Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bellss » Pon 09.05.2011 17:40

Zdravím, chcem sa spýtať, pretože ma to už dlhšiu dobu trápi a rada by som si nechala poradiť, alebo vypočula vaše názory. OD septembra mám ísť na VŠ, ak sa to podarí a je možné, že sa budeme sťahovať k babke do domu, kde už jedne psík je a tak nastáva problém čo bude s našimi dvoma psami. Za žiadnu cenu ich nechcem dať preč, potom by som si to nikdy neodpustila, ale ako mám vysvetliť rodine, aby sme mali tri psi na jednom dvore. Budú mať kotce a dobre zabezpečený plot, a plochu kde budú celé dni voľne behať, budú mať jedlo a bude o nich dobre postarané, ale už nebude kto sa s nimi hrať a blázniť. Pretože babka je už staršia a nemá až takú lásku psom ako ja a v tom ju chápem. Mamka bude v práci a ja so sestrou budeme na internáte. Všetko sa to zmenilo za necelý polrok, a teraz to vyzerá tak, že psi budú musieť byť sami. Chcem sa spýtať, čo je lepšie. Aby boli tri psi na jednom dvore samé cez týždeň, cez víkendy sa im budem venovať, alebo aby sme predali jedného psa a jedného si nechali. Nesúhlasím s predajom psov, ale nemôžem chcieť od rodiny aby mali na starosť 3 psi. Je to celé dosť blbé, ale neviem ako sa rozhodnúť. Pretože tá Výška je dosť ďaleko a dochádzaním sa to nedá vyriešiť a tak ak chcem, aby psi boli spolu, tak budú musieť byť samé na dvore. Sú to mladý psi od roka a pol do 2 rokov a fenka pri babke má 7 rokov a tá je v podstate na dvore stále sama. Pretože babka sa s ňou nehrá a na prechádzky ju beriem, keď prídem k babke. Ona si na to zvykla, ale je otázne či si zvyknú aj naše psi, ktoré spia s nami v noci a stále sa s nimi niekto hrá? Príde mi to menej bolestnejšie, že budú sami, ale spolu, ako ich rozdeliť, tým, že by sa jeden predal. Veľmi sa na seba naviazali a určite by bol potom problém, aby si zvykali na to že už nebudú spolu.
Naposledy upravil Bellss dňa Uto 10.05.2011 18:12, celkovo upravené 1
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Tri psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Cathie » Pon 09.05.2011 17:58

Bellss ak sa mozem spytat.. koho su to psy? :nwm: Myslim nie oficialne a zakonne, ale kto sa pre nich rozhodol, doviedol ich domov, kvoli komu s vami ziju?
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Tri psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bellss » Pon 09.05.2011 18:03

Cathie: Tak Steffanie je mamkina a Roko je môj Steff máme už rok a pol. JU sme si vzali do bytu a tam vyrastala a potom sme sa sťahovali do domu a tak sme k nej zobrali aj Rokyho, aby nebola sama. Sťahovali sme sa bližšie ku Košiciam a tam som mala ísť na VŠ ale to nevyšlo. A tak sa to celé po pol roku mení.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Tri psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod katkariinka » Uto 10.05.2011 14:21

Offtopic: Gramaticke okienko: Tri psy alebo traja psi :no:
Hm, vyznie mi to tak, ze 5 dni budu psy same na dvore, niekto im raz za den da vodu a nazrat. Ak je to tak, tak sa mi to nepaci, aj keby slo o 1 psa, nieto este o 3.
Nebolo by mozne si zaobstarat privat a aspon svojho psa si tam bravat?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Tri psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Domik » Uto 10.05.2011 16:47

Ja nechapem velmi o co tu ide, ved mamka ked pride z prace moze sa psikom trosku povenovat a aspon raz za 2 dni ich vyvencit nie? Ved ked ste mali Steffanie v byte tak ste si to nejak podelit museli, a ked hovoris, ze je mamkina.. Ked bola v byte myslim, ze minimalne 2x za den s nou niekto musel ist vonku na dlhsie. Tak co sa po roku a pol zmenilo? A ty budes chodit cez vikendy.. Veď tu zase nejde o to, aby bol niekto s nimi od rana do vecera, ale raz ste si ich zaobstarali, nedaju sa len tak vynechat. A babka ked nema "lasku ku psom" naco uz jedneho ma? :nwm: Ty riesis ci jedneho psika predat. Podla mna je to uplne jedno, ci tam budu 2 alebo 3, ked sa im nikto nebude venovat, vzdy budu trpiet.
Offtopic: no neviem s tym privatom, podla mna je to pre niektorych financne dost narocne, najma ak je moznost internatu, a vela podnajmov s moznostou zobrat hafana asi nebude.
Obrázok

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself
Josh Billings
Domik
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483
Bydlisko: Prešov

Re: Tri psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bellss » Uto 10.05.2011 17:09

katkariinka: Nie raz úplne do slovne raz za deň. Babka dáva Bellke ( čo je pri nej) vždy nejaké dobroty z kuchyne. Ako nie je to také, že sa k nim nikto neprihovorí a tak. Rozmýšľala som nad tým, ale myslím, že by bolo pre Roka oveľa horšie byť celé dni zavretý v medzi štyrmi stenami, bez jeho psej kamošky, na ktorú je veľmi naviazaný.
Offtopic: OU.. asi traja psi.. :ha:

Domik: Ona sa so psíkmi hrá a aj pri babke je vzadu veľký sad a pole, čiže určite s nimi je kam vybehnúť. Len si myslím, že už sa s nimi nebude kto toľko mojkať. Lebo tiež setra hoci príde večer zo školy, ale sa s nimi rozpráva, hladká ich a tiež aj hrá a ja toto isté. A tým pádom, budú mať tej pozornosti menej. Ale napr. keď sme mali Steffanie v byte tak bola doma sama skoro 8 hodín a potom stále šla na 1 -2 hodinovú prechádzku, ale ide o to, že už ako maličká bola pár hodín sama a Bellka je tiež na dvore dá sa povedať sama. Sú to veľké psi, ktoré sa sami dokážu zabaviť, keď majú hračky. Len som mala pocit, a ešte trochu mám, že trošku budú mať menej pozornosti ako mali doteraz.

Určite to nebude tak, že k nim nikto za celý deň ani nepríde, neprihovorí sa im, nepohladí ich. Mamka má veľmi rada psi, vždy keď môže tak sa s nimi aspoň pol hodinu pohrá. Len už nebudú spávať dnu ako doteraz ale vonku.

Nie všetci starší ľudia milujú psi v posteli, natešené vyskakovanie a tak. Babka má z väčších psov rešpekt a nie je ten typ čo príde k psíkovi a začne "Ťuťuli muťuli" má ich rada tak po svojom a nedáva to najavo tak ako mi napr. :yes:

Keď budem chodiť domov, tak sa im budem venovať. Nemám problém presedieť celý deň v tráve a naťahovať sa s nimi o hračky alebo ich maznať, venčiť a tak.
Offtopic: tak ono niekedy vyjde privát lacnejšie ako internát, ak tam idú viacerí, no a psíka tam brať to bude preňho nepríjemnejšie si myslím.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Tri psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Domik » Uto 10.05.2011 17:51

Ja si myslim, ze je to o dohode. Ked si to trosku prerozdelite, da sa to zvladnut tak, aby aj havovia boli spokojni. A chapem, ze starsi ludia maju respekt pred psami, mam kamarata, ktory tiez byva s babkou a maju 3 NO. A ked nahodou ide v spravach nieco o tom, ze nejaky pes pohryzol cloveka, babka hned: tie nase psy su nejake agresivne :joint: To len tak na odlahcenie.
Obrázok

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself
Josh Billings
Domik
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483
Bydlisko: Prešov

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bellss » Uto 10.05.2011 18:18

Domik: Aj ja si myslím. Ak budú mať dobre oplotenú jednu časť dvora, čisto pre nich a kotce, tak to bude fajn, pretože, každý bude mať svoje miesto do ktorého si môže zaliezť kedy chce a hlavne budú spolu..

To ano niektorí ľudia majú zvláštni názor na psi :heh: naša babka stále hovorí, tie naše psi sú také mazlíčky :heh:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod katkariinka » Str 11.05.2011 9:20

Offtopic: Spravne su oba tvary: tri psy a traja psi - ale nie tri psi ci traja psy :lol: Pokial sa vsak bavime o psoch, malo byt to byt vo forme tri psy :lol:

A v tomto sa uz musis sama rozhodnut, co bude pre psikov lepsie. Ty ich poznas najlepsie. :nwm:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod starr » Str 11.05.2011 9:31

Offtopic: Katka, a nie náhodou naopak :no:? Keď použiješ slovo pes v zmysle životného podstatného mena mužského rodu podľa vzoru chlap, tak sú to traja psi - traja chlapi. A keď ako neživotné podľa vzoru dub, tak tri psy - tri duby.


Edit: Sorry, teraz pozerám, že si to myslela tak isto ako ja, a že si napísala aj to, ako to nemá byť. Zle som si to prečítala na prvýkrát.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod katkariinka » Str 11.05.2011 10:06

Offtopic: v pohode. :no: Forma traja psi by sa mala pouzivat len v prenesenom vyzname napr. financni zraloci ale drave zraloky v mori.
Nechcem byt gramaticky stural, ale tak z casu na cas sa neovladnem :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod starr » Str 11.05.2011 11:03

Offtopic: Nie si sama, milujem slovenský jazyk a jeho zvláštne zákonitosti! Je to exciting! :lol: :joint:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bellss » Str 11.05.2011 15:59

katkariinka píše:Offtopic: Spravne su oba tvary: tri psy a traja psi - ale nie tri psi ci traja psy :lol: Pokial sa vsak bavime o psoch, malo byt to byt vo forme tri psy :lol:

A v tomto sa uz musis sama rozhodnut, co bude pre psikov lepsie. Ty ich poznas najlepsie. :nwm:


Asi ano.. Nechcem ich deliť a ani sa ich vzdať.. možno trochu sebecké, ale myslím, že to tak bude pre ne najlepšie.. :jop: Hoc to bude trošku ťažké zo začiatku.. :nwm:

Offtopic: Tak toto ja neovládam :lol: už som zabudla..


Offtopic: Ako vidím obe milujete slovenčinu :ha:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod vavrena » Pia 13.05.2011 16:59

Ja si myslím, že keď si maturant v januári berie psa, tak musí byť uvedomený s tým, že pôjde na VŠ, a že tá VŠ nemusí byť práve tá hneď vo vedľajšom meste, ktorú si pôvodne vybral. Ak beriem psa, rátam s tým, že pôjde so mnou. Všade. A ak nie, mám niekoho, kto sa oňho postará. Rokyho "chyba" je len tá, že je príliš veľký, aby si sa s ním pohodlne prepravovala cez pol republiky a ľahko zháňala privát. Ale ja si myslím, že je to tvoj pes, mal by ísť s tebou. Alebo ho necháš mame, nech sa stará. Neviem, ako ďaleko budeš mať školu, či budeš chodiť po víkendoch domov, ale treba rátať aj s tým, že vezmeš nejaké brigády, pôjdeš so spolužiakmi piť a pod, a možno sa tak často domov nedostaneš, a ak, tak zrejme nebudeš dvaapol dňa len vonku so psami. Proste je to na mamine.
A možno si si vybrala nejaký ľahký odbor s výhodným trojdňovým rozvrhom a budeš doma oveľa viac, teda za podmienky, že nechceš pracovať popri škole...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bellss » Pia 13.05.2011 17:47

Určite nechcem, aby všetko bolo na mamke, ale nemôžem ho vziať so sebou, pretože to by som musela zobrať aj Steffanie. Oni sa na seba za tých 5 mesiacov naviazali. A myslím si, že ak zavriem medzi štyri steny Kaukazáka, ktorý je ako malé dieťa stále sa chce hrať, tak že mu viac ublížim, ako keď budú na dvore hoci sami, ale bude sa mať s kým naťahovať a naháňať po dvore. Bude vo svojej svorke. On je zvyknutý byť medzi viacerými psami. Veď koľko psov stráži rôzne objekty a sú stále iba zavretý. nedávam to ako príklad, že chcem aby naše psi tak skončili, len hovorím, že majú o polovicu horšie podmienky ako budú mať tí moji. Vlastne bude to dá sa povedať ako doteraz, pretože aj tak bývajú doma sami okolo 8hodín cez týždeň. A ak prídem domov na víkend alebo možno aj cez týždeň, tak sa im budem venovať.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik