Poľovné skúšky a uchovnenie

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Sandra.Rocky » Pia 19.02.2010 17:10

Ahojte,ja sa chcem spýtať,či niekto náhodou nevie o niečom v okolí BA,kludne aj DNV kde by sa dalo využívať poľovníctvo psov..Ja som totiž to v našom prerastenom,s niečím kríženým yorkshirom objavila akési poľovnícke vlohy a škoda to nevyužiť:)
Najprv sa môže zdať,že yorkshir nie je na poľovníctvo,ja sama nemám pocit,že by to bol yorkshir,v každom prípade je to TERIER 100% a rada by som to využila. :smile:
Sandra.Rocky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 445
Bydlisko: Bratislava

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Van » Pia 19.02.2010 17:15

Sandra, na to aby psik mohol oficialne pracovat ako polovny psik, potrebuje mat skysky polovnej upotrebitelnosti a tie moze absolvovat len ak je to psik s preukazom povodu. V kazdom inom pripade psik vykonava tuto cisnost na cierno, cim si mozu zarobit na problem ti, ktori ho do reviru pracovat pustia atd...ak tvoj psik ma PP a chces ho na pre toto plemeno urcene skusky pripravit, vyhladaj niekoho, kto robi polovny vycvik, alebo ti s nim vie apson pomoct, priprav psika, prihlas na skusky a po ich absolvovani hura do prace :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Sandra.Rocky » Pia 19.02.2010 18:03

Van,veľmi pekne dakujem za odpoved.Ako som už spomínala,nie je to čistokrvný yorkshir,takže nemá ani PP.Len ako som už písala,nedávno sa uňho začali prejavovať akési poľovnícke vlohy,tak som skôr myslela len také rekreačné niečo,kde by sa to dalo využiť,ale asi z toho nič nebude..ešte raz dakujem
Sandra.Rocky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 445
Bydlisko: Bratislava

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod JANE93 » Sob 29.01.2011 0:50

nerobi sa inak niekde nieco jak verejne treningy na polovnicke skusky? jak byvaju rozne stretka , tak ci nieje aj nieco taketo... zislo by sa mi to :(
Obrázok
ObrázokObrázok
JANE93
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Budmerice

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Lindchen » Pon 31.01.2011 21:16

My sme sa stretávali s kamošom a pripravovali sme zvery na skúšky, on na FSMP a ja na FD. Ale máme veľa práce a nestíhame :ua: . Príprava na poľovné skúšky je dosť drahá a nákladná, neviem o nikom, kto by to robil len tak, verejne a nezištne :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 01.02.2011 14:54

Jane, tak kontaktuj nejaké poľ. združenie, nech ti poradia. Už sú aj rôzne výcvikové školy zamerané na príprvau na skúšky, kde ti dokonca na skúškach aj psa predvedú, nemusíš to ty, ak nechceš/netrúfaš si. Dá sa, ale myslím, že sa nedá všetko robiť na lúke za domom, treba tomu niečo obetovať. Ak má tvoj bígel 9 mesiacov, je najvyšší čas, keď sa chcete niekam dostať v rámci výcviku. :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod ShiShinQa » Str 02.02.2011 22:47

Ja by som veľmi chcela len tak rekreačne to s Britt skúsiť, ale bohužial, asi to nepôjde :ua:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Lindchen » Štv 03.02.2011 9:52

JANE93 píše:nerobi sa inak niekde nieco jak verejne treningy na polovnicke skusky? jak byvaju rozne stretka , tak ci nieje aj nieco taketo... zislo by sa mi to :(

