Animal Deluxe

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Animal Deluxe

Poslaťod maamonka » Pia 15.04.2011 9:04

Chcem Vás poprosiť o radu pri kúpe granúl môj známi mi ponúkol granule v akciovej cene za 33€ ktoré by mi doviezol z Nemecka vraj sú to super granule od Animal Deluxe aj mi poslal ich zloženie:
Pšenica, oškvarky, ryža, hydinová múčka, hydinový tuk, repné rezky, lososový olej s obsahom polynenasýtených omega-3 a omega-6 mastných kyselín, chlorid sodný
Analytické zložky: bielkoviny (proteiny) 23%, oleje a tuky 8%, vláknina 2,7%, popol 8%, vápnik 1,45%, sodík 0,40%, vlhkosť 10%
Aditíva na kg: Výživové doplnkové látky:
Vitamín A (E672) 15000 m.j.
vitamínu D3 (E671) 2.000 m.j.,
Vitamín E 100 mg,
železa (železo (II) sulfát monohydrát E1) 77 mg,
zinok (síran zinočnatý monohydrát E6 ) 135 mg,
mangán (Mn (II) kysličník E5) 28 mg,
meď (meď (II) sulfát, pentahydrát E4) 13,5 mg,
kobalt (kobalt (II) sulfát, pentahydrát E3) 2 , 2 mg,
jód (jodid draselný E2) 1,35 mg,
selén (seleničitan sodný E8) 0,27 mg, s antioxidant BHA (E-320),
propylgalát (E 310)

ale neviem či tie parametre sú adekvátne cene a vhodné pre ročného cane corso. Ak sa niekto do toho rozumiete dajte mi prosím Vás vedieť ďakujem.
maamonka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: AKCIE na granule

Poslaťod vietorina » Pia 15.04.2011 9:08

Neber ich, maju otrasne zlozenie. :ua:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: AKCIE na granule

Poslaťod vavrena » Pia 15.04.2011 10:01

Offtopic: :oo: Toto predávajú pre psy? Psík je mäsožravec, resp. všežravec, ale v každom prípade potrebuje mäsko, ktoré tu nie je... hydinová múčka, to je odpad, ktorý zostane zo sliepky na bitúnku, teda výkaly, perie, kosti, nohy, nádory, zobáky a zvyšky mäsa a z toho sa robí múčka. Tá je tu na dokonca až na 4. mieste.. Zloženie sa udáva podľa toho, že na prvom mieste musí byť prvok, ktorého potravina obsahuje najviac, čiže pšenica. Potom tam máš nejakú masť - dehydrovaný tuk, potom zas ryžu, potom múčku, potom zvyšky repy a zase tuky!! Dokonca konzervant BHA, ktorý je potenciálne karcinogénny...a nie je tam daný ani pomer vápnik-fosfor, čiže nevieš, či pri dlhodobom podávaní psovi nezničíš len trávenie, ale aj kosti... s týmto krmivom môžeš kŕmiť len na vlastné riziko... ide o veľmi lacno vyrobené čosi, čo sa zrejme predáva v obale s usmiatym psíkom.. ale psíkovi by asi dosť skysol úsmev, keby to musel papať :ua:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Animal Deluxe

Poslaťod michaelak » Pia 15.04.2011 15:26

Ježiši Vavrena, bez urážky, ale ak už dávať niekomu rozumy, tak treba mať aj nejaké zodpovedajúce vedomosti/informácie. Tá Tvoja o hydinovej múčke sa k Tebe dostala asi niekde, kde o tom vedeli zhruba toľko, čo Ty...

gallery/image_page.php?album_id=1015&image_id=7572

maamonka, Tvojmu psovi by som to nedávala. Málo tuku, bielkoviny prevažne rastlinného pôvodu, chemické konzervanty
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Animal Deluxe

Poslaťod vavrena » Pia 15.04.2011 17:00

Tak si dovolím odcitovať Marca, ten je hádam pre pre teba prijateľmý zodpovedajúcimi informáciami:
Cerstve maso - oddelia sa vsetky pevne casti, koza sa stahuje cela s perim. Do spracovania idu vsetky makke casti. Maso sa bud zamrazi alebo ak ma byt cerstve schladi sa a posunie do vakuovej komory. Kosti koza a perie sa pomelu, perie sa hydrolyzou upravi a vyrobi sa mucka, ktora sa pouzije do krmiv, ktore sa uspesne predavaju vdaka nizkej cene.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Animal Deluxe

Poslaťod Marco Varhol » Pia 15.04.2011 20:46

maamonka Uplatky nebrat... vreco nebrat! :ha:
Kde to vsetko skonci ked sa krmi takymto druhom krmiva.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Animal Deluxe

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 15.04.2011 20:49

No, prečítala som tu všetky témy a pochopila som to tak, že hydinová múčka nie je 2x dobrá, pretože nie je presne deklarované, čo sa v nej nachádza a preto radšej vyberať krmivá s jasne deklarovaním zdrojom mäsa - kuracie mäso,... Takže hydinová múčka je viac menej pochybného pôvodu a pochybnej čistoty a teda kvality... Či som to zle pochopila? :nwm:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Animal Deluxe

Poslaťod Marco Varhol » Pia 15.04.2011 21:02

Leiluska vseobecne to tak plati. Najdrahsie su ciste mucky s velmi nizkym cislom popola. Avsak pre spravne vybilancovanie krmiva su vhodne mucky aj tie co maju vysoky podiel pevnych casti k makkym. Vsetko zalezi na recepturach a stanovenej nakladovej cene..
V tomto pripade sa pozri na popol a percento hrubej bielkoviny a hned je vidiet, ze krmivo je pre hydinu. Zlozenie, chemia atd...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham


Späť na Granule a konzervy