vbiehanie dovnutra

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: prosím pomôžte!

Poslaťod Cathie » Str 27.04.2011 18:19

Ja by som povedala, ze je to proste taka ta pritulna retriveracka spolocenska povaha a chce byt s vami vnutri, pri vas, lezat vam pod nohami, mat vas na ociach, aj ked sa prave nehrate ci nie ste na prechadzke.. vobec podla mna nejde o to, ze by potrebovala, aby ste boli 24 hodin s nou a zabavali ju. Ale o to, ze chce byt tam, kde je cela svorka, kde ste vsetci pokope, "v kruhu rodiny", ci sa jej prave venujete alebo len spi pod stolom. Ja by som za tym viac nevidela :nwm:

Tolko moj nazor, radit sa mi radi tazko - ak ju dnu nechcete, tak proste venovat sa jej vonku co najviac a dosledne ju drzat vonku a nepovolit, nech robi co robi. Na druhej strane, ja si neviem predstavit "vyhanat" von psa, ktory tuzi len po tom byt so mnou v jednom dome a spat mi pri nohach.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: prosím pomôžte!

Poslaťod ??Maria?? » Str 27.04.2011 18:31

Tina mala bývať tiež vonku. Ako už nebola malé šteniatko, začali sme ju na to učiť. Možno dva dni sa z toho tešila, že je vonku, uźívala si to, behala. Ale potom tiež začala sedieť pri dverách, škrabať o dvere a podobné. A tiež som sa jej venovala ako som najaviac mohla. Rodičia nechceli ani za svet pripustiť aby pes bol vnútri, bola aj taká dohoda aby som mala psa. Dokonca som sa pri nej vonku na terase učila a aj keď som sa jej vtedy vonku nevenovala a učila sa, tak bola´normálna, hrala sa, spala, chcela aby bol niekto pri nej. Alebo jej dokonca stačilo, že sme orvotili dvere a ona ležala vonku, ale videla na nás. Nakoniec som prehovorila rodičov aby mohla bývať vnútri (vonku bývala pár mesiacov), tak som spokojnejšieho psa nevidela, stačilo jej, že si ku nám lahla keď sme pozerali televíziu a tak. Proste ako píše Cathie podla mňa chce vašu spoločnosť, byť vo svorke. :no:
Offtopic: Ja už si ani enviem predstaviť, že Tina by nebola so mnou vnútri.
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: prosím pomôžte!

Poslaťod lenka.belli » Str 27.04.2011 18:36

??Maria??-ja by som si ju hned dala dovnútra no su u mna prekazkou rodicia ktorí nie su za to aby bol pes dnu. keby je to na mne už ju mám dávno v posteli :smile: presne to co si pisala ze ked si bola pri nej vonku a aj ked si sa s nou nehrala ale si sa ucila....tak ja som minule takto bola pri nej vonku a nehrala som sa s nou...len som si citala knihu....a bola zrazu uplne iná ako medík....ani nestekala,ani neknucala lahla si na trávicku a niekedy aj zaspala. ale ako nahle idem dnu tak šteká a šteká,knuci a to čo som už písala.....ja som sa snazila rodicov nahovorit aby mohla byt dnu ale zatial mi to nepreslo :ua:
lenka.belli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: prosím pomôžte!

Poslaťod ??Maria?? » Str 27.04.2011 19:02

To nasvečuje tomu, že psovi chýba tvoja spoločnosť, proste chce byť s vami, nie sám. A u nás to bolo presne také isté a keby si poznala mojich rodićov, mama sa dokonca psov bála! :ach: A teraz? Tina leží vedla mňa na posteli a hlavu má vyloženú na mojej nohe. :lol: Skús sa s nimi o tom porozprávať alebo im ukáž tuto to čo sme písali. A keď nie, tak musíš naučiť psíka byť vonku. :no:
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: prosím pomôžte!

Poslaťod lenka.belli » Str 27.04.2011 19:09

??Maria??- no moja mamina sa tiež tejto našej tiež este trochu bojí :ach: mozem skusit im to ukazat a este ich skusim presvedcit....a ak nie tak bude musiet byt vonku...ale absolutne neviem ako ju to mam naucit aby bola vonku ..ja som už skusala kadečo aj kliker a zatial nic nepomohlo :ua: tak neviem ci uz mam zavolat niejakeho cvičitela alebo čo....
lenka.belli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: prosím pomôžte!

Poslaťod Terka » Str 27.04.2011 19:25

čo tak sa zamerať na rodičov prečo sa boja tvojej fenky?
nepočúva ich? skús ich zapojiť do výcviku...
a keď šteká nedá sa to ignorovať? veď pes časom prestane pokiaľ ho budete ignorovať.... chvíľu to potrvá, no zvykne si .... najprv by som sa vyhýbala okolia dverí ak cez ne môže vidieť dnu, nech si zvykne na to, a potom časom by som sem tam prešla popri dverách aby ma zbdala :smile: najprv bude štekať, no potom prestane, a hlavne ked si sama doma, nevyhovuj jej s tým, že ju pustíš dnu :no: len to s tým môžeš skomplikovať...
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: prosím pomôžte!

Poslaťod lenka.belli » Str 27.04.2011 19:32

Terka-ocino ani sestra sa jej neboja to len mamina sa jej este trochu bojí lebo je vraj velká :lol: lebo predtým sme mali malu fenočku takže bola zvyknutá na maleho psíka..... No maminu a sestru nechce počúvať,mna a ocina posluchne. no nie vždy :ua: teda ocina vždy (to je pre nu taka naväčšia autorita) .....no ked šteká pol dna tak ja to veru velmi ignorovat nedokážem...ona má taký silný štekot že fakt nemozem...dvere mame cele presklenene s "mliečnim" sklom nie priehladným....ale je mozne ze ked niekto ide blizsie ku dveram tak asi niečo vidíí...
lenka.belli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: prosím pomôžte!

Poslaťod ??Maria?? » Str 27.04.2011 19:36

A keď teda bude vonku, tak ju fakt nepúšťaj dnu aj keď rodičia doma nie sú. Ja som to robila, síce so tým dosiahla, že Tina môže byť vnútri, ale keď ju budeš púšťať tak ju nenaučíš byť vonku.
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: prosím pomôžte!

Poslaťod Terka » Str 27.04.2011 19:37

Tak skús maminu počas dákeho víkendu zobrať na spoločnú prechádzku a nech skúsi s ňou pocvičiť aj na vodítku.... musí v nej získať istotu, keď sa jej bojí, a keď zistí, že aj keď je veľká, stále je to normálny priateľský pes, tak určite sa to zlepší :no: no musíš dať tomu čas, strach a obava z človeka prechádza po malých krôčikoch, čiže bude to chcieť viac prechádzok ;) no výsledok bude snáď stáť za to, že fenka nakoniec bude mať prístup do domu a nakoniec budete všetci šťastný :no:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: prosím pomôžte!

Poslaťod katkariinka » Štv 28.04.2011 8:10

toto je tak smutne. Zlaty retriever je proste pritulny rodinny pes, ktory chce byt s vami a je mu jedno ci dnu ci vonku.
Ozaj sa to neda vyriesit, aby mohol ist aspon do chodby?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: prosím pomôžte!

Poslaťod wendy1 » Štv 28.04.2011 9:44

Celkovo retrievre patria medzi spolocenske plemena, ktore vyhladavaju kontakt so svojou svorkou a chcu byt s nou. Neviem v ktorej knihe som citala ze ak chce niekto retrievera ku domu v koterci alebo von, tak by si nemal zadovazit retrievera. Co tak ku nej vziat este jednu fenku? Dvom im bude predsa len veselsie. Tym nechcem povedat ze ine plemena su do koterca vhodne a bez svojej svorkz. Pes hocijaky je svorkove zviera.
Moja mama nemala rada psy a trvalo mi roky kym mi dovolili aspon pudlika. Teraz je u rodicov uz druha fenka pudla a spava s nimi v posteli a nedali by ju za nic na svete. Tiez ked sme si brali prveho pudla tak mama tvrdila ze mu nikdy neda ani len vodu. Ked nam zahynul na leptospirozu tak este dlho sa s tym nevedela zmierit. Cas rychlo bezi a nasa 2. pudlica ma 14 rokov a neviem si uz predstavit co to bude opat doma, ak v jeden den odide.
POdla mna skus mamu aj otca zapojit do hier, vycviku, prechadzok a pod. Nauc ju nejake triky, prip. nieco nosit a uvidis ze si ju oblubia a sami este navrhnu aby isla dnu, pripadne ich nepriamo nasmerujes tam kde chces.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod lenka.belli » Štv 28.04.2011 21:52

wendy1-ano maminu budem zapajat do hier a vycviku :smile: mamina zas s nej nema az tak velky strach v pohode jej da papat,aj ju obcas pohladka no nie tak casto lebo sa jej este trosku boji. Co sa tyka zadovazenia druheho psika....presne som sa vas to chcela spytat ci by jej to pomohlo keby jej zadovazime psiu kamosku? myslíte že by sa už potom prestala tolko chodit do vnutra? ja sa budem este snazit prehovorit maminu aby mohla byt aj v nutri ....no uvidim ci sa mi to podarí ale ako vravim keby je to len na mne už je dávno vnutri. pomohol by jej ten druhy hafo? dakujem
lenka.belli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod katkariinka » Pia 29.04.2011 7:01

Len aby sa ti potom domov netlacili 2 psiny :D
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod wendy1 » Pia 29.04.2011 9:53

Neviem ako to riesia chovatelia co maju 5 a viac psikov, ale urcite nie vsetci su s nimi v dome a pod. Podla mna jej to pomoze, lebo nebude sama. Ale tak ci tak sa treba plne venovat a k obom sa chovat rovnako. Chodime na chatu a v jednej dedinke "vidavam" 2 labradorov vonku ako su stale spolu. Je na nich krasny pohlad ako su zosuladeni. Ked im das nejake hracky o ktore sa budu moct spolu pretahovat, nahanat, tak myslim ze si vyhrala, takto si podla mna budu spestrovat cas kym budu cakat na teba.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod lenka.belli » Pia 29.04.2011 12:56

katkariinka- myslis ze by to bolo mozne? :lol: :ach:

wendy1 -joj tí labradori o ktorých píses musia byť zlatučký :)) dnes som to navrhla rodičom /toho druheho psíčka/ vravela som im že mi poradili, že by jej to malo pomôcť nakolko by mala spolocnost ked ja nemôžem alebo niesom doma. S niejakymi hrackami,lanami na pretahovanie by problém nebol :smile: dnes vecer sa este o tom s rodicmi porozpravame....ale už dnes do telefonu mi mamina povedala že by s tým suhlasila pokial by to našej belke pomohlo :)
lenka.belli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik