Šteňa a varená strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Zuzik8 » Pon 22.11.2010 18:25

No studovala som teraz co moze, co nie, v akom pomere. Len stale nerozumiem tomu dodrziavaniu pomeri Ca a P.
Zuzik8
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod lavyrle » Pon 22.11.2010 20:27

Zuzik a prečo nejdeš rovno na surovú stravu? Je to jednoduchšie :yes:

Pomer Ca a P je jednoduchý - treba cca 1,3 : 1. Teda o niečo viac má byť vápnika ako fosforu. Teraz už ide len o to vedieť v čom je viac vápnika a v čom fosforu. Najjednoduchšie je to s kosťami a mäsom. Kosti =vápnik, mäso=fosfor. Ale pozor - aj v ovocí a zelenine je väčšinou viac fosforu. Preto v BARFe základ jedálnička tvoria práve mäsové kosti. S varenou stravou ti musia poradiť iní :nwm: ale ja by som šla na surovú :jop:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Madnesska » Pon 22.11.2010 20:46

Ahojte,

Nemohol by mi niekto pomôcť zostaviť jedálny lístok aspoň na jeden deň keď chcem pomaly prejsť na varenú stravu??? Nie celkovo len tak na striedačku s granulami ale s tými pomermi mäsa príloh a bielkovín som totálny jeleň :hi: Čo by bolo vhodné pre 7 týždňové šteniatko kríženca labradora :otaznik:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod miro11 » Pon 03.01.2011 11:33

Madnesska píše:Ahojte,

Nemohol by mi niekto pomôcť zostaviť jedálny lístok aspoň na jeden deň keď chcem pomaly prejsť na varenú stravu??? Nie celkovo len tak na striedačku s granulami ale s tými pomermi mäsa príloh a bielkovín som totálny jeleň :hi: Čo by bolo vhodné pre 7 týždňové šteniatko kríženca labradora :otaznik:


Podla mna 7 tyzdnove steniatko je este moc mlade na nejake "pokusy". Ja by som este nejaku dobu daval nejake kvalitne granulky pre steniatka velkych plemien namocene vo vlaznej vode, alebo s par kvapkami olivoveho oleja. Aj ja som tak krmil zozaciatku. Teraz uz ma 4 apol mesiaca a dostava rano granule (pre steniatka) a na obed a veceru uvarene masko, zeleninu, cestoviny, alebo vlocky, vsetko zaliate kuracim vyvarom (bez soli). Obcas pridam nejaky pripravok na klby. Dlho som spekuloval co by mu vyhovovalo, ale tato kombinacia sa mi paci, pes je spokojny, :kak: v norme a male mnozstvo. Skusal som mu dat par krat aj mliecne vyrobky (jogurt, acidko, syr...) ale mal s toho srajdu. Takze zatial nemenim, mozno casom prejdem uplne na varenu stravu.

A odporucam precitat si temy o stravovani, ale na to si treba zobrat dovolenku... :lol: :lol:
miro11
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Marcelko » Pia 29.07.2011 20:46

Dámi Prosim Vás nezložili by ste mi jedálny lístok pre moju malinkú bassetku idem si po nu a má 7 týždňov...Ak áno tak mi napíšte SS
DiKi
Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod fefinka » Pia 05.08.2011 15:50

Ahojte všetci :smile:
O dva týždne si idem po 6-týždnove šteniatko ang.kokra.
...čitala som vela predchádzajucich príspevkov no teras neviem či ho mám krmit granulami a konzervami pre šteniatka
alebo varenou stravou ??


Pes má jediný životný cieľ... Venovať svoje srdce...

Daj psovi domov a trochu lásky a ono ti dá celé svoje srdce.
I ♥ MY COCKER SPANIEL FEDOR
fefinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Selce pri B.Bystrici

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 05.08.2011 21:20

Offtopic: 6 týždňové by malo byť ešte minimálne 1 týždeň u mamy... :nwm:
Ja som samozrejme zástanca surovej stravy, ale ak si nie si istá, prečítaj si témy o granuliach a vyber nejaké dobré.
Ak by si to nemala poriadne naštudované, môžeš šteniatku nevhodným pomerom živín ublížiť...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Frankie » Str 21.03.2012 14:33

Ahojte,

mam doma 12 týždňové šteniatko mopslika, a neviem ci ju krmim spravne, preto by som sa chcela poradit so skusenejsimi. Doobeda jej davam dve porcie granuliek (zalejem vodou alebo cistym vyvarom) a poobede dostane dve porcie vareneho - kuracie maso miesane s pecienkou alebo srdcami a k tomu zelenina (mrkva, brokolica) a ryza, cestoviny alebo ovsene vlocky. Kazdy druhy den dostane namiesto jednej porcie varenej stravy sunar s ryzou (je dost drobunky, chovatelka nam povedala ze ma 8 tyzdnov ked sme ju brali a vet povedal na prvej prehliadke ze ma asi len 4, tak sa bojim, aby jej nechybalo nieco ked bola tak kratko s mamou:() a raz do tyzdna davam tvaroh s vajcom a medom. Je to podla vas dobre? A treba pripdavat aj Ca alebo nejake vitaminy ak ma polku dennej davky v granulkach? Este by som chcela vediet ako je to s pecienkami. V akom mnozstve mozem davat vnutornosti? Lebo na jednej stranke som nasla ze pecen je velmi vhodna a vyzivna, ale len v malych mnozsvtach, tak som z toho zmatena. :oo: Vopred vam vsetkym velmi pekne dakujem za pomoc.
Frankie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Rovinka

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Sunny » Str 21.03.2012 15:27

Pri takomto kŕmení vápnik určite dopĺňať - v tej poobednej mäsovej dávke má veľa fosforu a veľmi málo vápniku. Vitamíny dostáva aj v granuliach, aj zo zeleniny, takže to je OK. A tomu sunaru moc nerozumiem, podľa mňa zbytočnosť. Radšej jogurt alebo acidko.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Frankie » Štv 22.03.2012 7:20

Sunny, dakujem velmi pekne za radu. :smile: No ten sunar nam poradila znama, lebo nasa shelbynka je strasne malicka. Bude mat uz 3 mesiace s tale ma len 2,2 kg a na mopslika je aj dost utla. Kupili sme jej aj RC Babydog Milk, ale nad tym len ohrnula nos. Sunar jej velmi chuti aj lepsie voni, tak dufam, ze jej neublizi. Poradila by si mi prosim nejaky pripravok na doplnenie vapnnika? Moc sa v tom nevyznam. Na nete som uz sice nejake nasla, ale neviem ci su vhodne aj pre male steniatko. Ci myslis, ze jej mozem davat nejake ludske pripravky na doplnenie Ca z lekarne? Dakujem.
Frankie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Rovinka

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Sunny » Štv 22.03.2012 10:14

Na úvod si pozri túto tému: viewtopic.php?f=5&t=3270 Sú tam vypísané základné pravidlá, koľko čoho, možno aj nejaké tipy na doplnky by tam mohli byť spomenuté.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod krista » Štv 22.03.2012 11:37

Mám známeho,kŕmi varenou,pridáva toto http://vetshop.sk/calcitabs-45-tbl-p-29 ... 8c72ac8096 . (má ale väčšie plemeno,3.mes.nem stavač) podľa mňa celkom ok je aj biocal,tam ide ale o vyváženie Ca - P http://www.mojmilacik.sk/biocal-plus
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Frankie » Štv 22.03.2012 12:30

dakujem krista, dneska pojdem kupit ten biocal :smile: inak myslite si, ze mozem steniatku k masku podavat aj surovu, rozmixovanu zeleninu? lebo doteraz som ju varila, ale varenim straca vela vitaminov, takze surova bude lepsia. len neviem, ci ju zaludok steniatka v surovom stave bude vediet spracovat... :oo:
Frankie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Rovinka

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Dana D » Štv 22.03.2012 12:41

Kľudne ju môžeš zo začiatku trošku spariť vriacou vodou. Hlavne aby bola pomletá alebo nastrúhaná.
A nezabudni poliať nejakým olejom alebo tukom na uvoľnenie vitamínov.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Frankie » Štv 22.03.2012 13:52

Dakujem za radu, dneska vyskusam :smile:
Frankie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Rovinka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava