Obilniny

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Obilniny

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 11.01.2008 16:32

AKo to máte s konzumáciou obilnín?
Viggo to strašne lúbi. HOcičo. Vlkočky, zrná, všeliáke racio tyčinky (s primeraným zložením samozrejme) a na hociaký spôsob. Surové, sprarené, varené, pečené..
A čítala som, že nadmerné množstvo vlákniny v strave už znemožňuje poriadne trávenie psa. Je to pravda?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Obilniny

Poslaťod Aris » Pia 11.01.2008 18:30

U nás letia jednoznačne vločky :jop: Okrem toho dokopy nič :ach:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Obilniny

Poslaťod Amaguk » Pia 11.01.2008 19:35

nas lubi vsetko obilninove - od sucheho chleba po svedske zazvorniky a vsetko medzi tym :lol: (tieto Vianoce objavil vianocne kolaciky a trubicky a je z toho cely zblbnuty)

co je dost paradox, lebo psi obilniny vo svojej vyzive v principe vobec nepotrebuju :smile:
Naposledy upravil Amaguk dňa Pia 11.01.2008 20:04, celkovo upravené 1
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Obilniny

Poslaťod Tatiana » Pia 11.01.2008 20:03

tiez iba vlocky no a cestoviny z celozrnnej muky,obcas ryza
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Obilniny

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 12.01.2008 8:10

Amaguk píše:nas lubi vsetko obilninove - od sucheho chleba po svedske zazvorniky a vsetko medzi tym :lol: (tieto Vianoce objavil vianocne kolaciky a trubicky a je z toho cely zblbnuty)

co je dost paradox, lebo psi obilniny vo svojej vyzive v principe vobec nepotrebuju :smile:


No joo, trubičky rulezzz, len keby neboli také cukrové. švédske koláčiky,... jasné, tak už viem, kto zie ten guľatý racio "chlieb" z IKEA, lebo nám to moc nechutí :devil:

Inak môj je asi krížený koník, lebo odkedy som mu začala dávať obylniny, tak mi prestal požierať tie klásky vykvytnutej trávy :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Obilniny

Poslaťod Van » Pon 04.02.2008 1:51

Ulf...podla mna je to tak, ze niektore plemena znasaju obilniny na vyborny, ine vobec. Zalezi to vacsinou od lokality povodu plemena a toho, aka tam bola pre tu oblast mozna strava, ktoru im mohli majitelia davat. Kedze tvoj hafan je krizencek, je dost mozne, ze niekto z jeho predkov ma vybornu znasanlivost obilnin a on to zdedil. Ja by som to neriesila v tvojom pripade, ak mu to nesposobuje problemy. A to zistis lahko podla toho, aku a ako casto ma stolicu (mnozstvo, farba, pach, konzistencia) a ci ho to nenafukuje.
Ak je to vsetko ok, tak nech si na obili pochuti :) :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Vločky

Poslaťod rybicka » Pia 23.05.2008 9:11

Ahojte, chcela som sa spytat, akych znaciek existuju vlocky...napr. moja chovatelka krmi uz dlhe roky granulami Korn gold, co ma z rakuska, su k tomu aj vlocky...ale ja krmim inymi a k tomu som vlocky este nevidela...ak budem mat kotnu fenku, alebo aj male steniatka, tak budem chciet prikrmovat vlockami v jogurtoch a tak podobne, ale neviem, ci je to dobre aj pre kotnu fenu, ked bude zvyknuta na jedny granule, ci jej vlocky inej znacky neuskodia. Dakujem
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Vločky

Poslaťod Silwuska » Pia 23.05.2008 9:16

:lol: sorry ale znacky vlociek som nikdy neskumala...kupujeme vselijake, balla, tesco...co dojde pod ruku...v tomto sa kavalita prilis nezmeni...frt je to pomadzgana kukurica, psenica atd :no:

Inak myslim ze ak aj bude fenecka kotna, tak v pohode mozes aj nadalej davat veci ktore bude papat dovtedy...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vločky

Poslaťod rybicka » Pia 23.05.2008 9:44

diky za info, takze to su klasicke ovsene vlocky ano? :ach:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Vločky

Poslaťod Silwuska » Pia 23.05.2008 10:08

jj...myslim ze na tom nema byt co zaujmaveho :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vločky

Poslaťod Van » Pia 23.05.2008 10:22

niektore firmy robia ku granuliam aj vlozky, ryzove, psenicne, kukuricne...ale ked som skumala zlozenie a cenu, prisde mi, ze za taku cenu ako stoja "psie" vlocky, kupis raz alebo aj viac tolko "ludskych" a ak davas aj nejaku zeleninku, ovocie, ci bylinky, tak sa to oplati rozhodne viac...ja kupujem najma ryzove a z casu na cas pihankove a psenicne...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Vločky

Poslaťod Nia » Ned 25.05.2008 7:37

ja som kupovala pe psa vlocky v rakusku...uz som v niektorej teme spominala, ze sme sa od toho po :kak: , asi vela vlakniny na male brusko, alebo ja neviem preco, ale chutili kedze mamina ich zaliala trochou mlieka, tak ich zozral v priebehu polminuty
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Vločky

Poslaťod lucik » Ned 25.05.2008 7:46

pravdepodobne sa neposral z vlociek, ale z mlieka.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vločky

Poslaťod Nia » Ned 25.05.2008 8:30

myslim ze ne, lebo mlieko znasa dobre. tak ale je aj to mozne ze mu troskapohlo crevami, bo dva dni pred tym mal zapchu, tak aspon sa vykakal...teraz vlocky pouzivam ako osvedceny liek na zapchu...
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Vločky

Poslaťod Marco Varhol » Ned 25.05.2008 12:32

Rybicka len mi je divne preco pre tento bordel chodi do Rakuska... To uz nic nenasla zo slovenskych krmiv.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy