Povel von !

Sem píšte vaše rady a nápady.

Povel von !

Poslaťod Amis » Uto 09.08.2011 9:48

Pekný deň :) Mám otázku, ako naučiť 9 mesačného psíka povel von? Aby len vyšiel von na záhradu bez toho aby som musela ísť aj ja?? Má strach z niektorých vecí, bojujeme zo strachom a inak je celkom učenlivý a spoločenský, ďakujem za rady :no:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Povel von !

Poslaťod Hanka 1 » Uto 09.08.2011 10:20

Proč ho tedy chceš posílat ven samotného, když se bojí? Nejdřív mu ukaž, že nemá čeho, pak ho nech venku samotného. Jinak se ti bude krčit u dveří nebo hystericky ořvávat všechno, co se jen pohne a bude ve stresu. Povel se dá naučit tak, že ukážeš na dveře, vyjdeš s ním ven, pochválíš a zabráníš mu (nestresově) v návratu. Ale pokud je bázlivka, učila bych ho samostatnosti, zvedala sebevědomí a pak teprve ho nechávala venku samotného.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Povel von !

Poslaťod Amis » Uto 09.08.2011 13:16

Bojí sa iba niektorých veľkých vecí ktoré robia rachot, sám byť von sa nebojí :nie: . Ako ho naučiť aby sa nebál? :nwm:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Povel von !

Poslaťod Mackie » Uto 09.08.2011 13:36

ved pises, ze sa neboji, tak coho sa ma prestat bat? aky je potom problem nechat ho vonku, ked sa neboji byt vonku sam? nerozumiem
tem o strachu je tu niekolko, treba si ich precitat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Povel von !

Poslaťod Amis » Uto 09.08.2011 13:42

Keď niečo spadne - bojí sa. Nejde von bezo mňa v tom je problém.
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Povel von !

Poslaťod natty » Pon 15.08.2011 16:16

Keď niečo spadne - bojí sa. Nejde von bezo mňa v tom je problém.

tebe robi problem ist s nim von ? :oo:
Pes je najlepší priatel človeka
natty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137

Re: Povel von !

Poslaťod Lucky-Na » Pon 15.08.2011 17:32

Tak ja byť tebou asi najskôr vyriešim tú bojazlivosť (aj ked môj sa tiež bojí vreca pšenice, alebo ked susedia zaťahujú tie hurtujúce rolety) ....
Zo začiatku chodievaj vonku s ním ty. Hrajte sa spolu, ukáž mu, že vonku je sranda. Niekedy môžeš odbehnúť na minútku domov a zase prísť a hrať sa s ním. No a postupom času určite bude rád chodiť vonku, ked bude vedieť, že ho tam budú čakať palmsky, hračky, kosti...
A s tým povelom - ked bude vychádzať z dverí tak vždy povedz "Vonku!" (teda ak chceš tento povel používať v takejto situácií) ...poprípade v momente ked bude robiť žiadúcu činnosť pre povel "Vonku" :no:
Lucky-Na
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 716

Re: Povel von !

Poslaťod Amis » Pia 26.08.2011 8:33

Je na mňa dosť naviazaný a keď napríklad spím a rodičia skôr vstanú tak mu vždy otvoria dvere a nechce ísť :ach: ale ďakujem za radu, pomohlo to :yes: On vrčí na vrece lebo si asi zapamätal keď ho v takom vyhodili keď bol šteniatko :hmm:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265


Späť na Výchova a výcvik