Ešte by som poradila, trénuj zatiaľ donemoty disciplíny poslušnosti, to býva najväčší zádrhel u bígla na skúškach (nebudem radšej menovať, odkiaľ mám takúto skúsenosť :heh: ). Ak by si nikoho nenašla, kto by ti dal/predal ratice z diviaka, tak si kúp diviačí pach, voľajakú kožušinu (aj umelú) a spáchame voľačo spolu. A užitočné je prísť aj k obore, aby si malá zvykla na diviačí pach a naučila sa trošku pri nich hlásiť. Zároveň nedovoľuj stopovať inú zver ako diviačiu. V žiadnom prípade, lebo prechádzanie na srnčiu stopu ťa vo výcviku veľmi potrápi (opäť nebudeme menovať, kto ma to naučil :pac: ).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 03.02.2011 14:34

Dotaz vlastne podobný ako shishinqa, dá sa prísť niekde si zaštekať na diviaky, poprípade do ohrady? Asi len kruto po známosti, že?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod lucik » Štv 03.02.2011 18:00

dá sa dohodnúť s majiteľmi obory (výbeh s diviakom chovaným práve na cvičenie psíkov), no neviem, či sa za to aj platí, alebo ako to riešia..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod ShiShinQa » Štv 03.02.2011 18:11

Keby to nebola nejaká nehorázna pálka, aj by som si za to zaplatila :lol: Ale Britt by bolo lepšie skôr zajace a pernatá zver, ale to môžem len snívať asi :ua: Alebo ako napísala Ulfi, jedine kruto po známosti..
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod lucik » Štv 03.02.2011 18:23

to nie je pravda, ja som začínala so psom poľovné tréningy len s dummíkmi a pachmi a k zveri sme sa dostali len občas na klubových výcvikoch.. neviem, či klub kontinentálnych stavačov máva nejaké klubové výcviky, ale anglické stavače majú určite a dokonca po dohode nie je problém ísť trénovať s nimi.. my sme sa tak navtierkali na výcvik na vodné skúšky, zavolala som predsedovi klubu, dovolil a spoznala som kopec milých ľudí, ktorí sa podelili o skúsenosti :poklona:
Po našich prvých skúškach ešte s predošlou fenkou som sa na poľovníckych fórach vtierkala na poľovačky, dlho dlho nič, potom prišlo jedno pozvanie, potom druhé a potom sa to už rozbehlo - keď videli, že psík naozaj pracuje a baví nás to, tak už si nás volali sami, spoznali sme kopec ľudí a už potom ani so zverou nebol taký problém - zohnať..

takže je aj nie je to po známosti - treba niečo pre to urobiť, nikto ti predsa nepríde ponúknuť ratice k dverám alebo len tak, že "jééj, nechceš ísť so psom skúsiť si do oplôtku zaštekať na prasiatko?" :nie:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Lindchen » Štv 03.02.2011 18:42

Ja som mala kontakt na chlapíka, čo púšťa psy na diviaky a nemá s tým problém. Číslo som kdesi stratila, ale Rasťa (kamoša poľovníka) stretávam často, tak si ho vypýtam zas. Je to tuším kdesi v Borskom Mikuláši, ak sa nemýlim. Kamoš sa tváril tak, že za flašku, ale moc mu neverím :heh: . Veľa by to byť nemalo. My sa tam chystáme pekne dlho, ale ešte sme sa nedostali ani na poľovačku, čo ma stále volajú :ach: . Zoženiem kontakt, zložíme sa na benzín, ak máte niekto auto a pôjdeme.
Pripravte sa na to, že diviaky, čo má on, sú totálni hajzli, čo sa neboja :aaa: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod lucik » Štv 03.02.2011 18:48

jj, na Búroch je oplôtok s prasákmi a aj v Smoleniciach viem, že je.. kontakt do Smoleníc by som možno mohla zohnať ak by ste mali záujem. :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod ShiShinQa » Štv 03.02.2011 19:08

lucik- Oukej ja to chápem, rada by som preto niečo aj spravila, ale moja vyžla nemá pp a niesom si istá či psy bez pp môžu nosiť zver :ua: ...a výcviky majú, ale je to taká uzavretá komunita ľudí.
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia