Majetnícky??

Sem píšte vaše rady a nápady.

Majetnícky??

Poslaťod Silwuska » Pon 30.06.2008 12:42

Mam s malym evidentne problem...teda skor zo sebou :smile:
Maly je odo dna co sme ho k nam priniesli hrozne majetnicky...neviem ci to moze byt pozostatok utulkovych cias, ci sa musel o zradlo byt,alebo o pozornost, to fakt neviem :nwm: ale od prveho dna, ak si nieco privlastni tak reaguje agresivne ak sa mu to druhy pes pokusi zobrat (NIKDY nevrci na cloveka)...samozrejme je tercom tychto vypadov maco, aj ked si to s mojou pomocou uz skorigoval...pri miskach to je obojstranne, to nijako neriesim, osobne si myslim ze je v pohode ze si pes strazi svoju potravu...ale maly si strazi vsetko...zuvacie kosti, hracky, jamy ktore si vykope...

Problem je hlavne v tom ze neviem ako mam v takej situacii zareagovat...velmi rozumne mi kaca naznacila ze mu mam ukazat to, ze veci niesu jeho, ale moje, a ja rozhodujem kto co bude mat...ak prichadza doma k takymto situaciam tak vec o ktoru sa biju zoberiem a odlozim...az po chvili ju dam macovi, potom mu ju zoberem, dam montymu a tak na striedacku...neviem ci je to spravne...

Zacalo ma to uz jedovat pretoze v sobotu vyletel po kamaratkinom pesinovi ktory sa ale z metra priblizil k jeho granulam... :ach: a fakt agresivne, a mal stastie ze ralfino je kludas a nedal mu co proto...ako toto riesit??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Majetnícky??

Poslaťod Mackie » Pon 30.06.2008 13:15

ja ti asi neporadim, len ma zaujima, co robil cudzi pes pri jeho granuliach
toto sme zazili teraz na navsteve, ale s 11 rocnym psom, moja zasrana isla okolo nej, ked jedla ucho, tak do nej vyletela, moja jej odvrcala, zubiska vycerene, boli sme blizko, takze v pohode, ale to je asi iny pripad, ked pes vyrasta sam a nie je zvyknuty, ze okolo neho chodia cudzie psy, ked zerie, inac je to maznacik mojkaci
usi sme im vzali a aby obidve videli, kazdej sme to jej vratili, stara pokracovala v jedeni a mlada ju obchadzala sirokym oblukom, kym nedojedla :heh:
(druhy krat bola ta starsia nasr*dena kvoli nejakej macke, a ked isla moja len okolo nej, tak tiez po nej vystartovala, ale to uz skoncila potom knuciac na chrbte - bez hryznutia, proste ju sundala "silou vole" asi, ale o chvilu zase pricupkala a v pohode)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Majetnícky??

Poslaťod Silwuska » Pon 30.06.2008 13:23

No normalne okolo neho prechadzal...bola to len cestovna misecka, boli sme rozlozene na travniku, ale on nieze by ho odohnal, on dohno agresivne vystartoval hnal ho aj 5 metrov...ja som ho rychlo zdrapila, "svacla" o zem a zacala mu dohovarat (ci sibe ty nervak otresteny :lol: )a jak lezal tak vrkol este raz, ja som myslela ze vrka namna ale mal oci vyvratene k tej jeho myske... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Majetnícky??

Poslaťod BinLadin » Pia 04.07.2008 16:27

Pes resi neco co ma resit ty...preedevsim psa sklidnit a netlacit do strsu tim jak veci resis.Asi bych psa rozhodil dobre nacasovanym vysmechem a podivem co dela....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Majetnícky??

Poslaťod Silwuska » Pon 07.07.2008 9:45

To ja viem ze to mam riesit ja...podla "spravnosti" je vsetko moje...a zalezi na mne ci mu to dam alebo nie...to znamena ze on sa nema co ohanat po druhych, to by som mohla jedine tak ja...ale proste neviem ako tohoto docielit...hold, vysmech :nwm: ...pride mi hlupe sa chcechtat ked moj pes zautoci na psa niekoho druheho :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Majetnícky??

Poslaťod Mackie » Pon 07.07.2008 11:42

ten dobre nacasovany smiech je zaujimava rada, odporuca sa aj pri strachu, ale ja osobne takeho niecoho nie som schopna, ani fyzicky (neda sa hovorit o smiechu) ani psychicky (to uz vobec nie, vysmievat sa niekomu) a ked clovek neutrafi ten smiech, este si pes moze pomysliet, ze z toho mam zabavu a bude v tom pokracovat
tym padom smiech u nas neuspel, preto radsej len rozpravam "co to je, no jaka si super, podme sa spolu pozriet na to atd" takym "debilnym" tonom ako ked doma obdivujem, ze dostala kost na kusanie a podobne a viem, ze z takejto intonacie ma radost
myslim, ze ked ti pes spravi nieco, co nie je take hrozne, ale ani nie spravne, mas taky ton "no ale co to je, no no no" skor by som pouzila toto, aby si vsimol, ze to nie je celkom ok ale zase ani ziadna tragedia, a tak postupne odviest pozornost
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Majetnícky??

Poslaťod BinLadin » Pon 07.07.2008 14:40

Mackie,pprave tim rozpravenuim muzes naopak pokud s eblbe trefis nadelat jeste vic skody...napr. muze byt psem vylozeno i jako souhlas jak vse resi.....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Majetnícky??

Poslaťod Mackie » Pon 07.07.2008 16:22

mam taky postup ze najprv "zhrozenie" ze co to robi, potom "zacudovanie" (to by mohol byt ekvivalent toho smiechu) a potom "vysvetlenie" resp. navodenie toho co chcem, aby robila
ale pouzivam to skor vtedy, ked sa niecoho boji (bez toho prveho bodu) a ideme okolo toho prejst a funguje to, sleduje ma, ci je to stale ok, tak jej poviem, ze hej, a ideme okolo toho a tak cely cas :smile:
inac ked tusim, ze prave po tom prichadzajucom psovi sa rozhodne zavrcat, tak dam sadnut alebo lahnut a chvalim, ze je ticho, potom ju k nemu pustim a v pohode, aj ked punk chrbat este niekedy ostane :no: cize radsej prevencia, aj ked sa to neda vzdy predvidat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Majetnícky??

Poslaťod BinLadin » Pon 07.07.2008 16:29

Muze byt,zalezi na zpusobuprovedeni a naslednem resni..ale to chce videt v praxi.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Majetnícky??

Poslaťod Bára » Sob 02.08.2008 10:28

Ja mám problém so svojou 8 mesačnou fenou NO... :ua: Keď žerie a normálne ju hladkám, všetko je vpohode...Akonáhle však rukou zamierim pomalým! pohybom smerom k papuli, celá stuhne, prestane žrať a výstražne vrčí. Ešte sa nestalo, žeby do mňa skočila, ale nie je od toho ďaleko... Ďalší problém s vrčaním je napr pri hre s loptičkou alebo peškom. S hračkou si ľahne, chytí ju labkami a hryzie...ak k nej dojdem a hladím, nič sa nedeje...akonáhle však zopakujem pomalý pohyb, ktorý som popísala vyššie, nastáva problém. Tu je vrčanie už o niečo agresívnejšie. No ak ju s hračkou usadím, zavelím pusť, tak nevrčí. Menší problém bol aj keď som bola von aj s kamoškou, ktorá má 3 ročného psa(bloodhound). Ten je totálny flegmatik a keď okolo feny len prešiel v čase, kedy sa naťahovala s peškom(bolo to von, nie v jej "území"), začala vrčať. Neskočila, len vrčala. Taktiež sa snažila si ho podriadiť tak, že mu dala predné laby na chrbát... Ide teda o prehnanú dominanciu? Čo s tým robiť? Neberie ma ako vodcu svorky? Ja som totižto s ňou cez šk. rok bola v podstate len cez víkendy, teda ako vodcu berie asi maminho priateľa, ktorý je s ňou každý deň... :ach: Čo s tým robiť?
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Majetnícky??

Poslaťod Hanka 1 » Sob 02.08.2008 11:43

Tlapky na zádech jsou spíš výzva ke hře než dominance. Vůbec nechápu, kde se tyhle názory mezi lidmi berou.
V chování fenky nevidím nic neobvyklého. Mimochodem, proč jí nenecháš v klidu nažrat a hladíš jí při žrádle a pomalu saháš do misky nebo na tu hračku? Pokud tu hračku chceš, v klidu a pohodě si jí vezmi a pochval jí za to, že ti jí dá, nebo to celé převeď do hry. Vůbec nechápu, čeho chceš dosáhnout tím, co děláš?
Když chci vyprovokovat svoje psy k tomu, aby popadli do huby hračku, která jim leží u nohou, udělám právě tenhle pomalý pohyb ruky, aby to popadli a začli o to stát a hrát si s tím. Ty jí k tomu vrčení doslova provokuješ a vyzýváš.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Majetnícky??

Poslaťod lucik » Sob 02.08.2008 12:04

no v prvom rade - naco ju hladkas pri zradle a sahas jej pomalicky pri papulu??? viem si predstavit to napatie v tebe "kusne, nekusne?".. ked jej chces sahnut do misky, tak nie s tym, ze sa jej bojis, ale s uplnou samozrejmostou vezmes misku, nieco jej tam pridaj a vrat.. ale NIE SO STRACHOM
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Majetnícky??

Poslaťod Bára » Sob 02.08.2008 13:10

Niekto hovorí, že psa by som pri žraní vôbec nemala vyrušovať a pritom tvrdí, že pes si musí nechať vziať misku... Toto je len rozdielnosť názorov. Ja nie som žiaden kynológ, ale myslím, že vrčať by na mňa nemala :ach: ...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Majetnícky??

Poslaťod Hanka 1 » Sob 02.08.2008 13:23

Proč by neměla, když jí k tomu přímo provokuješ? Představ si, že se chceš v klidu najíst a někdo na tebe bude pořád sahat a natahovat ti ruku po talíři - pošleš ho do řiti, ne? Udělal by to každý. Ona dělá to samé. Nikdy jsem ´psům misku nebrala z cvičných důvodů, a můžu jim sáhnou pro cokoli třeba do krku. Čubina čsv si na mě občas taky zabručí, ale neřeším, udělám, co jsem udělat chtěla a je pohoda. Vrčení je způsob komunikace. Jak tě má někam poslat, to má po tobě rovnou vyletět naostro? Určitě ti hodně lidí bude radit, že jí máš sejmout nebo tak něco, ale to bych opravdu nedělala. Pokud teda nechceš, aby se tě štěnice - je to fakt ještě štěnice - bála nebo tě považovala...za císaře pána.., jak se říká slušně.
Ty packy na hřbetě určitě nejsou znakem dominance.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Majetnícky??

Poslaťod lucik » Sob 02.08.2008 13:30

ale ano, obe strany maju pravdu - preco by si mala psa pri zrani vyrusovat? hladkat? teba pri jedeni niekto hladka? alebo bolo by ti to prijemne? vlastne to uz napisala Hanka..
a ak pre nieco potrebujes psovi do misky siahnut, alebo mu nieco vybrat z papule (trebars vonku), tak suverenne, bez toho, aby si to nejak riesila, ze "co ak"
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik