Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (AKC)

Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (AKC)

Poslaťod Whip it » Sob 24.05.2008 0:42

Catahoula Leopard Dog

Ahojte!
Mate niekto s tymto plemenom skusenosti??Na internete su vseliake inormacie, no rada by som pocula nieco z "prvej ruky" :smile: .Diiiik
Naposledy upravil Whip it dňa Pon 26.05.2008 17:02, celkovo upravené 1
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: CATAHOULA (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod Tatiana » Sob 24.05.2008 9:21

aj mne sa paci toto plemeno,zatial je neuznane FCI,inak povahou je nieco ako australska kelpia,exterierom velmi zaujimave plemeno :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: CATAHOULA (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod Whip it » Ned 25.05.2008 20:35

ja som o nich vela citala, no chcela som pocut nazor nejakeho majitela, nevravim, ze info z knih a netu su nepravdive alebo co...len skratka osobne skusenosti su na nezaplatenie :lol:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: CATAHOULA (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod Puk » Ned 25.05.2008 23:05

Čo chceš vedieť konkrétne? Ss.....
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 26.05.2008 19:12

Leopardí pes (catahoula) sa vyvíjal v strednej Louisiane v oblasti Catahoulských jazier. Vlastníkmi takýchto psov boli indiáni kmeňa Catahoula .V indiánskej reči „catahoula“ znamená čistá modrá voda.Taká je aj farba očí väčšiny katahulov . Je to stredne veľký , dobre osvalený , elegantný , silný , činorodý a veľmi vytrvalý pes . Je nezávislý , s obranárskymi vlohami a teritoriálnymi pudmi ,veľmi ľahko ovládateľný a cvičiteľný . Katahula je veľmi všestranný pracovný pes a oddaný priateľ svojho pána . Celé generácie louisianských lovcov , rančerov , drevorubačov a farmárov katahulu používali ako loveckého psa pre lov divokých svíň , jeleňov , mývalov a veveričiek , ako dobytkárskeho a výborného strážneho psa . Dnes je hlavne využívaný ako spoločenský a strážny pes . Veľkosť : Psy 56-66 cm , suky 51-61 cm . Farba : škvrnitá v odtieňoch hnedej , modrej , sivej , čiernej , červenej , bielej . Jednofarebné sfarbenie môže byť čierne , čokoládové , žlté a červené . Farba očí : číromodrým sa dáva prednosť . Povolené sú ľubovoľné farby . Oči nemusia byť rovnakej farby , ale jedno , alebo obidve oči môžu byť rôznofarebné. :smile:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod Whip it » Pon 26.05.2008 20:14

Dakujem za pjekny prispevok :yes:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830


Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod haju » Str 11.06.2008 11:34

Ja som si pred dvoma mesiacmi psika tohoto plemena doniesla domov :smile:
Neviem zatial porovnat s informaciami co sa daju najst na internete, ale celkovo povaha psika vyzera byt zatial fajn. Ale ma len pat mesiacov, cize rozky estelen zacne vystrkovat :lol:
Jedine co mozem potvrdit je ze je lahko cvicitelny a uz teraz ma dobre podchytene niektore povely a prikazy, cize ratam ze do toho jedneho roka bude posluchat dufam na slovo.
haju
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod Tasha » Str 11.06.2008 11:45

Mne sa na nich páčia tie nádherné modré očká, ale inak ma veľmi neoslovili. sú pekný, ale medzi mojich favoritov rozhodne nepatrí
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod haju » Str 11.06.2008 22:30

Efa - tak to som mozno prehnala s tym jednym rokom :ha: Dajme tomu ze teda do dvoch rokov ma vytrapi, ale to je normalne s tou psou pubertou, vsakze. Len som chcela povedat, ze psik je celkom vnimavy a nie je to take uplne tupelo ako vidim obcas u nas na dvore podkatorych. Ale to je z najvacsej casti na vychove a vycviku a nie na psovi.
Pripajam fotecku surodencov mojho leoparda, pre priaznivcov modrych ociek :ahoj:

Obrázok
haju
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod raky » Str 11.06.2008 22:37

krásne!!! len treba naozaj cvičiť!!! neviem povahu, ale tento psík potrebuje zamestnať....
Držím palce! :jop:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod lucik » Str 11.06.2008 22:46

no, ja by som to necvicila v pravom zmysle slova.. socializovat, vychovavat, budovat si vztah, to ano.. ono je to take nezavisle psisko.. nedavno som studovala podrobnejsie o nom, lebo tiez sa mi velmi paci, ale teda povahovo nic pre mna.. tak zostanem pri obdivovani..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod raky » Str 11.06.2008 22:51

Lucik,
nemyslel som služobný výcvik, tak ako si písala, ale musí byť zvládnutý, inak budú problémy.....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod Lucifer » Str 11.06.2008 23:25

Moja kamoska ma styroch - vystavne uspesne jedince :no: Minule som jej povedala, zeby im uz nemusela davat tie krasne blankytne kontaktne sosovky... :joint:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Poslaťod Iwušenka » Sob 21.06.2008 22:36

jéj to je krásne plemeno.. :hi:
Iwušenka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88
Bydlisko: Lučenec

Ďalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete