Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod meridia » Pia 01.10.2010 12:19

Nehovor o nás ako o nesprávnej konkrétnej dvojici, lebo ti ukážeme, aká je v jednote sila!

Už mlčim..Obrázok :joint:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod johny5 » Sob 02.10.2010 21:10

Ja dodam k tomuto len tolko ze som videl Offcu aj s jej strelou na zivo tri dni a nemyslim si ze by jej suka v niecom neverila hoci zazila na nasom vikende kadeake tvrde situacie v roznych prostrediach.Keby nemali vztah aky si myslim ze maju urcite by ich suka neustala.Tak isto viem povedat na isto ze tato chyba sa stala len nespravnej metodike cviku a ked ju zmeni sucina vsetko urobi ako ma.JA tomu verim.Ono je tazko sudit ked to clovek nevidi ale ja som videl ... :ahoj:
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Offca » Pon 04.10.2010 12:28

Johny :hi: Dík.
A mala som k tomu rozpísaných už pekných pár viet, ale nechce sa mi to rozpiplávať a "zapalovať" dalšie diskusie, ktoré by sa mohli poberať k všakovakým eventualitám, a nič konkrétne by to neprinieslo.
Snáď budeme mať možnosť sa niekedy normálne zoči-voči porozprávať. A (ešte väčšie) snáď už dovtedy ani nebudem mať potrebu rozprávať sa o tomto "probléme", lebo už bude dávno po ňom :lol:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod johny5 » Uto 05.10.2010 17:38

Offtopic: Keby som Vas edve nevidel tak sem nenapisem ani slovko.takze pohodaaa.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod zuzka:) » Pia 18.03.2011 11:21

pred časom sme zamakali na povele "vstaň", keď je Deny predo mnou. pri nohe to vedel už dlhšie, ale toto mu dosť robilo problém, neviem prečo. už to vie celkom v pohode. ale začal pri povele "sadni" z ľahu, sadať blbo. že predné labky neposunie, ale posunie zadok bližšie. ale robí to len, keď to robí predo mnou. pri nohe to robí stále v pohode.
akou fintou ho mám upraviť? :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Bad » Pia 18.03.2011 11:53

Zuzko, pokud to dělá tak, že přední nohy zůstávají na místě a pes se hýbe zadnímu, tak to je naopak SPRÁVNĚ! Znamená to, že nemění polohu, což je požadavek ZŘ.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod zuzka:) » Pia 18.03.2011 11:59

tak teraz som zmetená. ved keď leží a má si sadnúť, tak sa nemá dvihnúť len prednými? lebo on dvíha zadok hore.
a asi si lepšie všimnem ako to robí aj pri nohe, ale tam zadok asi fakt nedvíha
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Nyssa » Pia 18.03.2011 12:03

Bad určite? pretože takýmto spôsobom sa prisúva. keď však len posúva dopredu a dozadu predné laby, zadok ostáva na mieste a tak to má byť správne, nie?
zober si situáciu, že dáš z povelu ľahni sadni, pes sa prisunie zadkom. dáš povel ľahni a on sa posunie, ale už sa nezošuchne po zadku, ale posunie predné nohy a už je tam posun
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Bad » Pia 18.03.2011 12:06

při změnách polohy by prý měl, jak jsem byla nedávno poučena - můj to tak nedělá, mít přední nohy pořád na jednom místě, aby se nikam neposunul, takže pohyb se odehrává prdelí.
Polohy (na zkoušce) vždycky začínají ze sedu u nohy, takže si vem, že ze sedu jde do lehu - posunou se přední nohy, pak vstane a už je před psovodem.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Nyssa » Pia 18.03.2011 12:10

ale veď keď ide z ľahu do vstaň, tak packy ostávajú na mieste, tam už taký posun nie je.
neviem, proste to, čo píšeš ja osobne čítam prvý krát a stále som na tom, že má pri sadni - ľahni posúvať prednými labami
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Bad » Pia 18.03.2011 12:23

Nyssa píše:ale veď keď ide z ľahu do vstaň, tak packy ostávajú na mieste, tam už taký posun nie je.

no právě - pokud si lehne tak, že se posune dopředu předníma nohama, tak potom při vstaň už zůstane v té posunuté poloze - před psovodem. A pokud bys zopakovala lehni - tak už se bude plazit dopředu.
Tohle jsem viděla na našem výcvikovém dni a jenom jsem čuměla, jak "předváděcí" pes mrskal tou zadnicí. A jak krásně couval, to my vůůůbec neumíme :ua:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Nyssa » Pia 18.03.2011 13:23

no schválne :joint: my práve trénujeme na SVV 2, kde máš tieto polohy, ale naozaj mi hýbe prednými nohami, nie zadnými. je jasné, že pri tom prvom "premiestnení" sa posunie trochu dopredu, ale potom ostáva na mieste
netvrdím, že je to správny spôsob, no priznám sa, som prekvapená
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Bad » Pia 18.03.2011 13:32

nicméně tam je nějaká povolená tolerance (0,5m?), tam by se to mělo vejít i když se posunuje předníma, pokud si tě rozhodčí nevychytá a nedá ti sérii lehni-vstaň-lehni-vstaň..... :joint:
Ale díky tomu jsem si uvědomila, jak je můj pes totálně "levý" v ovládání zadních nohou, a je to třeba znát na obraně, kdy se snaží za každou cenu vyhnout couvání přímo dozadu. Takže jsme se začali učit couvání a vůbec používat prdelku (Bady je tak trošku těžkotonážník :ha: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Nyssa » Pia 18.03.2011 19:50

´nedá ti sérii lehni-vstaň-lehni-vstaň

nj, ale pri tejto kombinácii pes vlastne len preklápa zadok. ono podľa môjho názoru, ak má pes zafixované, že zadkom nehýbať a fakt len prednými maximálne dvihnúť zadok pri vstaň, tak stále +/- pár cm ostane na tom mieste. ak nerátam prvotné sadni a z neho do ľahu.

tak či tak určite bolo zaujímavé vidieť psa pracovať primárne so zadnicou :yes:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Ingarka » Ned 20.03.2011 20:19

Ja som to Nyssa videla v Lapáši, tam to tak učia....od šteňata pamlskami to docielia. Skúšala som to aj s Brunom (už veľkým), pamlskami to šlo :smile:
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik