Doplnky na kĺby

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Colafit

Poslaťod unicorn » Štv 29.05.2008 7:31

jj, teraz som si to vsimol, ze gelacan obsahuje aj vapnik a fosfor. teraz mame gelacan plus baby. ale ten sa rychlo minie, kedze tam je vysoke davkovanie a moj peso ma uz 24Kg. takze sa chcem opytat aky je rozdiel medzi tym baby a medzi tymi dalsimi ako je gelacan darling, alebo profi. lebo som si vsimol, ze davkovanie napriklad u darling je ovela mensie ako u toho baby vzhladom na vahu psa.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Colafit

Poslaťod NemesiS » Štv 29.05.2008 8:43

ja som dával darling...
no už mi došiel, musím už kúpiť :)
ten baby je asi viac zameraný na dobrý rast kostry a pohybového aparátu.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Colafit

Poslaťod max » Štv 29.05.2008 14:58

ja by som len chcela dodat s tym vapnikom a fosforom aby si dal na to pozor...Ak krmis kvalitnym krmivom nie je dovod tieto mineraly pridavat. Mozez tym viac pokazit ako napravit, radsej davaj cisty glukosamin a chondroit.
Este raz sem pridavam clanok o vapniku a fosfore
http://www.vyzivapsovamaciek.sk/clanky- ... atky-ca-p/
a aspon to hlavne z clanku ak sa niekomu nechce citat:
"Aké sú teda základné nutričné odporúčania:
Rastúce psy veľkých plemien kŕmiť kompletnou granulovanou zmesou vytvorenou špeciálne podľa ich odlišností a v žiadnom prípade nepridávať minerálne alebo vitamínové doplnky.
Veľké plemená psov majú tendenciu k príliš rýchlemu rastu, ktorý vedie v období puberty k neúmernému zvýšeniu záťaže na rastúcu kostru. Tento faktor ovplyvňuje najmä prejav dysplázie bedrových kĺbobov. Prevenciou je zníženie energetického obsahu kŕmenia a optimalizáciu rastovej krivky.
Obsah proteínu musí kryť potreby rastúceho jedinca. Nadmerná dotácia proteínu sama o sebe nevedie priamo k zvýšeniu rizík vzniku ochorení, pokiaľ je vyvážený energetický obsah krmiva.
Šteňatá veľkých plemien psov nemajú obranné mechanizmy, ktoré by umožňovali znižovať absorbciu vápnika pri chronickom nadbytočnom príjme v kŕmnej dávke. Bol dokázaný vzťah medzi vznikom osteochondrózy (patologický proces postihujúci kĺbové a kostné chrupavky) a chronickým nadbytkom vápnika v kŕmení. Objektívne hodnotenie obsahu vápnika vychádza z porovnania s energetickými hladinami.
Obsah vitamínu D vo väššine kompletných kŕmnych zmesí je absolútne dostačujúci (častokrát nadhodnotený). Riziká hypovitaminózy (rachitis) sú čiste teoretické, omnoho nebezpečnejšia je laická suplementácia s výraznou možnosťou vzniku hypervitaminózy D. "
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Colafit

Poslaťod unicorn » Pia 30.05.2008 6:42

budem musiet skusit najst nieco ine ako ten gelacan plus. jedna vec je ta, ze ak mu ho mam davkovat presne podla obalu, tak mi to nezie ani v jogurte ani v nicom, bo to v tom citi, tiez to mohli niejak prichutit aby to psom chutilo, ale proste aj ja to citim, tak sa necudujem, ze psovi to nevonia. a druha vec je, ze pri takom velkom davkovani, je 150g balenie za 6 dni fuc. a to je 250sk na tyzden, na mesiac 1000,- nelutujem peniaze, ak by to zral, ale kupim mu to, zmiesam s jogurtom a vyhadzujem peniaze do kosa, bo to nezje...
granule ma proplan puppy large breed, tam by som problem nevidel.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Colafit

Poslaťod unicorn » Pia 30.05.2008 9:13

problem je hlavne ten, ze ten gelacan je v prasku.
dalej momentalne to je tak, ze ten vapnik potrebujeme doplnit, ako som pisal predtym, mal zrejme velky odliv do zubov a menej sa uslo kostiam. preto aj predpokladam, ze ten jeho problem, je len prechodny, a ked sa mu ukonci rast zubov tak sa to za nejaky cas vrati do normalu.

ten gelactiv som mu zacal davat. dame jedno balenie ako vravis.

co sa tyka rtg, u takych "malych" (myslene vekom) psov sa nezvykne robit, jedine ze by som to vyslovene chcel, uz som sa na to pytal vetky. povedala, ze spravime v 1. roku zivota. takze teraz robime vsetko preto, aby sa kostra spravne vyvijala, a v 1. roku si dame spravit kontrolny rtg. v 1. roku samozrejme vo vyvine nic nekonci, takze sa este stale da so psom "pracovat"
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Colafit

Poslaťod max » Pia 30.05.2008 9:13

z mojej strany urcite nejde o strasenie...ja som takymto pristupom cosi pokazila u svojho psika a uz to nikdy nevratim spat... :ua: Preto len upozornujem druhych aby nespravili taku chybu ako ja.
Myslim, ze aj bassetka tu niekolko krat upozornovala na to ze u velkych psov nepridavat vapnik, treba si to len vyhladat...
Nemam nic proti pridavaniu chondroprotektiv. Ja sa tiez zaujimam o tieto veci a najnovsie vyskumy ukazuju,ze velky vplyv na vyvoj klbov ma vitamin C, najlepsie esterC v davkack 1000 mg. Tento podporuje tvorbu kolagenu cim napomaha k spravnemu vyvoju klbov. Velky vplyv ma aj pri liecbe a predchdzaniu vzniku artitidy (chybycka se vloudila).
Naposledy upravil max dňa Pia 30.05.2008 9:24, celkovo upravené 1
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Colafit

Poslaťod unicorn » Pia 30.05.2008 9:23

max viem, ze nechces strasit. tiez som v niektorej teme pisal o tom, ze privela vapniku je tak isto zle, ako ked ho ma pes malo. clovek sa ide z toho zblaznit. nikde nenajde co je vlastne presne mnozstvo. davam granule, tak mi bolo povedane, ze nemam pridavat vapnik, lebo v granuliach ma presne mnozstvo. tak som prestal. tych granuli som psovi daval, asi tak o 50-70gramov viac ako je denna davka, lebo sa mi zdalo, ze pes je hladny a stale daco hlada pod zub. potom mi bolo povedane, ze som mu nemal davat viac, lebo kvoli tomu rychlo vyrastol, tak sme ubrali na presne mnozstvo kolko ma dostavat. teraz prislo leto a teplo, tak zacal zvysovat uz v tej nizsej davke, ze napriklad rano zjedol len polovicu davky, na obed 2/3 a na veceru uz vsetko. tak mi bolo povedane, ze preto ma problem s nohami, ze menej zerie a tympadom nema toho vapnika dostatok. tak sme presli na davkovanie 2x denne. trocha sa to zlepsilo, ale dnes zasa rano zvysil par granul.

cize ono to je tak, ze teoriu ovladame, ako by to bolo idealne, ale prax je velakrat ina...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Colafit

Poslaťod max » Pia 30.05.2008 9:30

Myslim, ze ma kvalitne granule a je to v pohode...to, ze niekedy nezozerie vsetko nie je myslim rozhodujuce...dolezite je ze kazdy den ma prisun vapniku. Urcite krmis stenacimi granulami kde je prave vyvazeny pomer Ca:P prave pre rast steniat. Ale samozrejme je to na tebe...
Ja som sa takto nechala zblbnut ludmi a teraz s tym uz nic nemozem spravit a strasne ma to hneva...no uz sa to neda vratit spat

nejako sa stratili prispevky ... :nwm:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Colafit

Poslaťod Amaguk » Pia 30.05.2008 9:39

unicorn

podla mna nic nepokazis, ked mu budes davat hociake ludske chondra - zlozenie je v principe rovnake.
lenze, podla toho co pises, ale u vas nejde len o cistu prevenciu a podporu spravneho vyvoja klbov: vaziva a chrupaviek (co je ucel preventivneho podavania chondier) ale o nejake ortopedicke vyvojove zalezitosti - treba to konzultovat s veterinarom a neordinovat nic len tak na skusku.
Ono, niekedy ani tie tzv. kvalitne granule nestacia, kazdy pes ma individualne potreby a vtedy treba nasadit doplnky - ale urcitie nie bez odborneho posudenie problemu :vykricnik:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Colafit

Poslaťod max » Pia 30.05.2008 9:41

Suhlasim, ze najlepsie je ist za veterinarom a spravit krvne testy a podla toho sa orientovat.
No ja som sa uz poucila, takze davam si pozor :smile:
S tym C, no ja tomu verim...tie vyskumy o ktorych som pocula sa robili teraz takze si nemyslim, ze by to bolo zastarale...Bolo to tiez dokazane u ludi...
No musim dodat, ze teraz hovorim hlavne o Ester C, to je Cecko, ktore je pre ludi aj zvierata najviac vyuzitelne, ta najprirodzenejsia forma, ktora nedrazdi zaludok ani vo vyssich davkach.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Colafit

Poslaťod Amaguk » Pia 30.05.2008 9:45

Jannka
Existuju aj pripravky z ludskej veterinarnej mediciny, ktore sa daju pouzit pre psikov, tam je vsak dolezita konzultacia s veterinarom ohladom davkovania. Ja by som prechod na ludske chondroprotektiva odporucala skor psikom, ktorym sa dlhodobo podavaju lieky na klbne problemy, pretoze tam sa da na tom troska usetrit. Psikom, ktorym je klbna vyziva podavana preventivne by som urcite podavala psie pripravky, Najma v mladom veku, lebo su na to presne stavane.


nam prave veterinar poradil hned od zaciatku aj v ramci prevencie ludske chondra - su cistejsie a lacnejsie
a davkovanie si velmi lahko odvodis od toho ludskeho :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Colafit

Poslaťod unicorn » Pia 30.05.2008 10:20

max píše:
nejako sa stratili prispevky ... :nwm:

jj aja si uz nepametam co bolo v tom mojom stratenom :ua:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Colafit

Poslaťod Bibiana » Pia 30.05.2008 11:54

Ja len, že... "Pri predisponovaných plemenách je vhodné spraviť RTG vyšetrenie už v 6 mesiacoch a pre definitívne vylúčenie dysplázie v dvoch rokoch." :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Colafit

Poslaťod unicorn » Pia 30.05.2008 12:27

ak sa jedna o jedince s PP s ideou uchovnit tak urcite.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Colafit

Poslaťod Bibiana » Pia 30.05.2008 12:28

Jedná sa o všeobecné zistenie zdravotného stavu psa, či už s PP, bez alebo kríženca :no:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy