Povel mrtva

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Povel mrtva

Poslaťod SanyBonnyRident » Pon 10.01.2011 18:46

Ja som to s mojím Sparkym začala skúšať ale veľmi nám to nejde :ach: On si normálne ľahne, ale JA ho musím prevrátiť na bok, a vtedy keď poviem "zdochni", tak on sa prestane hýbať. Ale ja chcem aby si na ten bok ľahol sám. Ako na to?
SanyBonnyRident
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Povel mrtva

Poslaťod lusy » Pon 10.01.2011 19:18

sany a ako si to ucila alebo teda ucis? kolkokrat si to zopakovala. napis tvoj presny postup.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Povel mrtva

Poslaťod KatuSh_3 » Pon 10.01.2011 19:20

Sany - ako dlho trénujete tento cvik ? :smile:

Skúšala si to aj inak ako mechanicky ? Teda myslím tým či si ho dala do ľahu a navádzala ho piškotkou alebo inou mlskou .. teda aby sa sám pretočil do vyžadovanej polohy
Ak si neskúšala tak by si určite skúsiť mala , na každého psíka zaberá niečo iné iná metoda .
Ak si skúšala obidve metody a trénujete iba krátku dobu tak je to pochopiteľné a chce to len len trénink veľa trpezlivosti.
Samozrejme ešte treba aj správnu motiváciu pre psíka veľa povzbudivých slov , veľa chválenia a možno by ste mohli skúsiť aj kliker :smile: .Treba vyskúšať všetky metody a po čase si určite nájdete ten svôj spôsob cvičenia :hi:
Niektorí psíkovia sa učia rýchlejšie niektorí zasa pomalšie.
Určite sa to bude zo dňa na deň zlepšovať .
Prajeme veľa šťastia pri cvičení :smile:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Povel mrtva

Poslaťod moschino » Pon 10.01.2011 19:59

Najskor musis povedat povel a ptom ho prevalit na bok. Nie mu davat povel, ked uz lezi na boku. Povedz povel, prevalis ho a este mu ho aj zopakuj pocas prevalovania.
Naposledy upravil moschino dňa Uto 11.01.2011 13:34, celkovo upravené 1
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Povel mrtva

Poslaťod Akami » Uto 11.01.2011 0:43

Akami píše:s pomocou klikeru to nasa krpata pochopila asi za 5 minut... Teda klasicky mrtva si, nie to na rukach :smile:
aj nam trvalo niekolko dni, kym cvik vyzeral tak ako si to ja predstavujem. Ze pochopila za 5 minut co chcem je jedna vec a ze to robi tak ako sa mne paci /to znamena ze pes lezi na zemi bez pohybu na boku a ani hlavu nedvihne a nepohne sa az kym povel nezrusim/ to je uz vec druha a chce to opakovat, cvicit a precvicovat a hlavne aby to psika bavilo. Takze chut do ucenia, trpezlivost k tomu a pojde to :yes:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Povel mrtva

Poslaťod DeNnY » Uto 11.01.2011 13:27

Sany: daj ho ľahnúť, povedz povel a piškótu(alebo niečo iné)mu potiahne k hlave, nabok a postupne až na chrbát aby sa prevalil...
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Povel mrtva

Poslaťod SanyBonnyRident » Uto 11.01.2011 16:18

Ďakujem za rady :) Ja to robím takto: Dám ho ľahnúť, potom poviem povel, prevalím ho a pochválim. Skúšala som to aj tak, že ho proste nechám ležať a budem ho navádzať za piškotkou, ale on len krútil s hlavou, no nie a nie sa prevaliť :lol: Cvičím to s ním tretí deň, no počas dňa dosť často takže....dosť často :ha:
SanyBonnyRident
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Povel mrtva

Poslaťod Tajuska2030 » Uto 11.01.2011 17:29

Aj ja dakujem pekne za rady drž sa sanny :smile: nech vám ten povel pekne pôjde .Veľa štastia :ahoj:
Tajuska2030
Nováčik
 
Príspevky: 30

Re: Povel mrtva

Poslaťod DeNnY » Str 12.01.2011 22:05

Sanny: niekde potom robíš chybu v dráhe ako tú piškótku ťaháš aj mne denny len vrtel hlavou ale musíš ísť ani nie tak rovno od hlavy cez chrbát ale skôr ďalej smerom k chvostu a až potom cez chrbát aby nekrútil hlavou ale aby sa musel prevaliť lebo keď ju dáš trochu viac k chvostu už ju nebude vidieť a prevalí sa.
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Povel mrtva

Poslaťod lusy » Str 12.01.2011 22:11

SanyBonnyRident píše:Ďakujem za rady :) Ja to robím takto: Dám ho ľahnúť, potom poviem povel, prevalím ho a pochválim. Skúšala som to aj tak, že ho proste nechám ležať a budem ho navádzať za piškotkou, ale on len krútil s hlavou, no nie a nie sa prevaliť :lol: Cvičím to s ním tretí deň, no počas dňa dosť často takže....dosť často :ha:

moze byt, ze psikovi 3 dni nestacia aby to pochopil. ale mozno je iba z teba unaveny. nikdy cvicenie neprehanam aby sa psovi nezhnusilo.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Povel mrtva

Poslaťod Akami » Str 26.01.2011 0:34

A tiez ono cvicenie /cohokolvek/ nie je o tom ze pod moj mily, ideme teraz cvicit. Proste som so psom, blaznime sa, valame, skaceme, pretahujeme a zrazu do toho dam nejaky povela alebo nieco ukazem, navediem, pochvalim, odmenim a ako kebi nic, radostne sa zas ideme blaznit. Vzdy je to o hre, aby pes mal chut robyt a bavilo ho to a potom sa aj z cvicenia bude tesit a urcite bude chapat ovela rychlejsie :smile:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Povel mrtva

Poslaťod usagi » Str 26.01.2011 23:34

co ja viem,ja veru nazeniem krpateho "do prace" hocikedy,bez motivacnej predohry :heh: proste - samotny nacvik je sranda,nemusim sa kvoli tomu snim vzdy natahovat a blaznit :nwm: :joint:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Povel mrtva

Poslaťod Akami » Štv 27.01.2011 0:00

Tak bud rada ze to tak funguje :lol: Aj ked ja som ani nikdy neskusala nieco ine, pre mna ucenie roznych veci je hra, vyhovuje mi to tak. Mozno ani moje psy by neboli otravene keby som s nimi iba cvicila nejaku chvilku bez staleho jasenia ablaznenia :no:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Povel mrtva

Poslaťod usagi » Štv 27.01.2011 0:10

no hej,mozno len ja som taky tyran :joint: ale on je zas vyslovene pracant (toto je ale ich plemenna crta),ak si nieco oblubi tak kasle na odmenu - dolezity je prave proces aktivity - napr. pri agi uz nepouzivam nic straaaaaasne dlho. nic nie je prenho vacsou odmenou ako moznost prebehnut si parkur :heh: DD je uz u neho o chlp menej oblubeny - tak tam pouzivam pamlsky :lol:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Povel mrtva

Poslaťod hruska » Pon 07.02.2011 21:55

Sa vytesujem, po troch asi 5 minutovych cviceniach moja hra mrtvu celkom presvedcivo. Zatial bez povelu a len z lahu, ale casom to dotiahneme :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky