Štekot počas vystúpenia

Sem píšte o športe Dogdancing.

Štekot počas vystúpenia

Poslaťod Fly Bubble » Uto 07.06.2011 14:46

Ahojte takúto tému som tu nenašla ak tu taká je ospravedlňujem sa :ua:
Mám problém :plac:
Ked sme na sutazi a uz vystupujeme zacne mi hrozne stekat :plac:
Na treningu to nerobi :plac:
Ako sa to da riesit ? :plac:

//tema presunuta a editovany nazov - moderatorom jannka
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Stáli štekot :(

Poslaťod ??Maria?? » Uto 07.06.2011 14:53

Už sa to tu určite riešilo, ale neviem to tiež nájsť. Idem pohladať ešte.
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Stáli štekot :(

Poslaťod vavrena » Uto 07.06.2011 15:35

A kde ste už vystupovali? Máš fotky, video?

Ja si myslím, že keď si nervózna medzi ľuďmi, používaš iné gestá, resp. ich používať prestaneš. A pes ti šteká z neporozumenia. Pes ti nerozumie a šteká, aby si mu lepšie napovedala cviky. Nepozná ich dobre. To, či pes dobre pozná cvik, si zistíš tak, že stojíš úplne meravo a povieš povel bez jediného pohybu ruky alebo telom. Keď sa nedeje nič, pes povelu nerozumie, nie je mu jasný a treba ho docvičiť. Štekanie by potom malo prestať.

V názve témy máš gramatickú chybu a problémy so štekaním nepatria do trikov, poprosím nejakého moderátora to presunúť...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Stáli štekot :(

Poslaťod Sabča » Uto 07.06.2011 15:51

Skus si psa vypozorovat a zistit, preco to robi. Osobne mi to tiez trvalo celkom dlho, na zaciatku som nevidela ziadne spojitosti....Casom som ale vypozorovala niekolko faktorov, ktore jeho (ne)stekanie ovplybnuju a mam takeho silneho tusaka, ze to stale nie su vsetky :ach:
V prvom rade treba psa naucit co najvacsie mozne mnozstvo cvikov iba na slovny povel, aby si ho tvojim pohybom tela miatla co najmenej - to uz spominala vavrena. Potom jednoznacne treba psa privyknut na rusne prostredie - ak v zivote necvicil pred davom ludi, ktory sa smeju, rozpravaju, atd. nemozes sa cudovat, ze je z toho mimo. Pravdupovediac, v takom pripade mozes byt celkom rada, ze to skoncilo iba pri stekani. :no:
Moj napr. vtreningu napriklad stekne len pri dvoch veciach - sudy a slalom cuvanim. Pri sudoch sa to deje, ked ich robi niekolko za sebou a ptom to uz proste nezvladne a stekne si. Pri slalome cuvanim si v treningu sice iba mrmle, ale akonahle je tento prvok v mensej choreografii, uz to prerasta do stekania. Takze v mojom pripade ciel jasny - zamerat sa na toto a dotrenovat.
Dalej viem, ze steka ked 1. je hlasno hudba (co mu ale vadi vseobecne, nie len pri tancovani - hlasno pusetan TV,radio, to on ee), 2. tlieska sa, 3. steka iny pes v blizkosti a jeho to proste rusiiii alebo 5. ked sa mu nedari. Co je, uprimne povedane, celkom naprd, pretoze skoro VZDY sa ti stane, ze tie nieco na vystupeni nevyjde tak, ako malo. No a namiesto nejakej galantnej improvizacie moj pes zacne hucat :pac: . A ked uz raz zacne ..... :ach:

Co sa este tyka stekania, mne sa osvedcilo psa uplne vyhecovat na hracku, az tak, ze steka, skace a nema daleko od prepnutia :aaa: a potom vyzadovat presne, rychle a TICHE prevedenie cvikov.
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod kikula22 » Uto 07.06.2011 16:03

Ja som raz naučila psa štekať a odvtedy šteká neustále :heh:
Ale na súťaže chodiť nechceme, takže mi to nevadí. Vpodstate sa mi zdá akokeby to bola Bubova forma radosti že to proste musí zo seba dostať von. Nevýhoda to je v tom že ja mu niečo hovorím a on si do mňa len blačí a musím ho utíšiť a zopakovať aby to urobil. Ale takto šteká len pri hračke (teda ked ten dogdancing bere skor ako hru) , pri pamlsok je pekne tíško len občas bafne.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Cathie » Uto 07.06.2011 16:44

Sonka dovodov na stekanie je strasne vela, ale maju vela spolocneho a aj ich riesenia su velmi podobne. Vymenujem ti par, s ktorymi som sa ja osobne stretla u fenky alebo som ich videla u ineho psa:

- cviky nie su dostatocne nacvicene, pes nerozumie, je z toho nervozny a preto steka
- ma stres z atmosfery okolo (ludia, hudba, tlieskanie, tvoja nervozita atd) a nervy si vybija stekanim
- prilis sa tesi na cvicenie (opat su to v podstate nervy, aj ked v pozitivnom slova zmysle) a prejavuje to stekotom
- ma prilis vela energie a preto ide do cvicenia na 200%, co prinasa so sebou aj stekanie

Ako vyzera jeho stekanie? Ty povies povel, on sa zastavi, zacne stekat a povel nesplni? Alebo steka popri cvikoch?

Velmi zalezi od toho, aky je tvoj pes. Ci je rychly-pomalsi, temperamentnejsi-pokojnejsi, ci cviky robi presne a s istotou alebo sa castejsie myli a musis opakovat povely, ci je zvyknuty na vystupovanie pred ludmi, atmosferu davu a hudby,..
Idealne je eliminovat vsetko z tohto.
Ja by som postupovala nejak takto: vybrala by som si jednoduchsie cviky, ktore ma pes rad, su pre neho lahke a zrozumitelne - tzn ked povies povel, vzdy ich bez chyby a hned spravi (napr podanie labky, prosenie, obehnutie okolo teba a pod). Mierne vybehaneho (nie zniceneho, ale ani prave vytiahnuteho z domu) by som ho zobrala cvicit postupne do roznych prostredi. Najprv na tie, kde je menej rusivych vplyvov az po tie, kde je ich vela (na sidlisku, pri ceste, v meste na odlahlejsom mieste az po namestie plne ludi) a cvicila tam.

Takze:
1. potrebujes cvicit od najjednoduchsich veci po najtazsie (co sa tyka prvkov aj prostredia)
2. musis prist na to, kedy tvoj psik cvici najviac v pohode (ci ked je poriadne vybehany alebo len trochu alebo vobec..)
3. odteraz NIKDY v treningu neodmen ani nepochval cvik, ktory je spraveny so stekotom
4. snaz sa zistit, co privedie tvojho psa k tomu ze zacne stekat (nepochopeny povel? tlieskanie ludi? rychle prvky?)
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Fly Bubble » Uto 07.06.2011 18:04

Díky vsetkym za pomoc :lol:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Fly Bubble » Uto 07.06.2011 18:06

Cathie píše:Sonka dovodov na stekanie je strasne vela, ale maju vela spolocneho a aj ich riesenia su velmi podobne. Vymenujem ti par, s ktorymi som sa ja osobne stretla u fenky alebo som ich videla u ineho psa:

- cviky nie su dostatocne nacvicene, pes nerozumie, je z toho nervozny a preto steka
- ma stres z atmosfery okolo (ludia, hudba, tlieskanie, tvoja nervozita atd) a nervy si vybija stekanim
- prilis sa tesi na cvicenie (opat su to v podstate nervy, aj ked v pozitivnom slova zmysle) a prejavuje to stekotom
- ma prilis vela energie a preto ide do cvicenia na 200%, co prinasa so sebou aj stekanie

Ako vyzera jeho stekanie? Ty povies povel, on sa zastavi, zacne stekat a povel nesplni? Alebo steka popri cvikoch?

Velmi zalezi od toho, aky je tvoj pes. Ci je rychly-pomalsi, temperamentnejsi-pokojnejsi, ci cviky robi presne a s istotou alebo sa castejsie myli a musis opakovat povely, ci je zvyknuty na vystupovanie pred ludmi, atmosferu davu a hudby,..
Idealne je eliminovat vsetko z tohto.
Ja by som postupovala nejak takto: vybrala by som si jednoduchsie cviky, ktore ma pes rad, su pre neho lahke a zrozumitelne - tzn ked povies povel, vzdy ich bez chyby a hned spravi (napr podanie labky, prosenie, obehnutie okolo teba a pod). Mierne vybehaneho (nie zniceneho, ale ani prave vytiahnuteho z domu) by som ho zobrala cvicit postupne do roznych prostredi. Najprv na tie, kde je menej rusivych vplyvov az po tie, kde je ich vela (na sidlisku, pri ceste, v meste na odlahlejsom mieste az po namestie plne ludi) a cvicila tam.

Takze:
1. potrebujes cvicit od najjednoduchsich veci po najtazsie (co sa tyka prvkov aj prostredia)
2. musis prist na to, kedy tvoj psik cvici najviac v pohode (ci ked je poriadne vybehany alebo len trochu alebo vobec..)
3. odteraz NIKDY v treningu neodmen ani nepochval cvik, ktory je spraveny so stekotom
4. snaz sa zistit, co privedie tvojho psa k tomu ze zacne stekat (nepochopeny povel? tlieskanie ludi? rychle prvky?)

Mno vlastne ona plni povely a pri tom stale steka je rycgla temperamentna ,na ludi zatial este moc zvyknuty nie je , cviky robi s istotou no sem - tam sa pomyli a inac naozaj dakujem za pomoc :poklona:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Cathie » Uto 07.06.2011 18:19

Sonka v tom pripade myslim, ze by si sa mala zamerat hlavne na ten trening v rusnejsom prostredi (pekne postupne od menej rusneho az po ozaj rusne), skus si tam vziat hracku aj pamlsky a vyskusaj, ako bude reagovat na jedno i druhe. Casto ked temperamentne psy robia na pamlsok, tak sa trosku skludnia a prestanu stekat alebo stekanie obmedzia. Ak steka, jednoducho zastav, pockaj, kym sa skludni, potom odmen (za to, ze je ticho) a skus spravit nejaky pomaly cvik (najlepsie staticky - uklon, prosenie alebo jednoduche podanie labky) a odmen ju IBA vtedy, ked to spravi bez stekania. Vela mozes spravit aj ty svojim pohybom - ak mas rychleho psa, jednoducho ho nenechaj "dostat sa do raze". Skor, nez sa tak rozohni, ze zacne stekat, radsej spomal, rob pomalsie cviky (nie tie, pri ktorych skace ci ich robi velmi rychlo).

Bud pokojna a v pohode ty - spravaj sa pokojnejsie, rob pohyby pomalsie, odmenuj radsej pamlskom a pohladkanim a uvidis, ci na to bude reagovat tym, ze sa skludni tiez.

Idealne by bolo natocit video na vystupeni, z toho by sme ti vedeli poradit lepsie, ovela :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Fly Bubble » Uto 07.06.2011 18:56

ďakujem ti za užitočné rady :lol: To hádam pomôže :jop:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 08.06.2011 19:24

...kebyže nie sme preslávení ziapacím tranzom, tak sem nepíšem. Myslela som, že sme to prekonali, no pred pár týždňami sa to opäť vrátilo...

nám pomohlo, že som sa zmenila ja. Prestala som slovne huckať psa a musím mu hovoriť rázne, presné povely, niekedy to znie, že to pôsobí veľmi prísne a akokeby som psa zahriakala, ale iba kladiem dôraz na to a pes si uvedomuje, žo to musí byť presné a koncentrované. Niekedy pridávam povel "pomaly", no a toto zaberalo najlepšie. No najnovšie to padlo, ale myslím, že to bolo tou hlasitosťou hudby a keď sú príliš výrazné bicie v pesničke. Psy veľmi dobre vnímajú rytmus a sú skoro ako kone. Ak sa zohráte, pes pochvíli začne krokovať presne do rytmu, tak ako v drezúre kôň.
No a ďaľšiu vychytanú vecičku...nesmieme tancovať na známe pesničky, na ktoré už pes párkrát tancoval :prd: . Akonáhle si pamätá pesničku...ak necvičíme, len si ju púšťam, tak príde ku mne a zače pišťať nedajbože keď začneme cvičiť, to už je nekontrolovateľné :rip:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 08.06.2011 20:06

tu je tá spomínaná téma, kde sa riešil štekot tak trochu...hneď druhý príspevok :no: viewtopic.php?f=24&t=5577&start=150
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod ??Maria?? » Str 08.06.2011 20:12

Wickyy & Classy píše:tu je tá spomínaná téma, kde sa riešil štekot tak trochu...hneď druhý príspevok :no: http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f= ... &start=150

presne to som myslela :jop:
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod Fly Bubble » Štv 09.06.2011 19:34

dakujem vam uz sa to pomaly zlepsuje :jop:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Štekot pročas vystúpenia

Poslaťod lusy » Ned 26.06.2011 22:30

pomooooc uz to zacina aj u nas. posledne dve vystupenia si pes zastekal. a ja mam este aj iny problem on ma pocas vystupenia okusuje. :aaa: :pac:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Ďalší

Späť na Dogdancing