Vytriedit - strihanie + prechladnutie

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: agresivita

Poslaťod kohutik77 » Ned 20.03.2011 21:47

lusy píše:
kohutik77 píše:Silvuch ja som sa pytala ako mu to vysvetlis trestom. Viem ze sa mu to ma vysvetlit odmenou, ale preco ho potom trestas ked si mu to nevysvetlila a nevie co je spravne?

:pac: ach jo a kto tu pise nieco o trestani pri vysvetlovani? psovi jednoznacne vysvetlujem odmenami. ale ak odmietne vykonat povel a aj viem, ze ho pozna a vie, co ma robit, ale sa mu nechce, lebo vidi nieco zaujimavejsie, tak prichadza trest. uz chapes??? a nebudem to robit ako opisujes ty, ze nespravne chovanie budem ignorovat.
a hanka nevyjadrila si sa k tomu co som pisala o rei. ci aj ona ma zle sposoby vychovy???


tak mi to pripada
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: agresivita

Poslaťod Lindchen » Ned 20.03.2011 21:48

kohutik77 píše: A ked pes nema ziadnu motivaciu tak sa necuduj ze sa mu "nechce posluchat". Jedine ak by musel lebo inak pride trest. A v tomto je asi medzi nami rozdiel.

Nebolo to síce adresované mne (ešteze tak), ale TOTO JE UŽ FAKT PRIVEĽA! :hmm: Tvrdiť takéto veci o niekom, koho ani trochu nepoznáš, mi príde nesmierne opovážlivé až drzé. Všetkým nám tu asi podľa teba poslúchajú psy, lebo ich trestáme, a oni ešte pri tom aj vrtia chovstami, veselo behajú agility alebo stvárajú kúsky v dogdancingu :bum: .
Áno, maj sa aj ty, dúfam, že nabudúce prídeš slušnejšie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod Baarbora » Ned 20.03.2011 21:50

kohutik77 píše:Psy nezovseobecnuju. A ked pes nema ziadnu motivaciu tak sa necuduj ze sa mu "nechce posluchat". Jedine ak by musel lebo inak pride trest. A v tomto je asi medzi nami rozdiel.


myslim, ze sa sakra mylis v tejto vete...
za normalnych okolnosti to prebieha tak, ze psovod da povel, pes ho splni. pokial to je povel, ktory pes pozna a ovlada. v pripade, ze do toho pride rusivy vplyv a pes povel odignoruje...je na psovodovi, aby "vratil psa pes na zem", umoznil mu(ked aj za pomoci, napriklad tou stopovackou, pripadne mechanicky- sadni, potlacit zadok...) povel splnit a NASLEDNE za spleny povel psa odmenit(slovne, jedlom, atakdale) :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: agresivita

Poslaťod Amaguk » Ned 20.03.2011 21:55

samozrejme, ze psy zovseobecnuju - ved o tom je trening a cele upevnovanie - nie o konkretnej situacii, ale o tom, ze posluchat sa ma za kazdych okolnosti, t.j. vseobecne, bez ohladu na konkreta danej situacie :no: Ci? :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: agresivita

Poslaťod kohutik77 » Ned 20.03.2011 22:01

Amaguk ty chces aby pes zovseobecnoval ale pes sam od seba to nevie, preto s nim cvics. Ci? :lol:
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: agresivita

Poslaťod Amaguk » Ned 20.03.2011 22:03

sam od seba nevie nic ani clovek :no:
reagovala som na vetu: "pes nezovseobecnuje" kedze takto povedane to proste nesedi. a o com je podstata vycviku si tu vari nebudeme vysvetlovat, doby MS (aj tej psickarskej) hadam uz davno mame za sebou :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: agresivita

Poslaťod kohutik77 » Ned 20.03.2011 22:06

Ano prepacte vsetci ktori ma nechapu, ja sa sem tam dost blbo vyjadrujem. Viete ako vela myslienok naraz. :lol:
Samozrejme to bolo myslene tak kym sa nezacne cvicit se vsim vsudy. :pac:
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: agresivita

Poslaťod Amaguk » Ned 20.03.2011 22:10

oki :smile: do hlav si nevidime, tak je lepsie rozdebatit, ci dovysvetlit :yes:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: agresivita

Poslaťod Lex » Pon 21.03.2011 0:10

Lindchen píše:Offtopic: Zaráža ma, že práve Hanka súhlasí s človekom, ktorý otvorene propaguje odvolávanie psa zo spánku a od večere.


co mas furt s tym spankom? a co je tak strasne na tom, ked niekto raz za cas (!!!) vyskusa odvolat od zradla?

drahi priatelia, dalo mi to celkom zabrat, nez som si precitala o com sa tu bavite za posledne 2 dni... nechapem co do seba tak rypete... kazdy moze mat svoje vycvikove metody ktore vyhovuju psovi aj psovodovi... (tento nazor bude bohuzial vzdy subjektivny, predpokladam ze nikto nie ste Dr. Dolittle a nekomunikujete verbalne so svojim psom a mozte sa len domnievat co si o tom mysli) pokial si niekto mysli ze nemoze odnaucit odvolanie od zvery sposobom co tu opisoval kohutik, tak prosim... dohodnite sa s Kohutikom, mozno to vaseho psa odnauci... ked nie, tak potom budete mat aspon dobry pocit, ze ste mali pravdu... ak ano, potom budete mat po probleme s lovenim...

ste ako kohuty na smetisku (Kohutik prepac, nema to nic spolocne s tvojim menom )... hadate sa o :kak: ... vsetci chcete mat pravdu a popri tom pravda nemusi byt len jedna.... som v soku... a pochybujem o moderatoroch ze vedia, preco moderatormi su... :nie: fujtajbl....
Lex
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Hradec Králové

Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod kohutik77 » Pon 21.03.2011 6:10

http://www.facebook.com/note.php?note_i ... 9560841044

ak viete po angl. skuste precitat a napiste aky na to mate nazor. V Americkych trening. expo sa psy s nim cvicene umiestnili na prvych miestach. V Amerike zacina byt dost uspesny. A hlavne je moderny a humánny. :jop:
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: agresivita

Poslaťod Hanka 1 » Pon 21.03.2011 6:12

Lindchen píše:No vieš, ak dávam do pozornosti nejaký text ostatným uživáteľom fóra, robím to tak, že napíšem: je to dobrý článok o tom a o tom, ale toto a toto nerobím, s týmto nesúhlasim a pod. Aspoň ja to tak robím, ak to tam niekto nedá, vyvoláva to dojem, že so všetkým súhlasí.
Ak nechápeš, čo nie je ok na odvolávaní od jedla, Hanka ti to isto vysvetlí, ona totiž proti tomu aj tu na fóre dosť bojuje, zaujímavé, že mlčí. Asi nechce byť OT :ach: .


Třeba proto, že je v práci?

Jistě, Lindchen, ráda ti to vysvětlím. Když Kohútik nebo kdokoli jiný napíše informaci, postup, se kterým souhlasím, vyjádřím souhlas. A zase naopak. Ty to máš postavené na tom, s kým souhlasíš nebo nesouhlasíš, já na tom, s čím souhlasím nebo nesouhlasím. V tom bude ten rozdíl.

Lex, máš pravdu.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivita

Poslaťod Hanka 1 » Pon 21.03.2011 6:42

Amaguk píše:btw, Hanka, mam jednu zvedavu otazku: zmenila si nazor na pouzivanie klikera?


Co má tvoje otázka společného s tématem, prosím?

Byla jsem ze zájmu na několika ukázkách. Lepší kliker než stahovák, ostnáč, EO a škubání na obojku. Já ho nepoužívám.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivita

Poslaťod Nyssa » Pon 21.03.2011 8:42

privolávať psa od žrádla a zo spánku mne príde ako čistá buzerácia a dokazovanie si toho, že mám nad psom absolútnu moc. snáď aj tie psy majú nárok sa v kľude nažrať a vyspať, nie? :ach:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: agresivita

Poslaťod Lex » Pon 21.03.2011 9:16

Nyssa píše:privolávať psa od žrádla a zo spánku mne príde ako čistá buzerácia a dokazovanie si toho, že mám nad psom absolútnu moc. snáď aj tie psy majú nárok sa v kľude nažrať a vyspať, nie? :ach:


Nyssa, s tym spankom to niekto sem hodil, ani nevedel ako... co sa tyka toho zradla... ano, pes ma mat klud na zradlo... ale co sa stane tak strasne ked odvolam psa od zradla? ano je to sposob buzeracie, ale nebuzerujeme psa denno-denne samymi kravinami? nemyslim si ze to je najlepsi sposob odvolania, preto ja ho ani nerobim... ale zasadne v tom nevidim nic tak strasne, ze by to pes nerozdychal.....
len som si vsimla ze tu mate styl vsetko nafuknut do megarozmerov, a uplne zbytocne.... a ste vsetci uplne mimo temu, tu sa riesi agresivita... ked sem clovek pride hladat uzitocne nformacie, tak najde niekolko stran o loveni, odvolani, spanku, zradlu, klucoch, obojku a neviem co este... moderatori asi este spia....(???)
Lex
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Hradec Králové

Re: agresivita

Poslaťod meridia » Pon 21.03.2011 9:24

Offtopic: len som si vsimla ze tu mate styl vsetko nafuknut do megarozmerov

Offtopic: jj,zářným příkladem je toho hanka1 a její kopání do psa :haha:
Offtopic:
co sa stane tak strasne ked odvolam psa od zradla? ano je to sposob buzeracie, ale nebuzerujeme psa denno-denne samymi kravinami

Offtopic: aha.. :joint: ..ne fakt mi zkus říct,k čemu je to dobré,ptám se vážně,nebot to nechápu :ua:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik