Skúšky malých plemien do 40cm - ZMMP, SMP1, SMP2

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Skúšky malých plemien do 40cm - ZMMP, SMP1, SMP2

Poslaťod Zuzka&Badynka » Sob 14.06.2008 20:29

Awojte mate tu niekto spravene tieto skusky? :lol: Alebo sa ich chystate spravit?
Zuzka&Badynka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 281
Bydlisko: Bratislava-Rusovce

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Poca » Ned 15.06.2008 21:15

Nie, na ZMMP som mala pripravenú bradáčku, len som sa nikdy neodhodlala ísť..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Zuzka&Badynka » Pon 16.06.2008 14:21

A preco si sa neodhodlala ist ? Lebo aj ja mam dilemu, ze ci ist abo ne ako mam ju pripravenu ale ne na 100 pro . :plac:
Zuzka&Badynka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 281
Bydlisko: Bratislava-Rusovce

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Poca » Uto 17.06.2008 6:27

Neodhodlala som sa preto, že som vacsinou skusku alebo sutaz zmrvila mojou nervozitou + VZDY ked sme sa niekam chystali zacala harat.
A na kolko % si pripravena? Moja bradacka slapala ako hodinky a ja som to dokazala uplne pohnojit, teraz nedavno som bola na SVV1 len do počtu aby sa skúška konala, oznámili mi to týždeň pred, stopu som predtym nerobila, obranu podla skusobneho poriadku tiez nie, mala dobru len poslusnost (tu som samozrejme zmrvila na skuske ja) a skusku sme spravili.. Zazrak? Niekedy je to viac o šťastí a o duševnej pohode človeka a psa než o pripravenosti, aj keď samozrejme ju netreba zanedbať. Som sa dáko rozpísala... no chcela som len.. choď do toho
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Rika » Uto 17.06.2008 9:33

Urcite to skus :no: .
Ja som s mojou chcela spravit ZM uz v ked mala 1 rok, no po tom co nam vycvikar :censored: streľbu petardami som sa vykašľala. Taktiež nás v tom brzdia stopy, stále sa neviem rozhodnúť, či s ňou stopovať alebo nie, lebo si ju nechcem dokaziť i ked stopuje rada a ozaj jej to ide :jop: .
Už nás brzdí len tá stopa :ach: .

Btw, čo včetko je vlastne zahrnuté v tej ovládateľnosti na vodidle?
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Zuzka&Badynka » Uto 17.06.2008 15:48

No tak plne som uz rozhodnuta v novembri sa de na skusky ale viem, ze to zmrvím ja lebo som taky stresos. No a sme pripravene podala toho ako sa vyspinkame. Ale na takych 80% mozno . A co je zahrnute v ovladatelnosti na voditku : obratky,za pochodu a tusim aj na mieste. A ludia poradte ako ma vyzerat revir aport lebo kazdy mi vravi inak jedna verzia je, ze pes nemusi prinasat predmety podla poradia odhodenia a druhe, ze musi tak fakt uz neviem. :lol: A klud pri strelbe je to tak ze striela s pistole alebo s petardami.? :smile:
Zuzka&Badynka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 281
Bydlisko: Bratislava-Rusovce

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Rika » Uto 17.06.2008 15:54

Striela sa z pistole... a s tym aportom netusim :ach: , no dobre, ze si sa spýtala, snád nám to niekto objasní :smile: .
Inak dik, ta chodza normal teda, som cakala, ci tam nahodou nebudu nejake blbosticky aj :lol: , ako napr. v OB osmicka :heh:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Zuzka&Badynka » Uto 17.06.2008 16:06

Ne su tam normal chodza a obraty a ete by som potrebovala vysvetlit ako sa robi ten strateni predmet ? Lebo ako viem mam prestudovany skusobak ale na cvicaku cvicia vecsinou s velkymi psami tak mi nevedia moc poradit. :smile:
Zuzka&Badynka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 281
Bydlisko: Bratislava-Rusovce

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Rika » Uto 17.06.2008 16:09

Hihi, to si ako ja, ze cvicim sama a na cvicak chodim len aby som pocvicila v skupine a tiez kvoli hluku.
Myslis to vyhladavanie 3 predmetov psovoda?
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Zuzka&Badynka » Uto 17.06.2008 16:11

Ne to ides s uputanim psom polozis predmet a tusim ides ete takych 30 krokov rovno a vysles psa ze ma najst ten strateny predmet ma sa vratit spet kade si isla ?
Zuzka&Badynka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 281
Bydlisko: Bratislava-Rusovce

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Rika » Uto 17.06.2008 16:28

Podla mna nie, to je blbost aby siel naspat po Tvojej stope.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Bibiana » Uto 17.06.2008 19:02

http://www.emor.estranky.cz/clanky/nsp---zsk
V piatej časti máte napísané náplne skúšok ZMMP, SMP1, SMP2 a je tam k tomu aj krátky pokec..

Vyhľadanie strateného predmetu psovoda- psovod s upútaným psom prejde stanoveným smerom asi 10 krokov, pričom nepozorovane pustí na zem vlastný predmet (peňaženka, kľúčenka, vreckovka, a pod.), v priamej chôdzi pokračuje ešte 20 krokov. Tam sa zastaví, otočí, odopne psa, a vyšle psa povelom k vyhľadaniu a prineseniu predmetu. Sám ostáva stáť na mieste. Presné prevedenie aportovanie sa nepožaduje.
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Skúšky- ZMMP, SMP1, SMP2

Poslaťod Zuzka&Badynka » Uto 17.06.2008 19:11

Bibiana : diky za vysvetlenie.
Zuzka&Badynka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 281
Bydlisko: Bratislava-Rusovce

Re: skusky- zmmp, smp1, smp2

Poslaťod Puk » Str 18.06.2008 12:22

cica15 píše:Lebo ako viem mam prestudovany skusobak :smile:


...si si istá, že ho máš preštudovaný? :heh: :ahoj:

Rika, ako si môžeš stopami pokaziť psa? Skús mi to objasniť, prosím....
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Skúšky- ZMMP, SMP1, SMP2

Poslaťod Rika » Str 18.06.2008 13:07

Proste som sa bála aby nezačala mať potom väčší záujem stopovať aj zver.
Ale zas stopa je dobrá aj od toho, že pes ide po jednej a nesmie prejsť na inú, čiže by sa tam mala naučiť nevnímať tie zo zveri a ísť po stope ľudskej, alebo ako by som to napísala.

Bíglom to ide veľmi dobre, majú to v sebe. Potom je tam už treba naučiť ju ešte označovanie predmetov, ale to sa dá :smile: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Ďalší

Späť na Športová a služobná kynológia