku, teda som si položila loptičku pred seba a ak mala akýkoľvek náznak smerom k nej, tak som ju zato odmeňovala. nie je to aportér závislák, ale zahrá sa s ňou, najradšej má pískacie hračky, loptičku.
teraz som zrovna dočítala knihu od Kliešovej a tá píše, že hrať sa dá NAUČIŤ AKÉHOKOĽVEK PSA!!! opisuje tam aj ako na to. najlepšie je sa psom preťahovať, ak to nechce, NIKDY ho do toho nenútiť. snažiť sa ho presvedčiť, že ten uzol v spojení SO MNOU je to na NAJLEPŠIE NA CELOM SVETE a nič nie je lepšie. ak pes nemá o motúz záujem, tak treba s ním behať, lietať a na psa stále volať až kým si nás nevšimne. vraj stačí na začiatok úplne malá chvíľa, trochu sa s ním pohrať a hru ukončiť, lebo asi nebude mať ešte taký veľký záujem o hru ako takú a stane sa, že ho to rýchlo omrzí, preto treba byť rýchlejší a ukončiť to kým to psa ešte baví. naj. je začať najskôr s týmto doma, vraj hračky HÁDZAŤ, až keď sa VIE HRAŤ. ona tvrdí, že hra má byť zaujímavá len v spojení s ňou, teda ani nejak nehádže hračky a pod.
my pomaly skúšame doma. a ešte NIKDY hračku nepoužívať ako odmenu, keď ho učíte hrať sa.
toto potrebuje veľa, veľa trpezlivosti a asi aj nervov, ale tak má to čosi do seba. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: nevie sa hrat

Poslaťod merri » Sob 04.02.2012 18:38

Offtopic: Jej, mas tu "Ctyrnohy kamarad aneb pozitivni motivace v praxi"? Je dobra? Akurat rozmyslam, ze si ju zaobstaram.. Je tam aj nieco o odstranovani problemoveho spravania pozit. motivaciou? Dakujem :hi:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik