"Podaj labku"

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: "Podaj labku"

Poslaťod zuzka:) » Str 06.01.2010 19:19

tak to asi len opakuj dlhšie, on to raz pochopiť musí...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: "Podaj labku"

Poslaťod lagunasa » Štv 07.01.2010 7:58

v to dufam :yes:
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: "Podaj labku"

Poslaťod liluska » Štv 25.11.2010 15:34

Dobry den všetkým chcela by som sa spitat ako ste naučili svojich hafanou davat packu .Ja mam fenku menom Liluška je veľmi milá a pritulna ked sme ju brali tak jej asi povodna majitelka ju nic nenaučila vie si teras sadnut lahnut prist ku mne ale nevie mi dat packu asi nechape vie mi ju dat iba ked sa kupe a ked ju potom utieram do uteraku sama od seba bez tohoaby som jej niečo povedala no chcela by som aby mi packu podala ked jej to poviem ma už dva roky no hadam to nevady ževraj to ide aj naučiť staršieho psika tak prosim vás poradte nechcem aby to vyzeralo že môj psík je hlupy ked nevie dat packu
liluska
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: "Podaj labku"

Poslaťod KatuSh_3 » Štv 25.11.2010 16:04

Ahoj liluska , Vítam ťa medzi nami :pusa:
Takže pokúsim sa ti poradiť . Poradím ti 2 spôsobny
1. Jednoducho si ju posadíš pred seba povieš jej povel "Daj labku" , alebo si zvolíš taký povel aký chceš ty . Labku jej chytíš do ruky vyslovíš povel a ohromne ju pochváliš + dáš pamlsok . Musíš to samozrejme zopakovať viac krát aby si to psík zapametal ale nie zasa tak často aby mu to liezlo na nervy , nechceme ju predsa zasa znechutiť. Týmto spôsobom som to učila psíka ja :hi:

2. Posadíš si tak isto psíka pred seba chytíš pamlsok ,zovrieš ho v dlani a psík by mal na tvoju dlan položiť labku. Vtedy ho pochváliš a odmeníš . No mne napríklad na toto psík nezaberal , takže som učila prvým spôsobom :smile:

Snád som pomohla , prajeme veľa šťastie pri tréningu nebojsa zvládnete to bez problémov len to chce čas !
Potom si skús túto tému prečítať určite tu nájdeš veľa rád . Keby si ešte niečo potrebovala stačí povedať pokúsim sa pomôcť
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: "Podaj labku"

Poslaťod DeNnY » Štv 25.11.2010 17:06

ja som tiez ucila tym prvym sposobom a behom 10min to vedel(ked som vystrela ruku polozil mi do nej spravnu labku)..len potom este nejaky mesiac a bdue ti reagovat aj na povel slovny mozno aj skor.. :no:
vela stastia..
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: "Podaj labku"

Poslaťod bebe01 » Pon 27.12.2010 19:37

My sme tiež učili prvým spôsobom :smile: Len mám jeden problém: poviem povel pre pravú packu a psík mi ju hneď dá aj pekne vysoko, ale keď poviem povel pre ľavú packu tak chvilku trvá kým mi ju zdvihne a aj to len tak ju dá hore :ua: Neviete čo mám s tým robiť alebo len trénovať, trénovať a trénovať :smile:
Pes je pre mňa vzduch...Ale ja bez vzduchu nemôžem žiť !!
bebe01
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Nitra

Re: "Podaj labku"

Poslaťod ??Maria?? » Pon 27.12.2010 20:18

ja som zase učila druhým spôsobom, lebo Tina miluje jedlo (bígl :lol: ) a vždy keď som sržala v pesti jedlo tak mi podávala labky jedna radosť. A to už úplne od malička. Čiže ja som už iba povedala vždy labku a ona sa to naučila behom minúty. :smile:
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: "Podaj labku"

Poslaťod KatuSh_3 » Uto 28.12.2010 10:37

bebe01 píše:My sme tiež učili prvým spôsobom :smile: Len mám jeden problém: poviem povel pre pravú packu a psík mi ju hneď dá aj pekne vysoko, ale keď poviem povel pre ľavú packu tak chvilku trvá kým mi ju zdvihne a aj to len tak ju dá hore :ua: Neviete čo mám s tým robiť alebo len trénovať, trénovať a trénovať :smile:


Ahoj bebe :smile: , ako dlho trénujete tento cvik ? Podľa mňa je to len tým , že to má havko ešte trošku pomiešané a popletené a chce to len ako si písala trénink +trpezlivosť :heh: . Keď máš povel aj pre pravú , aj pre ľavú packu iný tak by to nemal byť problém a časom to určite hravo zvládnete.
Uvidíme čo odpíše ešte niekto skúsenejší toto je len môj dojem :hi:
Každopádne želáme veľa šťastia pri tréninku napíš ako sa darí .
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 28.12.2010 10:41

učila som druhým spôsobom a klaplo bez problémov. podľa toho na ktorú labku ukážem, resp, ku ktorej dám ruku, tú labku podá bez toho, aby sme to nejak špeciálne učili. teraz učíme obe labky naraz - vlastne niečo ako popros. len u nás je problém škriabanie - labky podá, ale roztvorí prsty a pazúre zatlačí do ruky. nerobí to zakaždým, ale keď to urobí, tak to dosť bolí... takže to teraz odstraňujeme
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: "Podaj labku"

Poslaťod bebe01 » Uto 28.12.2010 11:20

KatuSh_3: tú ľavú packu netrenujeme zatial extra dlho max. 5dní, ale tu pravú sme sa naučili za par minút :smile: Ale dúfam že sa to časom a tréningom zlepší :no: :smile:
Pes je pre mňa vzduch...Ale ja bez vzduchu nemôžem žiť !!
bebe01
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Nitra

Re: "Podaj labku"

Poslaťod 123lara123 » Uto 28.12.2010 18:14

:smile: ja som lariku ucila presne tak isto ako lenka co pisala na zaciatku.Je to len o tom aby psik vedel co od neho chceme .Tak aj pochopi ked mu zdvihnes labku pochopi ze ak ju zdvidne dostane odmenu, ale to uz pisala lenka :smile: my uz mame tento povel zvladnuti a dufajme ze to nezabudne :smile:
123lara123
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: "Podaj labku"

Poslaťod bebe01 » Štv 30.12.2010 23:43

Dneska sme zase cvičili a už aj tá druhá packa nám ide lepšie :jupi: :jupi:
Pes je pre mňa vzduch...Ale ja bez vzduchu nemôžem žiť !!
bebe01
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Nitra

Re: "Podaj labku"

Poslaťod denyho slniecko » Pia 31.12.2010 0:15

My sme ucili prvym sposobom. Ale nam to voec neslo. Som trenovala niekolko tyzdnov a nic nic az raz som otvorila dvere a len tak zo srandy povedala labku a on mi ju dal. No to bolo radostiii. :aaa:
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: "Podaj labku"

Poslaťod KatuSh_3 » Pia 31.12.2010 10:57

bebe01 píše:Dneska sme zase cvičili a už aj tá druhá packa nám ide lepšie :jupi: :jupi:

No vidíš , super gratulujem mám z toho radosť :smile: .
Havinko je šikovný ešte pár tréningov a budete to vedieť na 100%
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 04.03.2011 18:27

Monica píše:Ako starych ste cvicili svojich hafanov podat labku ? Ja mam trojmesacne steniatko a asi to este nepojde :ach: :heh: Lebo ked sa snazim s maskrtkou aby ju nejako zdvihla tak ona sa rovno cela na mna hodi.. Takze asi je este skoro.. :heh:

tuto je video 4,5 mesačného šteniatka : http://www.youtube.com/watch?v=ftsJVtwU ... r_embedded
rovnako dobre sa učí aj psík starší. mám 6,5 ročného psa, ktorý sa pomocou klikru behom pár dní naučil niekoľko nových trikov + si zrýchlil iné povely :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky