Severania

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Poslaťod Amaguk » Sob 15.09.2007 9:23

mika píše:
Amaguk píše:
zial s tymi magormi je to des - nam pre rokom zastrelil nejaky uchyl nasho Robinka - a to ani nebol zdrhnuty a bol v pritomnosti mojho syna!!!


To je mi luto :plac: Tiez to bol husky?
Daktori su fakt idioti. Nemohla si nan podat trestne oznamenie alebo staznost?


hej, bol to husky mixnuty spicom. Robinko nas najuzasnejsi havinko :plac:
trestne oznamenie sme samozrejme podali, dotycneho aj chytili, ale stale je to v stadiu riesenia...tak uvidime, co z toho nakoniec bude :ua:

marian-so píše:JA som mal zapadosibirsku laiku a kym neprebehol denne aspon 10km tak si ma ani nevnimal.Ja som tiez zavysly na tieto krasne severske psi,stale mi zdrhal uz som skusal vsetko mozne neskor som s nim chodil na prechadzky na bicykli aby sa vybehal.a raz sa nevratil :ua: potom som si zadovazil slovenskeho kopova ktory je tiez temperamentny ale nezdrha.Nemohol som to vsak vydrzat a kupil som si akita inu,ktora tiez patri do tejto nadhernej skupiny.Je krasna a hlavne mudra a nezdrha.takze som spokojny :smile: :no:


nikdy sa uz nevratil? to je tiez velmi smutne, ale tam aspon mozes aspon v kutiku duse dufat, ze neskoncil ako nas Robin a mozno sa dostal k nejakym dobrym ludom.

lajky sa mi tiez velmi pacia - ja som celkovo zatazena na vsetkych tychto severanov. ale nevedela som, z aj oni su zdrhaci :ua:
o lajke je pekne "povidani" na: http://psiskolafalco.web3.cz/shadow.htm

akity su su vraj uplne ina povaha - su to vraj psi "jedneho pana" a toho sa potom drzia ako kliest. U nas chodi jeden (pre upresnienie je to amerucka akita, teda VJP) len na volno a nikdy sa nepohne od nohy svojho pana - to si ja pri tom mojom posahanom dezovi neviem ani predstavit :ach: :ha:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod marian-so » Sob 15.09.2007 11:47

nie nevratil sa,no dufat mozem ,ale myslim si ze na 99%skoncil pod gulkou,lebo lajka ma inac perfektny orientacny zmysel takze stratit sa ani nahodou nemohol.

samozrejme ze su zdrhaci,maju strasne radi volnost a maju velmi vela energie

O akite sa da povedat ze je pes ,,jedneho pana",ale u nas sa okrem mna staraju o nu aj ostatny clenovia rodiny a je pravda ze ona nadaleko neodbehne a stale sa mota pri mne co sa mi pri lajke fakt ani nemohlo snivat.

A lajka sa vlastne ani necvici na polovnictvo ona to ma vrodene,vie co ma robit.
marian-so
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 15.09.2007 14:04

no, to viem ze su lovci, ja som to myslela tak, ze ci je natolko velkorysa, ze to bude robit aj pre cloveka, alebo len pre seba :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Bobicek5 » Str 19.09.2007 21:14

Mali sme tiez huskacku, nadhernu ciernu, otec (import Kanada). Zial, uz nie je medzi nami, tak aspon pre spomienku pridavam foto... :ua: Obrázok

mimochodom podotykam, bola typicka huskina, tulava, aj po niekolkohodinovej prechadzke po lese, po navrate domov, preliezla plot a isla sa tulat dalej. A na jednej takejto potulka aj zomrela, nastastie umrela stastna - na slobode...
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Poslaťod Rika » Str 19.09.2007 21:16

:smile: Bola nádherná :plac:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Bobicek5 » Str 19.09.2007 21:28

Dakujem, okrem toho, ze bola nadherna, bola zaroven bezkonkurencne najdrahsia v dedine :lol: . Tych sliepok, oviec co ulovila... :hi:
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Poslaťod Rika » Štv 20.09.2007 9:14

Ozaj, jeden pán tu má 4 severanov, zo začiatku s nimi chodieval na záprahy, ale posledné roky už nemá čas. Každý deň príde, pustí ich nech si pobehajú v malom oplotení okolo kotercov, vyčistí im ich, naleje novú vodu, dá najesť a odíde. Vôbec s nimi ani nechodí von, nič. Akurát raz za 1-2 roky ich vezme na záprahy, čo nechápem, pretože po takom dlhom držaní v kotercoch bez pohybu nemôžu mať kondíciu.

Naposledy som ho videla pred 5 rokmi, keď vytiahol na jeseň káru a kus ich prehnal po obrovskej lúke, kt. je pred ich kotercami.

Je mi ich strašne ľúto. Vždy keď je tam niekto so psom, strašne zavíjajú... určite by sa aj oni radi pohrali, vybehali. A sú strašne priateľské aj k cudzím psom.

Pridávam zopár fotočiek:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Silwuska » Štv 20.09.2007 9:18

och.... :ua: tak to je ich aj mne luto, lebo tyto psici naozaj potrebuju "pracovat" Mohol by ich radsej predat alebo darovat niekomu kto ma zaprahy a venoval by sa im...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Rika » Štv 20.09.2007 9:29

Aj mňa to napadlo, pýtala som sa ho na to, a on povedal, že zbaviť sa ich nedokáže... že nech si vkľude dožívajú.

No to je také dožívanie, ako keby jeho dali na pol života do klietky :plac:.

Keby som mohla, zobrala by som si ich ja. Inak aj moja bývala spolužiačka (nemali sme sa moc v láske) zo základky majú huskáča, perfektný, maznavý pes, celý život je na reťazi chudáčik :slzy: ... už ho chceli aj zastreliť, lebo vraj dobre nestráži. Vôbec sa oň nestarali, nečesali, cez leto neochladzovali (stále bol na úpeku, sa čudujem, že vôbec žije), jesť dostával zvyčšok od obeda,... :plac:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Silwuska » Štv 20.09.2007 9:36

Staciii :bum: to sa neda citat, porad mi slzy sa tiskaju... :plac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Amaguk » Štv 20.09.2007 14:39

Jeziiis, Rika, to je strasneee. Chudaci psici. Normalne mi je do placu!!! takych ludi by som najradsej roztrhla! :hmm: Alebo zavrela do toho kotreca ich, nech si to skusia na vlastnej kozi!!! Dviha sa mi zlc aj krvny tlak, ked toto vidim

je to otrasne, ale medzi tzv. mushermi je dost aj takych, co svojich psov povazuju len za nastroj vlastnej realizacie a sebaprezentacie a naplnanie vlastnuch ambicii, alebo, ako tento pan, proste modnu vec, ktoru odlozia, ked ich zunuje, ale ked prestanu na svojho konicka mat cas.
Vselijaki ludia si tieto psi pred par rokmi nakupili, lebo to bol chvila moda a akoze exoticke hobby a potom ich odlozili, ked zistili, co to obnasa - casovo aj financne.
Preto dufam, ze sevarania u nas nikdy nebudu opat v mode, o pretekani ani nehovoriac...

Rika píše:Aj mňa to napadlo, pýtala som sa ho na to, a on povedal, že zbaviť sa ich nedokáže... že nech si vkľude dožívajú.

No to je také dožívanie, ako keby jeho dali na pol života do klietky :plac:.

Keby som mohla, zobrala by som si ich ja. Inak aj moja bývala spolužiačka (nemali sme sa moc v láske) zo základky majú huskáča, perfektný, maznavý pes, celý život je na reťazi chudáčik :slzy: ... už ho chceli aj zastreliť, lebo vraj dobre nestráži. Vôbec sa oň nestarali, nečesali, cez leto neochladzovali (stále bol na úpeku, sa čudujem, že vôbec žije), jesť dostával zvyčšok od obeda,... :plac:


uaaaa!!! :plac: :hmm: :hmm:

to je presne to, o com som pisala pred nedavnom - nerespektovanie resp. totalna ignoracia specifik plemena. Oni sice vyzeraju ako divi vlci, ale SH ani malamut absolutne nie su vhodni na strazenie (zo vsetkych plemien su snad najmenej strazni!) - nemaju ziadny teritorialny pud a kazdeho cloveka povazujui za kamarat!
boze! je mi na grc z takychto ludi, co si ani nezistia zakladne info o plemeni. A doplacaju na to len a len ti nestastni psici!!!
Baby, este chvilu a porazi ma. Idem to predychat na prechadzke so psikom....
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 20.09.2007 16:55

myslim ze Amaguk to vystihla a urcite je mnoho takychto smutnych pribehov. neni co dodat :plac:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ahojcek

Poslaťod SEVERANKA » Uto 09.10.2007 18:38

Ahojky amaguk a vsetci.

Velmi dlho som tu nebola,nejako nemam v poslednej dobe cas a internet tiez dobre nejde ;o(

tak uz sa mi to krati,..este 1-2 mesiace a mala by som mat svojho psika.

Nastal mi mensi problemik.Moj priatel zacal tvrdit,ze husky sa nam mozno nehodi.Vysiel s tym,ze husky je velmi nezavisly,ze nebude posluchat a nebude taky oddany ako ini havkovia.tak ma s tymto rozhodil a poukazoval mi vselijake clanky,ze zacinam pochybovat sama o sebe a svojich schopnostiach.

Samozrejme,ze husky su mozno tvrdohlavi ale nezalezi to nahodou na treningu?Zalozila som si tuto temu aj na mushing.sk aby mi poradilo co najviac ludi,ani sama neviem preco,lebo som na 99.9% presvedcena ze chcem huskyho.

Priatel by vsak chcel psa,ktory bude za nim behat a tak A ja si zasa myslim,ze husky takisto dokaze byt velmi verny a poslusny,nie?Alebo nie?On by chcel bordersku koliu,ta vraj pojde aj na koniec sveta.

;o((
"Ak v nebi nie su psy, tak po smrti chcem odist tam kam odisli oni."
SEVERANKA
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Poslaťod marian-so » Uto 09.10.2007 20:03

Tak si kup Akita inu oddany pes a aj severan.
marian-so
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Re: Ahojcek

Poslaťod Amaguk » Str 10.10.2007 13:21

SEVERANKA píše:Ahojky amaguk a vsetci.

Velmi dlho som tu nebola,nejako nemam v poslednej dobe cas a internet tiez dobre nejde ;o(

tak uz sa mi to krati,..este 1-2 mesiace a mala by som mat svojho psika.

Nastal mi mensi problemik.Moj priatel zacal tvrdit,ze husky sa nam mozno nehodi.Vysiel s tym,ze husky je velmi nezavisly,ze nebude posluchat a nebude taky oddany ako ini havkovia.tak ma s tymto rozhodil a poukazoval mi vselijake clanky,ze zacinam pochybovat sama o sebe a svojich schopnostiach.

Samozrejme,ze husky su mozno tvrdohlavi ale nezalezi to nahodou na treningu?Zalozila som si tuto temu aj na mushing.sk aby mi poradilo co najviac ludi,ani sama neviem preco,lebo som na 99.9% presvedcena ze chcem huskyho.

Priatel by vsak chcel psa,ktory bude za nim behat a tak A ja si zasa myslim,ze husky takisto dokaze byt velmi verny a poslusny,nie?Alebo nie?On by chcel bordersku koliu,ta vraj pojde aj na koniec sveta.

;o((


mas moju odpoved na mushingu :smile:
ale kludne sa dalej pytaj aj tu :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách