ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Sem píšte vaše rady a nápady.

ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod lavyrle » Pia 16.09.2011 17:09

Ahojte,
máme Veľkého švajčiara, bude mať dva roky. K nemu sme toto leto doslova našli fenku pri ceste - pravdepodobne miešanec huskyho a neviem čoho. Krpatá je ozaj krpatá, ale bohovská, lebo sa veľkého absolútne nebojí. Ten sa k nej zas správa ako taký tato. Hrajú sa spolu, venčíme ich spolu, malá sleduje čo robí veľký a nasleduje ho, poobede sa vyvaľujú hlava vedľa hlavy na terase. Myslím, že výborný vzťah :lol: Veľký má super búdu - aj s predsienou. Chceli by sme naučiť aj krpatú, aby šla spať tam, v zime by sa vzájomne hriali. Nateraz je to, ale tak, že krpatá doslova vyhodila zo svojho domčeka nášho kocúra :pac: takže sa pchá do jeho domčeka a kocúr je chudák bezdomovec
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod Barca » Pia 16.09.2011 17:59

A ona do tej búdy nechce ísť??
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod lavyrle » Pia 16.09.2011 18:09

No zatiaľ moc nie..my sme jej najprv dali prútený kôš na terasu. Tam si hned zvykla. Ten kocúrov domček je hned vedľa toho koša - tak asi preto sa tam presťahovala, ked sa ochladilo. Búda je hned za rohom, tam mávajú misky s jedlom. Ked ju dám do tej búdy, vylezie odtiaľ. Ale ona dosť nasleduje nášho psa - tak možno ak by som ich na noc zatvorila do koterca, nasledovala by ho aj do búdy. Len to mi príde také "násilné riešenie"
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod maktub » Pia 16.09.2011 18:16

Máme 3 psov - 3 koterce, 3 búdy. V zime spávajú všetci spolu v jednej búde. V lete spávajú dvaja spolu a jedna sama. Možno keby si ich zatvorila spolu do jedného koterca, išla by za ním do búdy. Myslím si, že určite.
Prečo by to bolo násilné riešenie? Na noc ich nezatváraš? Keď bude spolu s ním, nebude sama, určite si zvykne a pôjde za ním do búdy. :no:
One Dogue de Bordeaux is never enough ! :smile:
maktub
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 467
Bydlisko: Ružomberok

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod lavyrle » Pia 16.09.2011 18:46

Ja koterec nikdy nezatváram. Pes je taký, že ked sme vonku vykvasí na terase, ale ked nie sme doma alebo je chladnejšie či prší - on ide automaticky do búdy. Ona ho nasleduje skoro všade, vyzýva ho do hry, rýpe do neho, ale do búdy za ním proste zatiaľ nevošla. Takže ich na noc skúsime zavrieť a uvidím. Určite nie je problém v tom, že by ju on nepustil alebo že by ona z neho mala nejaký rešpekt. Možno len zatiaľ chcela byť bližšie pri nás, kedže spí tak, že ju od nás aj ked sme dnu delí len obrovské francúzske okno, takže nás stále vidí
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod Dana D » Ned 18.09.2011 11:45

Ja si myslím, že keď sa fakt moc ochladí, tak sama bude vyhľadávať miesta kde je teplo :smile:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod Mackie » Pon 19.09.2011 12:58

moje psy NIKDY nespali tak, ze by boli nalepene na sebe, nepotrebuju to, nechcu to, to je jedno, nebudem ich nutit, radsej je kazdy vo svojom priestore
cez vikend sme spali v stane a bola taka kosa, ze sa zgulali do guliciek a nalepili na seba
takze, pockaj do zimy, uvidis, ale ak nechcu, neriesila by som to, a spravila druhu budu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod wer » Pon 19.09.2011 13:02

a preco to vlastne chces...? myslim, ze psy vedia, co je pre ne dobre. ked bude chciet, tak tam pojde - jednoduche. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod Akami » Pon 19.09.2011 13:10

Keď sme si k staršej fendulke doniesli štendo, spali od začiatku spolu v pelechu, ani jedna neriešila, pritúlené k sebe, telo na telo. Cez deň ak sme niekam potrebovali odbehnúť bez psov, pre istotu som malú nechávala v koterci, aby jej nebolo smutno, aj so staršou. Majú tam jednu super veľkú, pohodlnú, zateplenú búdu, kde sa zmestia bez problémov aj 3 BOCky, nie dve. Staršia vždy si tam vliezla, ale mladá nie, ostala vonku, ležala na betóne a sledovala okolie. Aj som vtedy uvažovala či jej nie je zima, keď sa však ochladilo, zrazu zaliezala do búdy aj sama, dokonca aj vtedy keď neboli zavreté v koterci. Aj keď cez zimu spia vyslovene len v dome, na jar s príchodom teplých dní sa samé vysťahovali na dvor do búdy (a potom som zas vysťahovala ja ich z búdy von, pretože sa nám vyliahlo veľa kuriatok a nebolo ich kde ubytovať :heh: ) Ja by som teda vôbec neriešila, ona až príde na ňu skutočne chlad, vlezie si k psovi do búdy si myslím. Aj keď ak ich tam spoločne zavrieš, môže to pomôcť aby sama rýchlejšie pochopila že tam je miesto určené na spanie :no:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod lavyrle » Pon 19.09.2011 14:25

Chcem to preto, že sa môžu vzájomne hriať :lol: a teraz neviem - či robiť novú búdku pre fenku - lebo tá zas vysťahovala na drzovku kocúra z jeho búdky :pac: lenže ona je ešte krpana a ani pán Boh nevie aká bude vysoká - tak vlastne ani netuším akú búdu jej urobiť :heh: no hotová dráma :joint: oni nebývajú nikdy zavretí - takže búda je vyslovene na zohriatie, tá fajná zateplená, s predsienou - mužík sa s tým vyhral, mali by tam raj :smile:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod Amaguk » Pon 19.09.2011 15:04

Offtopic: lavyrle, ukaz nam foto vasej novej malej :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod lavyrle » Pon 19.09.2011 15:34

Offtopic: Amaguk, však na FB som už foto hádzala. Inak ty by si mi mohla poradiť - či má toto čudo niečo spoločné s huskym ako trvdí vetoška. Teraz je už trošku väčšia a uši jej stoja

Ale tak tu sú obaja
Obrázok

Obrázok
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod Amaguk » Pon 19.09.2011 19:47

[OT]nejako som ich na FB prehliadla :hi: na tychto fotkach tam skor vidim koliu nez SH, sudiac podla papulky, sfarbenia aj typu srsti [OT]
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod lavyrle » Pon 19.09.2011 21:59

Offtopic: FAkt? Tak kolia by ma nenapadla. Musím ju odfotiť aktuálne :lol: srsť ma brčkavú a hustú. Chvostík má ako prasiatko- taký zatočený :hi: Xichtík taký predlžený - špicoidný :smile: uši sa jej postavili. Oči mala modré, ale už ich má do zelena. Sama som veľmi zvedavá
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ako naučiť psa spať v jednej búde s druhým psom

Poslaťod Amaguk » Uto 20.09.2011 9:15

Offtopic: typ brckavej srsti urcite nie je haskaci ani vseobecne spicovsky, mozno je to mixik spica a kolie - aj kolie maju predlzenu papulku, dokonca este viac, nez spicosi. Ja na tychto fotkach tu koliu vidim, bolo to prve, co mi napadlo. Daj fotky do temy o urceni rasy, nech sa na to kuk viac ludi :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik