Vytriedit - strihanie + prechladnutie

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: agresivita

Poslaťod Amaguk » Ned 20.03.2011 20:53

btw, Hanka, mam jednu zvedavu otazku: zmenila si nazor na pouzivanie klikera?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: agresivita

Poslaťod Lindchen » Ned 20.03.2011 20:54

Offtopic: Zaráža ma, že práve Hanka súhlasí s človekom, ktorý otvorene propaguje odvolávanie psa zo spánku a od večere.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod Amaguk » Ned 20.03.2011 20:55

... aspon niekto kto sa venuje psom tak aby z toho mali radost aj oni.

toto hadam robi kazdy/a z nas :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: agresivita

Poslaťod kohutik77 » Ned 20.03.2011 21:04

Amaguk ide asi hl. o to, ze pes bol na volno a za zverou ist mohol vsak? A necuduj sa ze ma taku reakciu ked je posilnena tym nahananim. Prave o tom to je. Zariad aby pes nemohol za srnou a cvic to vtedy aj. A nie ked je na volno a vies ze nemas sancu ho odvolat. Ja by som psa na poli nepustala kym toto nema spolahlive, jedine ze chces tu reakciu este viac posilnit.

Ach jaj lindchen aj tak si ma nepochopila co? Co je podla teba zle na tom ze psovi das privolacku pri jedle a on s nadsenim pride za tebou? Ci tyranie je to ze sa tesi z este vacsej odmeny? A spanok? Kde som napisala aby si ho zo spanku privolala? Ja som to tiez nerobila.Je to len prelozeny clanok nie navod co so psom MUSIS robit. Vidis ten rozdiel?
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: agresivita

Poslaťod Amaguk » Ned 20.03.2011 21:07

Offtopic:
Amaguk ide asi hl. o to, ze pes bol na volno a za zverou ist mohol vsak? A necuduj sa ze ma taku reakciu ked je posilnena tym nahananim. Prave o tom to je. Zariad aby pes nemohol za srnou a cvic to vtedy aj. A nie ked je na volno a vies ze nemas sancu ho odvolat. Ja by som psa na poli nepustala kym toto nema spolahlive, jedine ze chces tu reakciu este viac posilnit.

Ach jaj, co na toto povedat? Toto vsetko ja predsa davno viem, naozaj ma netreba poucovat o elementarnych veciach a davat trivialne rady :ach: Pride mi to dost usmevne, ako zasvatene sa vedia k veciam vyjadrovat ludia, ktori ich nezazili. A nema asi vyznam to dalej rozoberat...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: agresivita

Poslaťod kohutik77 » Ned 20.03.2011 21:09

Prepac nechcem poucovat. Ale neviem tak je problem ze pes uteka za srnou, ci to ze na teba nereaguje ked ju vidi a je na voditku..?
Naposledy upravil kohutik77 dňa Ned 20.03.2011 21:10, celkovo upravené 1
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: agresivita

Poslaťod Lindchen » Ned 20.03.2011 21:10

No vieš, ak dávam do pozornosti nejaký text ostatným uživáteľom fóra, robím to tak, že napíšem: je to dobrý článok o tom a o tom, ale toto a toto nerobím, s týmto nesúhlasim a pod. Aspoň ja to tak robím, ak to tam niekto nedá, vyvoláva to dojem, že so všetkým súhlasí.
Ak nechápeš, čo nie je ok na odvolávaní od jedla, Hanka ti to isto vysvetlí, ona totiž proti tomu aj tu na fóre dosť bojuje, zaujímavé, že mlčí. Asi nechce byť OT :ach: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod Amaguk » Ned 20.03.2011 21:14

Offtopic:
kohutik77 píše:Prepac nechcem poucovat. Ale neviem tak je problem ze pes uteka za srnou, ci to ze na teba nereaguje ked ju vidi a je na voditku..?


Kohutik, ale to predsa spolu suvisi...prepac, nehnevaj sa, ale teraz uz naozaj mam pocit, ze sa snazis radit vo veci, o ktorej toho vies len malo. jasne, ze chce bezat za srnou, a preto na mna nereaguje - ani na tom voditku a ani na mechanicky podnet
okrem toho, naozaj sme OT, toto by bolo skor dobre rozoberat v teme lovenie - btw, tam mam celkom dost prispevkov, kde pisem, v com je problem. nakoniec, naznacila som to aj tu: psovi prepne a zacne ho zaujimat len jedna jedina vec - lovenie, t.j. nahananie zveri...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: agresivita

Poslaťod lusy » Ned 20.03.2011 21:15

kohutik77 píše:Silvuch ja som sa pytala ako mu to vysvetlis trestom. Viem ze sa mu to ma vysvetlit odmenou, ale preco ho potom trestas ked si mu to nevysvetlila a nevie co je spravne?

:pac: ach jo a kto tu pise nieco o trestani pri vysvetlovani? psovi jednoznacne vysvetlujem odmenami. ale ak odmietne vykonat povel a aj viem, ze ho pozna a vie, co ma robit, ale sa mu nechce, lebo vidi nieco zaujimavejsie, tak prichadza trest. uz chapes??? a nebudem to robit ako opisujes ty, ze nespravne chovanie budem ignorovat.
a hanka nevyjadrila si sa k tomu co som pisala o rei. ci aj ona ma zle sposoby vychovy???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita

Poslaťod kohutik77 » Ned 20.03.2011 21:24

No ved som napisala ze to nerobim. Nech si psy spia. A to jedlo som tiez vysvetlila. Neviem ved mi povedz dovod preco nie? Mozno zmenim nazor, zatial v tom ale nevidim nic zle, a psy tiez nevyzerali, ze by im to vadilo. Vrteli chvostami a cakali kym im dam povel spat k miske.

Lusy nikto nevravel nic o ignoracii, ak si si nevsimla zmienila som sa o negativnych trestoch a ked mi pes zbada nieco rusive a ja mu dam povel a on ho neposluchne je to len moja chyba, lebo zjavne ho nema v tejto situacii posilneny a nie ze naschval hento a tamto. Ked cvicim tak najprv v klude a nie ze doma si vie sadnut tak ked si nesadne pred piatimi psami hned ho potrestam lebo on povel pozna ale nechce ho vykonat. Psy nezovseobecnuju. A ked pes nema ziadnu motivaciu tak sa necuduj ze sa mu "nechce posluchat". Jedine ak by musel lebo inak pride trest. A v tomto je asi medzi nami rozdiel.

Okej okej uz sem nepisem ak to nebude k agresii. :ahoj:
snad som aspon s niecim pomohla...a ak nie tak co uz narobim...aspon u mna to spolahlivo funguje a to mi musi stacit. :lol:
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: agresivita

Poslaťod raky » Ned 20.03.2011 21:33

kohutik77 píše:A ked pes nema ziadnu motivaciu tak sa necuduj ze sa mu "nechce posluchat". Jedine ak by musel lebo inak pride trest. A v tomto je asi medzi nami rozdiel.

Kohútik - ak Ti to všetko funguje len o pozitívnosti a máš na to psov - super a buď rád, ani ja napr. veľa korekcií nepotrebujem, ale nájde sa... :hi: Ľudia sa tu len snažia vysvetliť, že nie vždy to ide, stačí aby pes bol vačší lovec, alebo mu z adrenalínu až prepne - povahy sú rozne tak u psov ako u ľudí... Všetci, čo tu píšu by boli radi ak by to šlo len po dobrom, ale žial nie vždy sa to dá... Tak ako nič nie je čiernobiele... :ahoj: A v tom prípade je lepšia jedna presná korekcia, ako množstvo bezvýsledných pokusov...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: agresivita

Poslaťod usagi » Ned 20.03.2011 21:33

Offtopic: [OT]Kohutik prepac,ale generalizujes...a uplne zbytocne. Moj pes vycvik miluje,prebieha u nas formou hry,vzdy ma oci na stopkach a caka co nove vymyslim(a ak nahodou nic,tak zarucene pride s dakou blbinou on :ha: ),je komunikativny az,az.Pekne spolupracuje a do vsetkeho dava taky drive,ze sama mam problem mu velakrat stihat.
Napriek tomu sa vyskytuje u nas situacia,kedy sa dostava do uz spominaneho tranzu (zameranie na psa).Oslovim,tleskne,lusknem - pouzijem hocico vyrazne,aby na mna mrkol.Ked vsak evidentne nezabera a on zacina vrkotat,tak musim pouzit nieso efektnejsie a medzi tym ci sa ohnem,alebo stuchanec prevediem nohou - naozaj nevidim rozdiel.A teraz si predstav,ze to neberie ako trest :ach: otoci sa,uvolni sa,zacne vrtet celou ritou,ze" AHA vsak panicka je tu,co mas?das mi nieco?ideme sa hrat?" - ziadna reakcia na nohu,naopak dochadza k uvolneniu napatia.
Ved aj psy v svorke sa napravuju stuchanim :nwm:

a teraz si predstav,ze tento isty pes bol dva roky dozadu cista psych. troska - pomocil sa aj ked som mu vonku tlmene povedala "fuj",ani pozriet,ani hladkat,nedajboze oslovit - fungovali sme pri sebe ako samostatne jednotky.Takze,ak by to bral ako trest - ver mi,ze by nastal obrovsky krok vzad.On to vnima naozaj ako napravu a vobec nie negativny zasah :ach: Vyuzivam to len a len v tej jednej situacii,samozrejme az ked nereaguje na iny podnet (este raz opakujem,ze tie podnety nevnima,nie ze nechce vnimat...)
[/OT]
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: agresivita

Poslaťod Amaguk » Ned 20.03.2011 21:36

Lusy nikto nevravel nic o ignoracii, ak si si nevsimla zmienila som sa o negativnych trestoch a ked mi pes zbada nieco rusive a ja mu dam povel a on ho neposluchne je to len moja chyba, lebo zjavne ho nema v tejto situacii posilneny a nie ze naschval hento a tamto.

no moment, to predsa nieje len o posilnovani, to je velmi mechanisticky a zjednoduseny nazor - pes predsa nie je robot, ktory sa da naprogramovat na 100 percent na 100 percent situacii a vsetky ich mozne variacie - a je hadam zrejme, preco sa to ani neda. Navyse, netreba zabudat, ze aj pes ma svoj nazor na veci a moze byt v rozlicnom rozpolozeni.
Okrem toho, kazdy pes je iny - kym jeden zije len preto, aby spravil, co svojim ludom na ociach vidi, ineho treba najprv presvedcit, ze to co chces ty, chce aj on. Tym nechcem povedat, ze za neuposluchnutie povelu treba obvinovat psa, ale treba brat do uvahy celu skalu okolnosti, ktore k tomu vedu - nielen, ze pes nema nieco upevnene. Moja skusenost je, ze toto vysvetlenie castokrat nesedi.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: agresivita

Poslaťod lusy » Ned 20.03.2011 21:40

kohutik77 píše: A ked pes nema ziadnu motivaciu tak sa necuduj ze sa mu "nechce posluchat". Jedine ak by musel lebo inak pride trest. A v tomto je asi medzi nami rozdiel.


:hmm: to na zaklade coho si dovolis pisat o tom, ze mne pes musi posluchat, lebo inak bude potrestany? :au:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita

Poslaťod kohutik77 » Ned 20.03.2011 21:45

kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik