Štekot počas vystúpenia

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Cathie » Pia 01.07.2011 12:49

Lusy jedno aj druhe sa da spravit, ked si vsimnes kedy zacina stekat a kedy okusuje a pokusis sa ho predtym niecim skludnit alebo spravit zostavu trosku inak (v tych "kritickych chvilach" dat pomalsi prvok, ktory to ukludni). :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod lusy » Pia 01.07.2011 17:22

asi nechapem ako to myslis. :nwm: on to robi resp. urobil teraz na poslednych dvoch vystupkach. nikdy nie pri treningu.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Cathie » Pia 01.07.2011 19:22

Lusy pretoze na vystupku idu emocie 5x tak hore, ako pri treningu (prostredie, ludia okolo, pripadne psy okolo, aj z teba citi, ze to nie je "len trening"). Specialne spojenie stekanie a okusovanie som ja zazila hlavne ako prejavy nervov z vystupnovanych emocii, aj ked tych pozitivnych nervov, ak sa to tak da nazvat :smile:

Napriklad mne Story steka z tohto dovodu v dvoch pripadoch:
1. seria rychlych, pohyblivych, oblubenych prvkov (slalom, skoky)
2. cviky pre nu narocne na sustredenie (cuvanie, cuvanie okolo)
Vsetko su to pohyblive prvky, ktore ju este viac hecuju. A riesim to tiez dvoma sposobmi - snazim sa v zostave rozmyslat nad tym, po akych prvkoch sa dostane do tempa - tam zaradim pomalsi, pokojnejsi prvok pripadne tam spravim kratucku pauzu na 1-2 sekundy proste zastavim, aby sa ukludnila.. Trebars slalom zasadne zacinam pokial mozno po niecom pomalsom, pri zaciatku pouzivam oblubene "šššš, kľud".. skoky zaradujem 2-max 3 po sebe, pretoze po druhom sa uz dostava do hecu.

Je to o tom vsimat si a zistit, kedy to pes potrebuje rozdychat a dat mu tu moznost.. potom stekat nebude, aspon u nas to tak funguje :smile: Plus mne pomohlo aj fyzicky unavit poobedie/vecer pred vystupkom poriadne (3-4 hodiny, plavanie,..) a pokial mozno pred nim este vybehat aspon hodku-hodku a pol.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod wer » Pia 01.07.2011 19:26

Offtopic: ..lusy treba radit...? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Cathie » Sob 02.07.2011 17:18

Offtopic: Ked niekomu steka pes pri DD (co tam nie je tolerovane a zelane, pri sutaziach je aj penalizovane) a okusuje ho (co zas nie je prave prijemne) - podla mna ma problem, tak preco by som neporadila, ked sa s tym problemom sama pasujem a su veci, ktore mi funguju? :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod wer » Sob 02.07.2011 19:51

Offtopic: dle meho mineni tvoje rady nepotrebuje. :jazyk: mne to vyznelo len ako take podelenie sa, pousmiatie sa nad tym - a tym nemyslim, ze to riesit nebude.. :ach: ale tvoje rady ini urcite ocenia.. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Fly Bubble » Ned 03.07.2011 17:22

Cathie vieš o čom hovoríš :yes:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod lusy » Pon 04.07.2011 17:05

ano wer ma pravdu. bolo to skor iba take konstatovanie. ale tak uz ked cathie odpisala, tak ma zaujimalo ako to riesi ona. co sa tyka sutazi, zatial neplanujem a ked robime iba vystupko tak nech si kludne stekne. inak su k tomu aj videa, ze ako sa sprava. zdialky to kusanie skoro nie je vidiet. :heh:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Cathie » Pon 04.07.2011 22:17

Offtopic: nejak automaticky som reagovala na slovicko "pomoc".. :heh:

Tak ja som na sutazi tiez este nebola a planujem az o par mesiacov prvu "ozajstnu", nestekanie som riesila akurat tak pri skuskach.. ale aj pri ukazkach to beriem ako to "esteticno", ze to proste krajsie vyzera, ked mi pes nehuci do hudby a nevyvadza sa zbytocne z miery stekanim. no jo, ja som detailistka :angel:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Fly Bubble » Uto 05.07.2011 18:48

To je vidieť :heh:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Lindchen » Uto 26.07.2011 21:26

Môžem tu riešiť aj štekanie počas tréningu (na vystúpení sme ešte neboli)?

Štekanie je starý známy problém, v zásade mám nejaké klbko rád, že čo a ako, ale problém pretrváva. Neviem, či niekto z vás videl môjho psa v tréningu, asi nie, tak priblížim všeobecne jeho povahu. Sú veci, ktoré ho veľmi bavia, ale má vlastnú predstavu o tom, ako to má prebiehať (všeobecne, o DD si myslí, že sú to rôzne triky, ktoré prirodzene sprevádza štekanie). Ak to tak neprebieha, tak úplne stratí v sekunde záujem, nesnaží sa zmeniť svoje správanie, okamžite si odchádza čuchať si. Nemôžem preto použiť pri štekote ignoráciu alebo ukončenie cvičenia alebo že ho neodmením za cvik, kde bol štekot. Proste si povie "ok, dlabem na teba, aha, tam mám už mi ide iný program." Už sa do pôvodného nadšenia nedostane, až po pár dňoch a s inou hračkou, iným druhom pamlsku a na inom mieste. A to všetko napriek tomu, že prejavoval neskutočné nadšenie a chuť pracovať. Ak niečo nejde podľa neho (nesmie štekať, prekusovať a pod.), tak už ho robiť nenamotivujem. To je dôvod, že sme nikdy nič nedotiahli do konca, akonáhle som nedala odmenu za nekorektný cvik, stratil celkovo o aktivitu záujem (obedience robí len vtedy, keď môže štekať :nwm: ). Čo s tým?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Cathie » Ned 31.07.2011 11:45

Popravde, ja by som v tomto pripade asi zmenila celkovo pristup. Na jednej strane by som ho nenechala odist, nikdy, cvici sa dovtedy, kym TY hovoris, ze sa cvici. A na druhej strane by som sa snazila ukazat mu, ze v prvom nie ja chcem cvicit s nim, ale on chce cvicit so mnou a chce spolupracovat. Nakolko je pazravy? Alebo co je pre neho najvacsia motivacia?
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Sonča & Baffy » Pon 15.08.2011 20:24

Cathie píše:Lusy pretoze na vystupku idu emocie 5x tak hore, ako pri treningu (prostredie, ludia okolo, pripadne psy okolo, aj z teba citi, ze to nie je "len trening"). Specialne spojenie stekanie a okusovanie som ja zazila hlavne ako prejavy nervov z vystupnovanych emocii, aj ked tych pozitivnych nervov, ak sa to tak da nazvat :smile:

Napriklad mne Story steka z tohto dovodu v dvoch pripadoch:
1. seria rychlych, pohyblivych, oblubenych prvkov (slalom, skoky)
2. cviky pre nu narocne na sustredenie (cuvanie, cuvanie okolo)
Vsetko su to pohyblive prvky, ktore ju este viac hecuju. A riesim to tiez dvoma sposobmi - snazim sa v zostave rozmyslat nad tym, po akych prvkoch sa dostane do tempa - tam zaradim pomalsi, pokojnejsi prvok pripadne tam spravim kratucku pauzu na 1-2 sekundy proste zastavim, aby sa ukludnila.. Trebars slalom zasadne zacinam pokial mozno po niecom pomalsom, pri zaciatku pouzivam oblubene "šššš, kľud".. skoky zaradujem 2-max 3 po sebe, pretoze po druhom sa uz dostava do hecu.

Je to o tom vsimat si a zistit, kedy to pes potrebuje rozdychat a dat mu tu moznost.. potom stekat nebude, aspon u nas to tak funguje :smile: Plus mne pomohlo aj fyzicky unavit poobedie/vecer pred vystupkom poriadne (3-4 hodiny,
plavanie,..) a pokial mozno pred nim este vybehat aspon hodku-hodku a pol.



Cathie, ja len že "ššššššššš" a podobné sykavky psa hecnú ešte viac. (vedecky dokázaný fakt) :no:
Sonča & Baffy
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Cathie » Pon 15.08.2011 22:01

Vedecky dokazane, prakticky nepotvrdene :no: U mna je to veeeelmi jednoducho odpozorovatelne - ak robim v tempe, zvycajne sa mi fena rozsteka napr pri vchadzani do slalomu. Ak nic nepoviem, vleti do neho a ozve sa (zavrci, zaknuci, stekne, ako kedy). Ak spravim len to "šššš", tak spomali, skludni sa a je ticho.. tak? :nwm:

Castym pouzivam je uz naucena, ze "šššš" = ma sa skludnit, takze mozno to ma proste tak spojene.

Btw je to tak aj u deti a vsetky mamicky sveta sa mylia, ked to pouzivaju na skludnenie? :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod lusy » Pon 15.08.2011 22:35

ja tiez pouzivam sykavky na psov na skludnenie. a nehecnu sa tym este viac. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing