Pooperačná starostlivosť

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Pooperačná starostlivosť

Poslaťod Rauke » Sob 29.08.2009 19:11

potrebovala by som poradit, ake bylinky, al. nieco prirodne sa da pouzit na urychlenie hojenia, pripadne na stiahnutie mierneho zapalu.
do byliniek sa nevyznam, tak pls radte radte... :ahoj:
Naposledy upravil Rauke dňa Sob 29.08.2009 20:02, celkovo upravené 1
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Pooperačná rana

Poslaťod calwen » Sob 29.08.2009 19:24

Na rychlejsie zatiahnutie rany jednoznacne vlcie jablcko :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pooperačná rana

Poslaťod Rauke » Sob 29.08.2009 20:01

vdaka calwen, :jop:

myslim, ze by bolo lepsie, keby sa tema premenovala na "pooperacna stalostlivosť", aby sa to netykalo len rán. no teraz neviem ako zmenit nazov, ak by sa dalo zmente to niekto pls...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Pooperačná rana

Poslaťod calwen » Sob 29.08.2009 20:02

Offtopic: myslim, ze ked kliknes na prvy prispevok a das upravit tak tam zmenis aj nadpis :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod Rauke » Sob 29.08.2009 20:07

uz to mam, dik
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod Endžinka » Ned 30.08.2009 14:21

Ja mám vyskúšané kamilky ako obklady a taktiež je veľmi dobrý repíček lebo on nielen hojí rany,ale aj vyťahuje zápal z nej. :ahoj:
Endžinka
Šteniatko
 
Príspevky: 53

Starostlivosť o sučku po sterilizácii

Poslaťod silvique » Str 13.04.2011 17:42

Ahojte, poprosim o radu, ako sa postarat o fenku priamo po sterilizacii? robili ju v SZ a nic blizsie mi nebolo povedane, len ze vecer moze vypit troska vody a papat ma az zajtra...
:ua:
silvique
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

Re: starostlivost o fenku po sterilizacii

Poslaťod Kača » Str 13.04.2011 17:48

Teraz na ňu treba dohliadať:) Hlavne či si nerypká do bruška a nesnaží sa odlepiť tú náplasť. Nemusíte ju mať stále pod dohľadom, to sa nedá. Neboj, ono to prirodzene vyplynie z toho čo bude treba. :yes:
A určite musí mať kľudový režím. Moja už na druhý deň lietala po celej záhrade (pustila som ju, myslela som si že sa ubolená vyciká) a potom som ju chytala, lebo samozrejme ešte nebolo vhodné aby si "tak naplno" užívala deň :ha:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: starostlivost o fenku po sterilizacii

Poslaťod silvique » Str 13.04.2011 20:07

Dik Kaci, len ona ziadnu naplast nema, ani neviem, ci vobec dostala nejake protizapalove antb, bolo to robene v slobode zvierat /babula tam nejaky cas pobudla-nastiastie len par dni/, len mi ju priniesli, dali ucet a dovi. ani s veterinarkou som nerozpravala.teraz som jej troska na ranu prilozila repik, zatial je v pohode, akoby nic. mam ale obavy, co bude zajtra.
silvique
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

Re: starostlivost o fenku po sterilizacii

Poslaťod nellynka08 » Str 13.04.2011 21:15

ani naša nemala ranu zalepenú... my sme dostali tabletky, ktoré musela brať týždeň po operácii, niečo také si nedostala? hlavne nech si nerýpe ranu, naša si na tretí deň vytrhla steh, ale našťastie sa nič nestalo... krotiť ju určite bude treba, ale neboj sa, nie je to nič nezvládnutelné...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: starostlivost o fenku po sterilizacii

Poslaťod Kača » Str 13.04.2011 21:41

Tak neviem, my sme to mali zalepené prvé dva-tri dni.
mam ale obavy, co bude zajtra.

Podľa mńa bude fenula už ok, poriadne sa vyspí a okrem toho aby si bruško nerypkala, nič zvláštne. u nás napodiv si do toho nešpárala- aj keň musela byť dlhšie zavretá v klietke (napr.). No, ku koncu si sama vybrala dva stehy.
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: starostlivost o fenku po sterilizacii

Poslaťod silvique » Štv 14.04.2011 17:07

Dakujem, mala je zatial v pohodke,uz potvorka skace na gauc :oo: ... ranku jej omyvam repikom,zatial si to nebabre, tak dufam, ze sa to pekne zahoji. Lieky sme nedostali,proste nic- oni to beru uz ako na beziacom pase.
silvique
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

Re: starostlivost o fenku po sterilizacii

Poslaťod Pinklady » Pia 15.04.2011 16:04

Nam radili kazdu hodinu sledovat sliznice na papulke a stlacit prstom, ci normalne ruzoveju, ze keby neruzoveli, ze by mohla dovnutra krvacat. Potom nam radili pozerat na brusko, ci sa nezvacsuje abnormalne, tiez kvoli vnut. krvacaniu. A celkovo sledovat, ci je vsetko v pohode. Skakanie na gauc bolo tabu, rovako ako schody. Inak to bolo ok a po tyzdni bola fenka zase uplne v pohode. Uz na druhy den sa dobre pohybovala. A este sme chodili na ATB pichat.
No ze nic nepovedali a dali len tak do ruk..to nechapem... Nam tam vsetko riadne vysvetlovali, ze co a ako.
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: starostlivost o fenku po sterilizacii

Poslaťod silvique » Pia 15.04.2011 16:58

Snoopy, dik za info. Ty si bola urcite u klasickeho vetosa...toto bolo v Slobode zvierat, kde komunikacia majitel vs veterinar chyba...Ale keby nieco, urcite zajdem k nasmu, kde chodim s mojimi. Do Sz uz isto nie.
silvique
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

Re: Starostlivosť o sučku po sterilizácii

Poslaťod Santhaliq » Str 14.09.2011 12:48

Ahojte,
chcela by som sa opýtať, čo je u sučky bežné po sterilizácii, čo môže a čo nie, čo sa odporúča a čo by sa naopak nemal, lebo vet. ma s tým aj na moje večné otázky oboznámil len veľmi nejasne.
Niky je deň po operácii, trošku si už aj pobehala (kvôli hygiene, alebo kvôli grckaniu), do rany si ňufáčikom ani papulkou nejde, no neviem, čoho sa mám ešte obávať a najmä čím ju mám kŕmiť (???), keďže zatiaľ nič nejedla, iba vypila hektolitre vody na svoje pomery, ktoré potom aj tak väčšinou aj vygrckala.
Vet. mi povedal, že má byť prvé dni doma vnútri, ale ona sa tam cítila nesvoja a nevedela sa ani uložiť poriadne na pelech, tak som ju ráno pustila von na potreby a odvtedy ju neviem dostať dnu, tak som si povedala, že cez deň jej doprajem oddych vonku, ale aspoň na noc ju zase dám dnu.
Kto má skúsenosti, prosím o radu. Ďakujem krásne
Santhaliq
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Ďalší

Späť na Starostlivosť