triky dogdancingu

Konkrétne triky a ich nácvik

triky dogdancingu

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 31.10.2007 10:05

ktoré všetky prvky dogdancingu ovládajú vaši malí tanečníci?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Iwka » Str 31.10.2007 10:27

slalom pomedzi nohy, preskoky cez nohy( 4 sposoby) , preskoky cez ruky(4sposoby) , vyskok do narucia, vyskok na chrbat a ja sa s nou postavim, sysel, slalom ze ja cuvam a ona ide normalne, domček.

Ucime sa labky, otacanie okolo svojej osi.
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Rika » Str 31.10.2007 11:43

svišť (prosenie), turn (otáčanie sa okolo vlastnej osi do pravej aj ľavej strany), slalom počas pohybu aj počas státia, podávanie labiek (na špičky nôh, päty, kolená, ruky), bek (skok cez chrbát), hop (preskakovanie cez ruky - 6 spôsobov, nohy - 3 spôsoby), ťap, beng (mŕtvolka), podlez (podlezie medzi nohy a tam sa ukloní), úklon, gúľaj, plaz sa, vpred okolo (obiehanie okolo rekvizity), vpred toč (beží do predu a po povele toč sa točí do ľava alebo prava, podľa toho, ktorou rukou ju vyšlem), pusu (oblíže ucho), cúvaj (medzi nohami, pri nohe, oproti mne), otras sa, kolo (obiehanie mňa), panáčik (tancovanie na zadných), výskok do náručia, pick-a-boo, hand (stojka),... a stále ju učím niečo nové, takže čoskoro pribudnú nové prvky :smile:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Siss@ » Ned 03.02.2008 10:24

otocky,cuvanie-pred,za,vedla mna a medzi nohami,domcek,labky na ruky,nohy,kolena,paty,ahoj,chodza na zadnych,slalom pocas pohybu aj statia,obiehanie,obiehanie cuvanim,preskoky cez nohy 3sposoby,cez chrbat,cez ruky3 sposoby,pusa,beng,skok do narucia,ťapik,plazenie,uklon,podplazit sa pod nohy ked sedim,obiehanie niecoho alebo niekoho alebo ked sedi predo mnou iny hafo ,chodza pri nohe s vymenou stran,panacik,zatvorit cd prehravac,gulanie,vpred hore,vpred okolo,hore-na zadne+chodza na zadnych,osmicky,............
a teraz ju ucim vysoky krok a slalom cuvanim :smile:
Naposledy upravil Siss@ dňa Pia 23.05.2008 14:14, celkovo upravené 2
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: triky dogdancingu

Poslaťod kikula22 » Ned 03.02.2008 12:14

podavanie labky...je sikovny nie? :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Máňa&Berry » Ned 03.02.2008 12:54

Lenka.Buddy píše:ktoré všetky prvky dogdancingu ovládajú vaši malí tanečníci?? :no:


Slalom,obíhání kolem mě - psovoda,otočku na pravou stranu,otočku na levou stranu,skoky přes nohy,skoky přes ruce,půlotočka a zacouvání mezi nohy - povel "nohy",couvání,chůzy na bok - zatím jen na pravou stranu,skok přes záda + podlezení pod břichem - několikrát za sebou,osmička mezi nohama,skok do výšky na povel,stání na zadních - ovšem zatím jen na krátkou dobu,střídavé podávání pacek na nohy,dání obou tlapek na moji skrčenou nohu,chůzy u nohy, chůzy po zadních,celkem i pivot - osový pohyb,úklonu,sudy,mrtvola (pes je na zádech a pá skrčené tlapky),couvání(pes couvá sám před psovodem) + obrat a couvání zpátky ke psovodovi,mávání (pes zvedá tlapy na povel - střídavě),plazení,proskok skrz ruce(ruce tvoří kruh),plazení - slalom,couvání po zadních,zajíček (pes sedí a má obě tlapy zvednuté),face (pes si dává tlapky na čumák).
Toť asi vše :smile:
Máňa&Berry
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Whip it » Pia 23.05.2008 14:06

tu je mala inspiracia, sikovny havino... :poklona:
len by ho mohli ukazat viac teda, ved je to o nom :ach:

http://www.youtube.com/watch?v=1kKnNyJvRAY
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Siss@ » Pia 23.05.2008 14:21

úžasná je tá borderka :poklona:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Whip it » Pia 23.05.2008 18:40

podarena :smile: to museli byt hodiny a hodiny treningu...a vobec, tolko ludi, svetiel, kamier a ziadna trema! :jop:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: triky dogdancingu

Poslaťod kikula22 » Pia 29.08.2008 9:43

Tak sme sa čo to naučili :yes:

Ahoj- Pá pá
Cúvanie--►Video
Domček
Labky--► Video
Mŕtvy psík-PIF--► Video
Obiehanie
Obiehanie okolo rekvizity
Otočka (Do pravej strany) --►Video
Plazenie
Poklona
Popros--►Video
[b]Preskoky cez nohy--►Video
Preskoky cez ruky[/b]
Preskok cez paličku
Sud--► Video
Skok do náručia--►Video
Slalom--►Video
Slalom počas státia
Ťapnutie


Všetko okrem labiek, ahoj a trošku aj slalomu sme sa naučili za mesiac a pol :yes: :winner: :ha:

(Kvalita je totál nanič, takže ak tam nič nerozluštite na mňa sa neobracajte :ha: )
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: triky dogdancingu

Poslaťod margot » Pia 29.08.2008 12:12

No a my: slalomy (za chôdze, počas státia, keď cúvam), toč (obiehama a ja sa točím), pac (dvíha pravú labku), druhá (dvíha druhú labku), dance (dvíha labky podľa mojich nôh), cúvanie, úklon, otočka, válanie sudov, fakt mierne skoky (vzľadom na jeho chrbátik), tancuj (skacká na zadných), no v podstate na sebe pracujeme, ono tých prvkov nie je bohviekoľko veľa, ale každý sa dá ˇpredviesť aspoň v piatich polohách a tak to dáva fajn choreošku. :lol:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Esticsillag » Štv 06.11.2008 22:30

Nooo my sme sa len nedavno zacali ucit, ale vieme kyvať labkou, pokloniť sa, štekať, prisadnúť k nohe, cúvať okolo mna ked sa točim do ľava, trosku uz aj slalom v pohybe, poprosit, lahnut, sadnut, stat, preskakovat nohy...Este sa len ucime takze dufam ze toho bude postupne viac! :ahoj:
Esticsillag
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Trivi » Pia 07.11.2008 17:24

no mi sme sa to pred nedávnom začali učit takžie moc toho nevieme tak ale raz to príde ;)
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Evel!n » Pia 07.11.2008 20:40

moj hafan ovlada (sorry, tazko sa to niektore dost vysvetluje :ach: )

- Preskoky cez ruky
- Preskoky cez nohy
- "Chrbát"
- "Ťap"
- Obiehanie okolo majiteľa
- Obiehanie okolo nohy (u nás nazývame "baterky" :heh: )
- Obiehanie predmetu do protismeru obiehania
majiteľa
- Plazenie
- Labka
- Otočka okolo svojej osy
- Skok do náručia
- Spoločný výskok
- Hambi sa!
- Cúvanie

Ucime sa sudy :smile: ...

margot píše:No a my: slalomy (za chôdze, počas státia, keď cúvam), toč (obiehama a ja sa točím), pac (dvíha pravú labku), druhá (dvíha druhú labku), dance (dvíha labky podľa mojich nôh), cúvanie, úklon, otočka, válanie sudov, fakt mierne skoky (vzľadom na jeho chrbátik), tancuj (skacká na zadných), no v podstate na sebe pracujeme, ono tých prvkov nie je bohviekoľko veľa, ale každý sa dá ˇpredviesť aspoň v piatich polohách a tak to dáva fajn choreošku. :lol:


Ako si ho naucila to "dance"? :oo: ...ja som tam strasne chcela skusit toto, ze budem dvihat tak labky, ako ja...ale nevem...ako si ho to naucila? dikes :smile:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Tweety » Pon 08.12.2008 17:00

Ahoj tak odpoviem namiesto margot, lebo vidím, že po tvojej otázke sa tu rozľahlo ticho.
máš dve možnosti a to psík stojí pred tebou a dvíha labku oproti tvojej nohe(može aj sedieť) alebo stojí/sedí pri nohe a dvíha labky rovnako ako ty nohy.

začínala som možnosťou jedna-čiže psík predo mnou.Falko sa to rýchlejšie naučil keď sedel.
Neviem, či už viete dávať labky takže idem od začiatku.
čupnem si pred psíka vezmem mu do ruky labku(napr. pravou rukou jeho ľavú labku, nakoľko je oproti moje pravej ruke) zdvihnem ju, trochu potrasiem,počas toho hovorím: " dobrý daj raz" (raz je názov pre jeho ľavú labku-vždy musí byť rovnaký!!!) a odmením. opakujem stále znova a zas, kedykoľvek mám možnosť.to isté s druhou labkou, ibaže tá sa volá "dva".po čase, keď mám pocit, že psík pochopil čo od neho žiadam mu len jemne ťuknem prstom do požadovanej labky a vyslovím povel.Ak mi psík labku podá,odmením a veľmi veľmi chválim,skáčem do radosti a donekonečne ho šúcham a teším sa.čím viac radosti, tým je u psíka vačšia túžba cvik opakovať.

Ak psík zvláda na povel raz sám podať ľavú labku a na povel dva pravú, prechádzam k ďalšiemu kroku a tým je že sa postavím pred psíka (doteraz som čupela alebo kľačala) a pár krát opakujem povely raz, dva len ako verziu podanie labky do ruky,aby si psík zvykol na zmenu mojej polohy. Ak psík bez problémov reaguje,pokračujem. Ak nie, vrátim sa o krok spať, vždy keď po dlhšom tréningu psík nerobí čo má, vrátim sa k jednoduchšiemu variantu a uvažujem,čo som urobila zle.Ja, nie pes.pes nerobí naschvály,ale mi nerozumie. Veľmi sa pri pri tanci osvedčil kliker.umožňuje psíkovi presne v danej sekunde potvrdiť správnosť jeho konania.psík chápe oveľa rýchlejšie a sám uvažuje čo je pri tanci a nie len pri ňom viac než výborne.

ok, naspať k labkám :o)))
teda, stojím pred psíkom a vyslovím povel raz.Keď psík zdvihne labku,rýchlo mu ju podložím mojou nohou(zase tou, ktorá je oproti jeho labke-presne ako s rukou, len to bude noha), odmením a veľmi pochválim. Toto robím s oboma labkami.Ak psík bez problémov zvláda položenie labky na nohu, pomaly ju vypúšťam a to asi tým sposobom, že po povele raz nohu zdvihenm,ale už psíkovi labku nepodložím(tu by bol namieste klik, ktorý by psíkovi potvrdil správnosť toho, čo urobil) pochvala, odmena a hotovo.Opakujem a opakujem,až si psík povel zafixuje a konečný výsledok je ten, že pri povele raz ja zdvihnem pravú nohu, on ľavú labku a s druhou naopak.

prikladám video.

snáď som pomohla.prajem veľa radosti pri cvičení, lebo tá je najdoležitejšia a posúva vpred. :jop:
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Ďalší

Späť na Triky