Pes nechce jesť BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Bad » Štv 14.07.2011 7:43

pigie píše: Ranajky idu, aj vecera ide

Kdyby jenom ranajky a večera, my máme ještě předsváču, sváču i posváču, v rámci venčení samozřejmě piškoty. Je fakt, že taky každý den plave.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod pigie » Štv 14.07.2011 7:57

U nas by to chcelo tiez, ale nie sme doma :haha: Okrem toho pred a tesne po plavani nekrmim, takze musi vydrzat. Ale potom dostava giga porcie :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Mackie » Štv 14.07.2011 9:07

Offtopic: ja som sa tiez tesila, ze pride teplo, usetrim.. ale vcera do seba vsetko nahadzala, potom jej bolo zle, zbierala blbiny z kobercov, potom to grcla, rychlo zozrala, aby jej to niekto neukradol, a asi o 2 hodiny dalsia grcka, ale to som uz postrazila a suboj vyhrala.. zaludok rozhadzany ale zralo by to do bezvedomia, a pohybu fakt ze nema prebytok
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Noelle » Sob 16.07.2011 10:26

Takže museli sme to vziať z psychologického hľadiska, i keď výchovne to neviem ako potom budem naprávať :ach:
Nelly zožere "doplnky" keď jej dám "od stola". Síce výchovne úplne blbo, ale aspoň ju donútim zjesť ovocie a zeleninu a keď jej pod stôl dám jogurt s ovocím, tak to zje a taktiež z ruky mi zožere nejakú tú zeleninku. Pred tým nikdy nič od stola nedostala, hoci väčšinou čučala pri stole, či náhodou niečo nespadne. Takže teraz sme na tom tak, že dostane mäsko s olejom do svojej misky a za tým hneď od stola zeleninku rozmixovanú, alebo na malé kúsky a chňápe sa po tom ako by išlo o život. Tak nejako to snáď bude fungovať a budem skúšať jej to po čase primiešavať s mäsom do misky, nech sa vrátime opäť k nášmu osvedčenému papkaniu, lebo ten barf nám fakt vyhovuje a nerada by som to menila.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Mackie » Sob 16.07.2011 11:41

nieco podobne je u nas v tom zmysle, ze "za odmenu" zozerie hocico
takze z toho sprav sadni lahni, odmen zeleninou, a obe strany budu spokojne :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Noelle » Sob 16.07.2011 20:09

Dobrý nápad Mackie.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod monika_knv » Ned 04.12.2011 19:20

my sme doteraz nemali problem s nicim, zjedol uplne vsetko, ale dnes som mu na veceru dala hovadzie oblicky - ten pohlad! :nwm: pozeral na mna, ci to myslim vazne :ach: nestastne zacal vyberat aspon mrkvu okolo...pravdupovediac, ani sa mu necudujem :lol: teraz mu to varim a nakrajam, tak to hadam zje. vasi psici su na tom ako? myslite, ze kuracie vnutornosti by boli prenho lahsie? predsa len su aspon mensie...

...tak oblicky ani nahodou. ani varene :nie:
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Sunny » Štv 08.12.2011 9:19

Obličky dosť cítiť močovinou, možno preto ich nechce. Treba skúsiť nejaké iné vnútornosti - pečeň, žalúdok a pod. :smile: U nás sa našťastie žerie všetko bez výnimky. Hold konkurencia a strach, aby to nezjedla tá druhá, robí svoje :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod monika_knv » Štv 08.12.2011 20:26

u nas bude problem ten, ze mu nema kto konkurovat :smile: ale pecen mu asi tiez nebude dvakrat vonat.
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod adri » Pon 23.01.2012 20:09

no to s tou pecenou neviem....nasa nemecka ovcandu ju uplne miluje, skoda, ze sa z nej zvykne posr... :) ale ked upeciem pecenove keksiky, tak sa za nimi moze umlatit, to je az neskutocne. takze ked nieco nezerie, premiesam jej to s nadrobno pokrajanymi/polamanymi keksami a zozerie vsetko...len tu ryzu nie :!
a co som citala na nete ( a doniesla keksy aj kolegyniam do prace - pre ich psov :), samozrejme) nieto plemena, ktore by ich nemilovalo!
a tiez varene bravcove srdce je super! aj kuracie zaludky a srdiecka, aj bravcove zaludky, aj plucka. ale vnutornosti varim.
adri
Naposledy upravil adri dňa Uto 24.01.2012 15:13, celkovo upravené 1
adri
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod pigie » Pon 23.01.2012 20:23

mne sa pes tiez zvykol z pecienky zo :kak: , potom som nasla odporucane davkovanie na jednu dennu davku. Na mojho psa 60kg to je 600g a odvtedy sa snazim dodrziavat a stolica OK :jop: (predtym som davala okolo kila)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod monika_knv » Pon 23.01.2012 20:37

pecen u nas presla len s ofukovanim, surovu vobec, nad varenou ohrnal nos, ale kedze nemal na vyber, zjedol. dalsiu davku, ktora mi ostala, som uvarila a zmiesala s maskom, vsetko zjedol bez okolkov :) a ustal to, ziadne traviace tazkosti :lol:
inak zboznuje drzky, kupujeme mlete neprane. a kuracie zaludky. hovadzie srdce este len caka v mraznicke na otestovanie, ale s tym urcite nebudu problemy.
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod express » Str 08.02.2012 14:32

ja mam problem s nasou Elluskou, krmime BARFOm len par dni, ale nechce papat prilohy.
Mrkvu spapa len ked je velmi na drobno nasekana, ryzu skoro vobec, zemiaky tak isto nie. Biely jogurt + banan + med iba ovonala. Mesko som skusal zatial kuracia a morcacie, toto papa pekne, ako naucit psika papat zemiaky, ryzu, ostatne, mate najaky figel. dakujem
express
Šteniatko
 
Príspevky: 61

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod monika_knv » Str 08.02.2012 20:05

ja by som skusila pridat najprv male mnozstvo troska rozvarenej ryze do mleteho masa, to sa tam lahko strati a potom by si mohla postupne zvysit pomer ryze. ale psovi obilniny vseobecne chybat nebudu, skor by som sa zamerala na zeleninu - tam by som navrhovala rovnaky postup - nadrobno nastruhana zelenina/rozmixovana v mixeri, podavana s mletym masom. pomohlo by asi aj zaliatie nejakym vyvarom alebo krvou, rozpustenym tukom, a pod., aby aj zelenina trosku nasiakla...
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod kharak » Štv 01.03.2012 10:54

Ja osobne prilohy velmi rad nedavam - predsa len pes si velmi vela vyzivy z obilnin nezoberie ( zo zemiakov asi uz fakt len minimum, a preto zemiaky ani nedavam ) Tie sa skor pridavaju ako objemova zlozka :)

Ak mu mrkva chuti tak ja nevidim dovod pouzit viac ovocia/zeleniny a mensiu cast prilohy :)
Nasa porcia vyzera zhruba takto:

250g maso ( mlete alebo pecen, resp ine vnutornosti nakrajane na mensie kusky )
2-3 vacsie mrkvy ( cca 200g )
100-150g cestoviny/ryza

Cize dokopy tak 600g
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava