Vitaminy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Vitaminy

Poslaťod katkariinka » Str 08.06.2011 19:56

moth, dakujem, precitala som si to.
CeTeBe ma v zlozeni tiez kyselinu askorbovu.
A samozrejme, ze jej to davam bez kapsle - davam len polovicku denne, ale ona vykaka tie gulicky, ktore su vnutri.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vitaminy

Poslaťod ziva0509 » Str 29.06.2011 14:25

ahojte :) mam 1rocnu Labradorku a chcela by som sa opytat ake vitaminy alebo ake doplnkove krmivo je vhodne pre tento druh plemena. Lebo co som citala zlozenia niektorych doplnkovych krmiv ,tak viac vitaminov obsahuju granule co papá. a co sa tyka vitaminov na klby tak to beru starsie psy ze? Tak neviem je vobec nutne aby brali aj taketo nejake vitaminy? :smile: Dakujem za odpoved :)
ziva0509
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vitaminy

Poslaťod Katka_5 » Pon 04.07.2011 8:51

ja mám 5 mesačné šteniatko a chcem sa opýtať či mu treba nejaké vitamíny?
Naposledy upravil Katka_5 dňa Štv 07.07.2011 8:40, celkovo upravené 1
Katka_5
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Levoča

MVP k9 supplements- vitaminove doplnky

Poslaťod Gwenuša » Str 06.07.2011 11:06

Cavte vsetci, chcel by som vam predstavit radu vitaminovych doplnkov pre nasich milacikov. Vsetky tieto vyrobky pochadzaju od amercickej firmy MVP k9 supplements. Vsetky vyrobky presli v najlrisnejsich kontrolnych laboratoriach, cize sa nemusite obavat nejakych vedlajsich ucinkov alebo nebodaj mysliet si ze su to nejake steroidy. Vsetky podrobnosti a zlozenia su na stranke: http://www.fhoe.sk/index.php/sk/e-shop

//upravene - na inzerciu mame osobitne forum
Mackie
Gwenuša
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Vitaminy

Poslaťod Nyssa » Štv 11.08.2011 7:54

to CETEBE musí byť vysypané z tobolky, či im to môžem dávať aj s ňou? pretože práve tá zaručuje postupné uvoľnovanie, nie? :nwm:
je dobré dávať klasické CETEBE alebo to so zinkom?
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Vitaminy

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 11.08.2011 8:17

Ja som dávala malej v čase vývinu klasický Vitamín C v tabletkách.
Podľa mňa pes má kratšie črevo, takže to céčko s postupným uvoľňovaním sa mu ani nemusí stihnúť uvoľniť... :lol:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Vitaminy

Poslaťod Nyssa » Štv 11.08.2011 13:36

po konzultácii s veterinárom - ak C, tak stačí aj klasický Celaskon, CeTeBe je "zbytočné"
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Vitaminy

Poslaťod adhike » Sob 20.08.2011 15:34

čo si myslíte o tomto? je to vhodne pre štena?
http://www.bestofnatur.sk/product/c-kom ... 00tbl-122/
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: Vitaminy

Poslaťod Dana D » Ned 21.08.2011 13:01

Acerola je fajn. Je to prírodný vitamín, čo predpokladá, že je lepší ako ten chemický. Všetko záleží od financií.
Offtopic: Ale Adhike, nestačí ti vybrať si z toho množstva čo tu ľudia popísali pred tebou? Je treba neustále špekulovať a hľadať pre psa "to najlepšie"?
Nebolo by vhodnejšie sa už konečne pre niečo rozhodnúť a potom následne poprípade po dobratí zmeniť na to, čo ťa časom osloví ako lepšie??? Keby si si prečítala aspoň jednu z tých odporúčaných kníh, tak odpovede na tieto otázky už dávno poznáš.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Vitaminy

Poslaťod Amaguk » Ned 21.08.2011 13:13

Vychadzajuc z toho co som sa zatial docitala o doplnani vitaminu C, je skor lepsie davat psovi cerstve ovocie a zeleninu, ako prirodny zdroj vitaminu C a u rastuceho stenana to doplnat beznym Ckom "za par supek", napr. v DMku dostat praskovy vitamin C, ktory sa da nadavkovat podla potreby
najma netreba zabudat na to, ze pes, na rozdiel od cloveka, si vitamin C prirodzene syntetizuje sam v tele
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vitaminy

Poslaťod Dana D » Ned 21.08.2011 13:20

Tiež myslím, že na začiatku stačí obyčajné C-čko. Ja som psom kedysi žiadne C-čko nepodávala a nemyslím, že by to ovplyvnilo ich kĺby alebo vývoj kostí. Ale ak pes nerád ovocie a zeleninu a človek má "viac do vrecka", tak nech pre pokoj duše kľudne dáva aj acerolu ...
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Vitaminy

Poslaťod Amaguk » Ned 21.08.2011 13:29

Prave,ze to "pre pokoj duse" je vascinou najma o marketingu. Ono totiz vitamin C v acerole je ten isty ako sipkach, paprike a pod. a chemicky je ten isty ako synteticke Cko. Rozdiel je len medzi prirodzenou formou v ovoci, zelenine etc. a formou "umelou" v podobe doplnkov. Tam je uplne jedno, akeho povodu to Cko je. A plati sa najma za reklamu, nie za ucinnost :ha:

btw, vitamin C sa nachadza aj v surovom mase. Aj preto napr. Inuiti nikdy netrpeli jeho nedostatkom, hoci v ich strave takmer uplne chybali ovocie a zelenina
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vitaminy

Poslaťod Dana D » Ned 21.08.2011 13:31

Offtopic: No teda, zaujímavé ... môže byť :smile:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Vitaminy

Poslaťod adhike » Pon 22.08.2011 15:35

Ono obyčajne jablko a papriku atd nezje....jedine s mäsom....ale kedže teda nebudem riskovat to že spravim chybu v pomeroch tak preto nejaky doplnok...no a to cetebe vraj vela ludi tu písalo že vykakavali im tie guličky z toho no a tak zhanam nejaky ten ester C a tak ma napadlo toto...ok tak nebudem ani to davat...už nebudem špekulovat nad tymto.... mame len canvit na klby a hotovo no... :smile:
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: Vitaminy

Poslaťod anemika » Uto 06.09.2011 10:56

mate s tymto niekto osobnu skusenost?
http://www.bemada.sk/bemada/eshop/3-1-P ... ro-Mineral
Moj pes je na zeliakoch zelenine a morcacine, potrebujem doplnit mineralie a vitaminy, nasla som toto, no nepoznam to.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy