Povel mrtva

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Povel mrtva

Poslaťod usagi » Pon 07.02.2011 23:12

tesim sa s tebou :lol:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Povel mrtva

Poslaťod zdenka2710 » Ned 08.05.2011 13:31

mOJA aida sa vzdy prevali :ua: ale skusim ked ju neham hrat sa tak ona sa len tak bez rozmyslania prevali a vtedi by som klikla a pridala povel
Jelenia Obora Orava-chovná stanica Bavorských farbiarov- http://jeleniaoboraorava.webnode.sk/
[b]Betty má 5 krásnych Bavorských farbiarikov
zdenka2710
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263

Re: Povel mrtva

Poslaťod ??Maria?? » Ned 08.05.2011 13:33

Tak v strede prevalu ju chyť a chvílku podrž a potom vychvál. :no:
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Povel mrtva

Poslaťod Cathie » Pon 09.05.2011 13:34

Ja som to ucila prave cez prevalenie, tym som jej pomahala (nie povelom, ale posunkom) a zaroven som ju zastavovala spolu s novym povelom ("umri"), chvilku pridrzala, pochvalila :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Povel mrtva

Poslaťod luciiik » Pon 09.05.2011 20:21

Tento cvik je nieco neskutocne, placem pri nom ked vidim ako to niektory psik robi. :aaa: :haha: Skusim na mojom tvrdohlavom bordodogiakovi. Uvidime ci sa podari. :smile: Vas ostatnych prosim o videjkaaaaa. :smile:
Ja si dovolujem shareovat video od Haleth na ktorom som sa strasne bavila. Jej dobicka to totiz dost preziva. :lol: :jop: :jop: :jop:
http://www.youtube.com/watch?v=wZJIoVsA ... r_embedded
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Povel mrtva

Poslaťod Catqa » Pon 09.05.2011 20:33

cozeeee :haha: :aaa:
Perfektne :jop:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Povel mrtva

Poslaťod moschino » Pon 09.05.2011 20:48

supeer :haha: to je herečka :poklona:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Povel mrtva

Poslaťod katkariinka » Str 27.07.2011 15:46

snazim sa toto lisu naucit, zacinam normalne z lahu a chcem, aby si lahla na bok. Ale ani za svet. Ja neviem, ci tak debilne taham ten pamlsok alebo co, ale ona sa na ten bok nezvali a nezvali. Dostali sme sa max do stadia, ze jej klikam za mierne vyvalenie ramena do jednej strany, ale dalej nic.
Mam pocit, ze shapingom by som sa daleko nedostala, toto by mi neponukla, nie je to pre nu bezna poloha. Tak preto som zvolila luring. Nemate niekto video, kde by bolo aj to navadzanie natocene, kadial presne tahat ten pamlsok? Mne sa vzdy dvihne, ked je to uz za hranicami otocenia hlavy. A skusala som to uz rozne tahat.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Povel mrtva

Poslaťod bubka » Str 27.07.2011 15:48

katariinka a keby si jej skusila dopomoct a potlacila by si ju rukou, aby sa zvalila a na to ju hned odmenila?
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Povel mrtva

Poslaťod katkariinka » Str 27.07.2011 16:15

manualne korekcie aj ked velmi jemne, sa u nej nestretavaju s nadsenim a skor ju znechutia. Ehm, uz som sa aj k tomuto uchylila pri tomto cviku a bolo to naprd... Ale tak musim skusat dalej, budem jej klikat aj za tie mini naznaky a snad sa to pohne.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Povel mrtva

Poslaťod vavrena » Str 27.07.2011 16:36

Videla si niekedy, ako sa dáva líhať kôň? Toto je vlastne to isté, pamlskom ťaháš papuľu (pes v polohe sfinga) ku kohútiku, zvalí sa určite :yes:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Povel mrtva

Poslaťod katkariinka » Str 27.07.2011 16:44

nevidela.
No neviem, skusala som to urcite aj tymto smerom, ale asi blbo. Vyskusam, natocim a mozno uvidite, kde robim chybu.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Povel mrtva

Poslaťod vavrena » Str 27.07.2011 20:59

toto síce nie je najlepší príklad, ale pozri sa, ako sa má točiť tá hlava (a ťahať ruka s pamlskom), je to dobre vidno. http://www.youtube.com/watch?v=cRuvOgFS ... re=related
Psie video by som asi nenašla, keď som potrebovala zvaliť veľkého psa, som to riešila vždy ako u koňa, teda aj s nohou, ale to nebolo učenie žiadneho triku. Väčšina psov sa zo sfingy na maškrtu zvalí ľahko na bok, takže neviem, či niekto natáčal takéto video so psom...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Povel mrtva

Poslaťod zuzulik » Ned 07.08.2011 10:03

Mne krpec pri tomto nechce držať hlavu na zemi zvyčajne ju drží vo vzduchu :ua: a keď mu ukážem že ma ležať tak sa len naťahuje za pamlskom :pac: asi budeme musieť skúsiť nejaký iný postup
zuzulik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Púchov

Re: Povel mrtva

Poslaťod Cathie » Štv 11.08.2011 11:10

Nauc ho pokladat hlavu na zem, kludne aj pri normalnom lahu. Ja som takto ucila dve rozne veci, obycajne "lahni" a potom "down", co je lahnutie s tym, ze si polozi hlavu medzi predne packy. Teraz ked poviem v lahu down, tak proste polozi hlavu :lol: A funguje mi to aj pri mrtvolke aj napr ked s nou potrebujem manipulovat, ked lezi na boku a vkuse dviha hlavu :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky