Socializacia mojich psov

V tejto téme organizujte stretávky dog fóra.

Socializacia mojich psov

Poslaťod Jana H » Pon 13.06.2011 7:30

Ahojte, chcela by som poprosit, niekoho odvazneho, kto ma psika ci fenku kludnej povahy a strpi vypadky mojich psov. Byvam na Dolnych Honoch v BA. Mam dvoch psov, ratlika - Alan a bastardika - Mišo, ktori sa nevedia spravat k cudzim psom. Som si 100%, ze by stacilo sa stretavat castejsie so psami, ktori su trpezlivi a kludni....daju cas tym mojim,aby prestali blbnut. Je velmi narocne ich chodit vencit na sidlisku, ked na vsetkych vrcia. Alan nekuse,ale sprava sa velmi dominantne pri druhych psoch, vyskakuje na nich a vrci... Miso to je tazsia povaha, nakolko utrpel v detstve traumu z druhych psov, takze je bojazlivy a to dava najavo utokom (aj ked si myslim,ze nepokuse). Raz bol s jednou cudzou fenkou na volno a normalne pred nou zdrhal o dusu,lebo sa jej bal. Alebo sa otocil proti nej zjezeny. Neviem si s nimi rady, tak by som potrebovala s niekym prejst si tie prve kroky k socializovaniu mojich psov, ci uz k ludom alebo k psikom. Miso totizto neveri ani cudzim a ma tendenciu stipat do lytok.

Odvazlivcom vopred dakujem

Jana
Jana H
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Socializacia mojich psov

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 13.06.2011 7:35

Tu nejde ani tak o to, či ti niekto poskytne psov, ale či ty budeš vedieť, čo máš robiť. To si najprv ujasni, resp. zisti, kým sa k niekomu vyberieš. Ono nestačí len psov vypustiť a nazvať to socializácia.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Socializacia mojich psov

Poslaťod Jana H » Pon 13.06.2011 7:38

Viem, co mam robit. Hladam niekoho, kto so mnou par krat za tyzden stretne pri venceni.
Jana H
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Socializacia mojich psov

Poslaťod mint_blossom » Pon 13.06.2011 8:13

Jana H,

suhlasim s Ulfheiðr....to, ze "vies co mas robit" neposobi moc presvedcivo....nespominam si, ze by si uviedla vek psikov, ale podla vsetkeho sa nejedna o steniatka - socializaciu si mala zacat riesit uz davno.....
podla mna je potrebne psikom najprv vysvetlit, ze sa druhych psov nemusia bat a mozu ti doverovat....ked budete v stadiu, ze budes schopna zastavit neziaducu cinnost psov (vrcanie a pod.), potom im hladaj kamaratov.....
nemuselo by to dobre dopadnut, hlavne ak sa stretnes s niekym, kto nema zvladnuteho psa...
radsej by som to riesila pod vedenim skuseneho cvicitela.....
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Socializacia mojich psov

Poslaťod Bad » Pon 13.06.2011 8:19

Jana H, a své psy máš, co se týká poslušnosti, zvládnuté?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Socializacia mojich psov

Poslaťod Jana H » Pon 13.06.2011 8:22

dakujem za rady
Jana H
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Socializacia mojich psov

Poslaťod Jana H » Pon 13.06.2011 8:28

Miso ma za sebou zakladny vycvik, dokonca nazrel aj do agility. Chodi normalne pusteny aj jeden aj druhy a ked ich zavolam,lebo vidim psa v dialke,tak normalne pridu a nechaju sa pripnut. Miso dokonca moze byt od psa na par krokov,ale ked zavelim,tak pride. Ked su na voditku,tak su viac podrazdeni ako ked su na volno. Teraz ich ucim ist v klude na voditku, ci ide pes, ci je hluk, korcule...
Jana H
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Socializacia mojich psov

Poslaťod Jana H » Pon 13.06.2011 8:32

a co sa tyka sadni, lahni, zostan, pri nohe, cakaj, to maju zvladnute, Alanko niekedy vymysla,ale tak to asi vsetci :)
Jana H
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Socializacia mojich psov

Poslaťod Lindchen » Pon 13.06.2011 8:39

Prosím, prečítaj si pravidlá fóra. Používaj Edit, nie posielanie viacerých príspeckov za sebou.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Socializacia mojich psov

Poslaťod Mage » Pon 13.06.2011 10:21

Lindchen píše:Prosím, prečítaj si pravidlá fóra. Používaj Edit, nie posielanie viacerých príspeckov za sebou.

Dakujem.
Mage
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1316
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Socializacia mojich psov

Poslaťod MisheliQ » Pon 13.06.2011 12:00

Majú 100% privolanie (to znamená, že na zavolanie prídu okamžite, bez akéhokoľvek vymýšľania, či robenia iných činnosti popri tom)??
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Socializacia mojich psov

Poslaťod Lucka Wylde » Uto 14.06.2011 9:23

ono hlavne treba najst psa co je fakt kludas a nebude prudko reagovat na provokacie z druhej strany... ja takeho bohuzial nemam, moj je psycho :hi: takze ked takeho najdes nech pekne hafani vyfasuju kosiky, najprv nejake prechadzky spolocne a ked si zvyknu tak nech sa aj prebehnu ovsem ze stale s kosikmi, to je pri zoznamovni cudzich psov dost dolezite (najma ak su problemovi) ak spolu stravia dlhsi cas ako len ze okolo seba prejdu na prechadzke.. zvysok si pisala ze vies co robit a ma ich zvladnutych tak jedine zostava popriat vela stastia..
*** life is too short for cheap wine & slow dogs ***
Lucka Wylde
Snoopy
 
Príspevky: 111
Bydlisko: BA


Späť na Stretávky