Mondioring

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Mondioring

Poslaťod Millie » Pia 06.11.2009 1:43

:jop: Každé služobné plemeno je vhodné :) čo sa týka fyzických proporcií... ďalej je to už len na tom, ako sa so psom pracuje, kto ho vedie a ako ho pozná.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Mondioring

Poslaťod Millie » Pia 06.11.2009 1:45

pali píše:
Ono je to len o tom ci dokaze aj priemerny psickar uvazovat a dobre zvazit na co psika potrebuje alebo celkovo chce mat.

No ja chcem mať pokojného spoločníka, s ktorým budem robiť aj mondioring. Tak uvidím, ako sa mi to podarí :smile:

BTW :king: takým psom sa hovorí "rukávnici"
Podľa mňa je NO super, aj keď ho osobne nepovažujem, za tak celkom gaučáckeho psa. Osobne má môj gauč proti nemu exteriérové výhrady. :pac: tá podsada, teda musí vyzerať ... :heh: Ďalej je NO, teda pokiaľ má dobre vyzerať psom náročným na pohyb. (no ako skoro všetky pracovné plemená) Ale ak si si túto kombináciu vybral za "ideálnu" potom prečo nie? Osobne by som tiež volila taký vyrovnanejší typ psa. Sangvinika, hlavne nech má vyrovnanú vzrušivosť a útlm,dobrý aportík :) a socializáciu. Psík sa ti do veľkej miery prispoôsobí, no a každé 8 mesačné šteňa si pretvoríš na svoj obraz. Ak si si schopný doma "udržať morálku" tak potom nevidím problém. Ale s vrcholovým športom by som tento "lifestyle" nutne nezlučovala. Psíča je vždy lotéria.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Mondioring

Poslaťod johny5 » Pia 06.11.2009 6:49

Ak mas psa rychleho a sikovneho a vies vyuzit jeho hyperaktivitu vo svoj prospech tak aby nerobil z rychlosti vela chyb nevidim problem robit aj mondioring.Na slovensku mas sancu nielen v cechach lebo je novozalozeny klub mondioringu.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Mondioring

Poslaťod Haleth » Štv 03.06.2010 13:42

slovenský klub ?? ja som žiaden nenašla :nwm: veľmi rada by som sa so svojím psom tomuto športu venovala, neviem nič nájsť. od akého veku by som mohla s mondioringom začať ??
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Mondioring

Poslaťod johny5 » Sob 05.06.2010 21:14

Chod na stranku Z polytanu sk a tam v odkazoch najdes presny link na mondioring klub.Tam by mali byt aj dalsie infosky
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Mondioring

Poslaťod Haleth » Ned 06.06.2010 19:55

pozrela som, ale tento klub teda žiadne aktivity zatiaľ nevykonáva, že ? :nwm: alebo som slepý pablb :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Mondioring

Poslaťod johny5 » Uto 08.06.2010 13:28

Ale vykonava a dost casto len sa treba informovat osobne lebo ako pozeram ta ich stranka tiez viazne.Takze pablb nebudes.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Mondioring

Poslaťod Haleth » Str 09.06.2010 13:33

ďakujem :klobuk:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Mondioring

Poslaťod johny5 » Pia 11.06.2010 22:28

za malicko pohodaaa
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: MONDIORING

Poslaťod NERO Radišský dvor » Pon 29.08.2011 17:44

Bára píše:Venuje sa niekto tomuto zaujímavému športu aj u nás, na Slovensku?? Počula som, že sa to rozbieha niekde na západe... Videla som to minule v telke a vcelku ma tento šport zaujal.



ahoj :)
jasné u nás sa venujú mondioringu v Prievidzi.Je tam novozaložený klub,pod vedením Romana Feješa.Aj ja sa plánujem venovať mondioringu,hneď ako bude môj pes dovrši vek vhodný k začiatku výcviku.Myslím,že aj na Lapaši sa venujú okrajovo mondioringu no nie som si istá.Skús sa nakontaktovať na Romana Feješa nemal by s tým byť problém,ak by si chcela začať...Kľudne by som ti stým pomohla.Romana Feješa poznám osobne...

s pozdravom Eliška (NERO Radišský dvor)
NERO Radišský dvor
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: MONDIORING

Poslaťod Bára » Pon 29.08.2011 17:54

Zhruba už mám prehľad, kde kto čo cvičí, každopádne už teraz nič pre mňa, no možno v budúcnosti s novým psom :no:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: MONDIORING

Poslaťod mack » Pia 09.12.2011 0:52

NERO Radišský dvor píše:
Bára píše:Venuje sa niekto tomuto zaujímavému športu aj u nás, na Slovensku?? Počula som, že sa to rozbieha niekde na západe... Videla som to minule v telke a vcelku ma tento šport zaujal.



ahoj :)
jasné u nás sa venujú mondioringu v Prievidzi.Je tam novozaložený klub,pod vedením Romana Feješa.Aj ja sa plánujem venovať mondioringu,hneď ako bude môj pes dovrši vek vhodný k začiatku výcviku.Myslím,že aj na Lapaši sa venujú okrajovo mondioringu no nie som si istá.Skús sa nakontaktovať na Romana Feješa nemal by s tým byť problém,ak by si chcela začať...Kľudne by som ti stým pomohla.Romana Feješa poznám osobne...

s pozdravom Eliška (NERO Radišský dvor)



nielen v prievidzi ale aj v BA sa trenuje :smile:
mack
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Mondioring

Poslaťod mack » Pia 09.12.2011 18:38

mack
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Mondioring

Poslaťod knieza1 » Štv 24.07.2014 7:01

Ahojte, trosku ozivim temu mondioringu. Na SR je viacero ludi, ktori sa tomuto sportu venuju. Trenuje sa v BA v Moste pri Bratislave (dogpalace), v priecidzi a v seredi. Na SR je uz viacero psom, ktori maju spraveny stupen 2.
knieza1
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Športová a služobná kynológia