Kolko to zradlo mesacne stoji

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Rehssi » Ned 03.07.2011 21:12

aj podla mna je 40€ strasne moc :oo: . To chce iny zdroj masa, na osvalenie je podla mna lepsia ako mast bravcova slanina- take tie surove kusy podkozneho tuku. Krmnu davku riadne zrazia aj prilohy- napriklad firmy s masom pre psy maju vlastne cestoviny. Na pribratie tiez super.
Dolu mam zratane svoje vydavky, ale nie su minimalne. Co som si len tak pre zaujimavost ratala, tak by som vedela kvalitne a pestro krmit pri davke 700g za 4,5€ tyzdenne (komplet maso, kosti, prilohy).

1. kolko kg vaziaceho psa mate
10 a 15kg, tj spolu krmim 25kg zivej vahy :smile:

2. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne
spolu 500-900g denne, kazdy den inak, ale z dlhodobeho hladiska (urcite tyzdenneho) je to 700g na den

3. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa
nakupujem hlavne zo sortimentu Bordy a Vetamixu. beriem mlete masa bez kosti s vnoturnostami aj bez nich, jednodruhove, aj zmesy (hovadzie, kuracie, bravcove), odrezky z diviny, rybacie piliny "nespecificke", piliny kapor+sumcek, losos a uplne najviac na svete zboznuju zelene drzky :yes:
na pamlsky nakupujem bordy aj vetamix masove salamy, cena 0,70 a 0,81€ /kg.
v masiarstve beriem len kuracie trupy, bravcove nozicky, slaninu, bravcove spice (posledne rebra), obcas hovadziu harfu

4. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne
Maso - Bordy a Vetamix
-predposledná objednávka keď spriemerujem čo som nakúipla (Bordy) ma stála 0,825€/kg mäsa, to jest 0,5775€ na deň pre oboch
-posledná objednávka (Vetamix) 0,921€/kg mäsa, to jest 0,645€/deň pre oboch
-v masiarstve je to rozne, ale nejdem nad 1€ za kg za hore opisane veci.
SUCET 4€ tyzdenne a viac -aj tie 4€ su plnohodnotna pestra masovo-kostna zlozka

prilohy - zelenina a ovocie... delime sa, takze to neviem zratat. Obilninove prilohy davam len ovsene vlocky- balenie maju na mesiac. Olej davam tiez svoj slnecnicovy a olivovy.
husacia mast- kelimok za 1€ maju na pol roka.

5.Vek psa
8 rokov a 1,5 roka

6.aktivita
velka :heh: fenka je sibnuta a ja ju v tom len podporujem :heh: sportuje- agility doma, na cvicaku, frisbeeckuje, turistikujeme. Pes turistikuje, casto aportuje, teraz tiez priberame, lebo mu dost schudla jedna noha (po operacii).
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod pigie » Ned 03.07.2011 21:23

Ach deti, ked sa tu tak na to pozeram, spravila som za minuly rok sumarum, co ma stalo maso - len maso, bez akychkolvek priloh, mliecnych veci atd -vyslo ma to 2x tolko ako granule mesacne :ach: Ale neriesim, uz davno nie :ha: Ono naozaj sa neda na to pozerat cez cenu ale cez to, ako to psovi prospieva :yes: (a pri tomto type krmenia maju naozajstnu vyhodu ti, co spraskaju vsetko a znacne usetria panovi penazenku :yes: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Baarbora » Ned 03.07.2011 21:59

Offtopic: ja som hlavne rada, ze mam konecne "svojho" masiara. za odrezky( pre neho bordel, slachy, kdejake blany a castokrat hodne masa, ked sa ponahla a neobreze poriadne...) uz ani nepyta peniaze. a ked ho vystihnem, ze ma cerstvo naporcovane tela, mam aj 10 kilo..to hodne pomoze, ked clovek ziska dobry a lacny zdroj :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Mackie » Ned 03.07.2011 22:15

pigie presne ako pises, ak je pes vyberavy, je to horsie
ale opat treba prepocitat kolko % masa je v tom mase a v granuliach a az tak porovnat ceny :no:
(po tvojom vzore, aj inych, tento rok zapisujem aj ja vsetky vydavky na psy, ked podopisujem blocky, ktore sa mi este valaju po stole a v batohoch, spocitam a dam vediet polrocny vysledok)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Dream » Pon 04.07.2011 7:28

podľa mojich prepočtov ma stali granule cca 160 eur meacne, barf ma vyjde na 130 eur plus minus.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Domik » Pon 04.07.2011 22:08

Moj pes napriklad nevymysla s nicim, jedine s pecenou, ale tu staci trosicku zamiesat do maska (nemusi byt ani mlete, len take odrezky napriklad) a spapa. Napriek tomu ma to vyjde tolko. Je pravda, ze nejak extra nesetrim :lol: pre mna tych 40 eur nie je tak vela, pretoze sa to rozlozi na cely mesiac, nie je to jednorazovy vydavok. Eukanuby (co mal predtym) by mu vydrzali nieco cez mesiac stoja okolo 70, cize je to pre mna stale lacnejsie. A kvalitou neporovnatelne, takze nemam co riesit. Maso kupujem z Baffu, ale kombinujem lacnejsie s drahsim ked objednavam, a vyjde ma to tak na 90 centov za kilo vacsinou. Ale co to tu citam tak na zapade to mate ovela ovela lepsie. Nejaky lepsi zdroj (masiara) nemam, ale aj tak sa nestazujem. Aj keby to bolo drahsie ako tie granule, fakt to stoji za to. To povie kazdy, kto barfom krmi. :winner:
Obrázok

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself
Josh Billings
Domik
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483
Bydlisko: Prešov

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod pigie » Pon 04.07.2011 23:03

Offtopic: Mackie - preco by som to mala prepocitavat? Tak som prestravovala psa predtym, teraz takto. Mna nezaujima cena "masa" :nwm: Zelenina u nas fakt tiez nie je nulova, ale zanedbavam ju, lebo ju kupujem pre nas, hoci aj ta co to stoji, pretoze bohuzial mu nemozem pravidelne davat taku mrkvu, ktora je pomerne lacna a v jeho davke je zeleniny za tyzden par kg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Mackie » Uto 05.07.2011 9:13

Offtopic: ked chces urcit aj kvalitu krmenia, musis to prepocitat
inac moze clovek kupovat 15 kilove vrece za 10 eur a usetri este viac
nie je to len o porovnani ceny za "maso" a za granule, ale ide aj o to ake granule, a ci sa naozaj oplatia, ak psa chces krmit, nazvime to, zdravsie a masovejsie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Amaguk » Uto 05.07.2011 9:28

pigie píše:Offtopic: Mackie - preco by som to mala prepocitavat? Tak som prestravovala psa predtym, teraz takto. Mna nezaujima cena "masa" :nwm: Zelenina u nas fakt tiez nie je nulova, ale zanedbavam ju, lebo ju kupujem pre nas, hoci aj ta co to stoji, pretoze bohuzial mu nemozem pravidelne davat taku mrkvu, ktora je pomerne lacna a v jeho davke je zeleniny za tyzden par kg

Pigie, preco nemozes davat mkrvu? ma alergiu?
vyborna, zdrava a relativne lacna zelenina je napr. cvikla, vrele odporucam :jop: a tiez nutricne velmi bohata je kapusta ci uz biela, cervena alebo cinska. Myslim, ze za zeleninu netreba davat majland, a vzdy je lepsie davat zeleninu sezonnu, ja sa napr. aj pre nas snazim nekupovat mimo sezony, a to nielen z financneho hladiska, to je skor vedlajsie
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod pigie » Uto 05.07.2011 9:30

Nie, ale vsetko cervene - mrkva i cvikla, dokonca aj paradajky, cervena paprika mi ho sfarbuje do hneda :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Amaguk » Uto 05.07.2011 9:35

interesant, mrkvu chapem, ale cvikla? ta ma uplne ine fabivo. :nwm: A cervena kapusta?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod pigie » Uto 05.07.2011 9:36

cervenu kapustu nedavam, tu kupujeme malo, davam cinsku - tu mi zeru aj korytnacky :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod pigie » Uto 05.07.2011 9:38

Ja som pokusy nerobila, ktore presne to je a ako rychlo farbi, viem, ze ked som vyhodila mrkvu, stale to nebolo ono. Tak som povyhadzovala skoro vsetko cervene, nechala som len obbcasne paradajky a uz sme hnedy len zo slniecka :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Shorty » Str 13.06.2012 20:03

ja som nedavno prepocitavala, kolko ma vyjde BARF a kolko by ma stali granule a zistila som, ze pri mojej spotrebe 7 kil masa mesacne + doplnky, zelenina, prilohy atd.., by ma lacnejsie vysli granule (na zaciatku ako som ho doniesla, som mu mesiac daval Brit, potom sme presli na BARF, tak som porovnavala s Britom)..

a inak prepocet...

1 - pes ma 8 kil
2 - zje cca 250 gramov masa denne
3 - kupujem ako co.. hovadzie mlete Axa, Krmme (to su jedni z naj dovozcov tu v Prahe)
4 - mesacne ako kedy, pretoze obcas kupim maso v Krmme, obcas Axu, obcas v Makre atd, ale pocitam tak 300 - 350 mesacne len za maso, takze to je rocne 3600 - 4200 korun

a ked som to porovnala s granulami, tak Brit malo na 10 kg psa davkovanie tusim 130 gramov, to je 47 kil rocne, 15 kg balenie stoji 679 CZK.. to je nieco okolo 2100 CZK rocne za granule..

ale ten pocit, ze viem, co mu davam a ze viem, ze mu to prospieva, ten stoji za vsetky prachy sveta :)
Angelika...

I'm not anti-social; I'm just not user friendly.
Shorty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Praha

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod lenka_1705 » Str 13.06.2012 20:25

no ale brit nepatri medzi najkvalitnejsie granule, takze s tym to porovnavat.. no teraz mu davas urcite kvalitnejsiu stravu. ja som porovnavala barf s trainerom, ktorym som chcela krmit kedysi, no a to by ma veru vyslo 2x drahsie ako ten barf v priemere
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava