Fámy o trasení psov za kožu...

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lindchen » Pia 06.05.2011 10:50

jurm, ok, ale ja by som to už viac nepraktikovala. Môj pes sa naučil aj bez vyťahania za kožu a to bol tak trochu retard na čistotnosť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Hanka 1 » Pia 06.05.2011 11:10

jurm píše:QuintipaNO

osobne nie som moc zastancom chovu psov vo volierach a to ze tu hovoris o skusenosti 10 tyzdeneho steniatka vo voliere u mna vyvolalo len to, ze na tvoje tvrdenie uz reagovat nebudem, lebo to sa mi zda prilis tak male stena v koterci. Napisal som to so skusenosti z mojimi tromi psami, ako som uz dva krat uviedol, mozno su pripady kedy celu noc tak male stena vydrzi ale ja o nich neviem, preto budem s urcitostou tvrdit to co viem zo SVOJICH skusenosti.

Hanka1

tak som to trosku zistoval s tym vyhrazanim zabitim ale dopracoval som sa k tomu ako aj ty pises, ze tak fena tresta stenata. a co sa zabijania tyka, pri zabijani ide pes (vlk) po krku z boku alebo zo spodu, z vrchu za kozu by sa zrejme ciel zabit nepodarilo dosiahnut. Nikto mi to s istotou nepotvrdil ani nevyvratil ale co som sa svpar ludmi pobavil tak vsetci z nich sa priklanaju k tomu, ze to znamena len potrestanie, nie vyhrazanie zabitim .... tak neviem, praktikujem to aj tak minimalne a este to teda obmedzim :smile:

Tahle pověra je bohužel velmi rozšířená. Když sleduješ psa, jak třepe s kusem hadru nebo uzlem, treestá ho, nebo si ho "ulovil" a zabíjí to, co myslíš? Fena tak štěňata nikdy, nikdy netrestá, nebo to udělá a štěně rovnou zabije. Sledoval jsi někdy psa, jak ulovil třeba králíka, zajíce, menší kořist? Třepe. A pořádně. Ona se tahle pověra dokonce píše v knihách nebo radí v poradnách, ale opravdu to není forma trestu. Štěňata fena přenáší trošku jinak, není to trest, a ona je také za tu kůži netahá.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Tchor » Pia 06.05.2011 11:19

jurm píše:QuintipaNO

osobne nie som moc zastancom chovu psov vo volierach a to ze tu hovoris o skusenosti 10 tyzdeneho steniatka vo voliere u mna vyvolalo len to, ze na tvoje tvrdenie uz reagovat nebudem, lebo to sa mi zda prilis tak male stena v koterci. Napisal som to so skusenosti z mojimi tromi psami, ako som uz dva krat uviedol, mozno su pripady kedy celu noc tak male stena vydrzi ale ja o nich neviem, preto budem s urcitostou tvrdit to co viem zo SVOJICH skusenosti.

Hanka1

tak som to trosku zistoval s tym vyhrazanim zabitim ale dopracoval som sa k tomu ako aj ty pises, ze tak fena tresta stenata. a co sa zabijania tyka, pri zabijani ide pes (vlk) po krku z boku alebo zo spodu, z vrchu za kozu by sa zrejme ciel zabit nepodarilo dosiahnut. Nikto mi to s istotou nepotvrdil ani nevyvratil ale co som sa svpar ludmi pobavil tak vsetci z nich sa priklanaju k tomu, ze to znamena len potrestanie, nie vyhrazanie zabitim .... tak neviem, praktikujem to aj tak minimalne a este to teda obmedzim :smile:


za svuj zivot jsem jednou jedinkrat videl ze fena zatrasla se stenetem - to stene to neprezilo. Najdi mi jediny zaznam toho ze fena takhle tresta - ja to za ctvrt stoleti jako trest nikdy nevidel, jen jako nekontrolovanou likvidaci. (nezajimaj mne dokolecka opisovany pouky v knihach, ale zkutecnej zaznam toho trestu).
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Silvuch » Pia 06.05.2011 11:45

len pre zaujimavost a uplne offtopic prikladam dve videjka, kde sa ide po krku a nejde o zabitie...
http://www.youtube.com/watch?v=hRcuFN6q ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=EsDNj7WENtQ

mna ucili zvierata chytat a prenasat prave za tuto oblast (teraz myslim tie divoke a hospodarske), kedze ide prave o to znehybnenie, ktore vyuzivaju aj selmy na svoju korist..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Bad » Pia 06.05.2011 11:52

Nevím co je na těch videích, teď si je nemůžu pustit, ale :

je nutné rozlišit :
- chycení za kůži v klidu (a přenášení či přitisknutí na zem - takhle držím kocoura třeba při injekci - úplně zklidní a není nas :kak: nej)
- a třepání za kůži = zabíjení kořisti
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Cathie » Pia 06.05.2011 11:58

Bad ma predbehla. Najvacsi rozdiel je tam v ucele toho, ked sa "ide po krku" a akym sposobom je to spravene. Ja tiez pouzivam chytenie za kozu na krku ako prichytenie psa alebo na znehybnenie a "spacifikovanie", ked je treba. NIKDY pritom ale psa ani nedviham, ani nesklbem :nwm:

Pozerala som to prve video a povedala by som, ze v nom ide prave o tu druhu moznost. Nikde tam nevidim ani tahanie, ani sklbanie, ani trasenie.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Silvuch » Pia 06.05.2011 12:25

Offtopic: ved to je jasne.. Aby nedoslo k zbytocnym nedorozumeniam a hadkam.. Dala som len priklad, naco "sluzi" koza na krku v zvieracej ríši ... Vyhrazanie zabitim je poludstnie. Zvierata sa vyhrazaju inak.. A zabijaju trepanim = ubitim. Dufam, ze toto ludia nepraktizuju...

Baryho tak trepal jeden pes v okoli - ked boli obaja stence a sa hrali. Az ma myklo, ze preboha - toto ked spravi ako dospelak, tak mi ho rovno zabije.. :oo:


Tiez som pisala, ze trestat psa netreba. Len chvalit, ak sa mu podari vonku na spravnom mieste...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod jurm » Pia 06.05.2011 12:34

Silvuch píše:Offtopic: ako si prisiel k menu Gaia. :otaznik: :lol:



Gaia, grecka bohyna zeme :smile: dal som jej to meno kvoli jej farbe :smile:


Pre vsetkych ostatnych,

vyhrali ste, uz ju za tu kozu nepotaham :smile: i ked znovu a znovu opakujem ze som to urobil len par krat a nemalo to na nu nijaky negativny dopad ...
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod meridia » Pia 06.05.2011 16:55

Tchor píše:za svuj zivot jsem jednou jedinkrat videl ze fena zatrasla se stenetem - to stene to neprezilo..

A to bylo její vlastní štěně? Pokud ano,co provedlo,že ho matka potrestala zabitím?
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik