ProBiotic LIVE

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

ProBiotic LIVE

Poslaťod moschino » Štv 16.12.2010 19:10

Poznáte niekto tieto granule?? ProBiotic Live :otaznik: My sme ich kúpili na výstave psov, pretože som čítala letáčik o nich, že obsahujú probiotiká a tiež omega 6 a omega 3 mastné kyseliny
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: ProBiotic Live

Poslaťod Marco Varhol » Pia 17.12.2010 14:02

Najviac som sa zasmial ked som to videl na Markize. Nejaky chlapik tam blabotal o novinke probiotika v krmive. Tieto sa pred 10-rokmi zacali namiesavat do granul avsak vysledkom bolo, ze to nemalo ziadny velky vyznam. Vacsinou islo o skupinu D teda hlavne o Enterococcus faecalis a faecium. Prave faecium je zastupeny v malom podiele a preto nezohrava tak dolezitu funkciu ako sa to marketing pokusa zvyraznovat.
Neskor sa zacali presadzovat prebiotika ktore sa tak casto pletu s tymto nazvom.
Co sa tyka tohoto luxemburskeho krmiva tak to zhrniem velmi strucne malo masa a vela chemie. Ten navyseny digest protein to nezachrani. V jahnacom krmive nema co robit kuracie. Toto je chyba legislativy ked je mozne napisat lamb/rice a pritom hlavna zlozka v zlozeni je chicken ( chicken + chicken digest) a maize.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ProBiotic Live

Poslaťod doloroso » Pia 17.12.2010 14:32

jj uz aj nam dosli do shopu vzorky.. tiez som pozeral, ze vo vsetych je to iste.. :lol: kura kukurica ryza.. skor by ma ale zaujimalo kde sa nachadza medzi orijenom a RC?
THEO, beagle, 7 rokov
IZZIE, frenchie, 13 mesiacov
doloroso
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 199
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: ProBiotic Live

Poslaťod moschino » Pia 17.12.2010 14:42

Ok, tak este dobre, ze nie su bohvie ake. Lebo my musime davat light granule a tieto sme zobrali na skusku a uz z nich pribral. Keby boli nemake super, by ma mrzelo, ze ich nebude moct ked light nemaju :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: ProBiotic Live

Poslaťod zuzanka86 » Pia 17.12.2010 15:47

Marco, veď práve o to ide, že po tých 10 rokoch konečne niekto prišiel na to ako dostať do granuliek probiotiká v množstve, ktoré sú naozaj účinné. Majú to na stránke. Pán doktor Pašek nie že žiadny blabotajúci pán, je vynikajúci veterinár, asi vie o čom hovorí
zuzanka86
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: ProBiotic Live

Poslaťod nana » Pia 17.12.2010 16:19

Marco Varhol píše:Najviac som sa zasmial ked som to videl na Markize. Nejaky chlapik tam blabotal o novinke probiotika v krmive. Tieto sa pred 10-rokmi zacali namiesavat do granul avsak vysledkom bolo, ze to nemalo ziadny velky vyznam. Vacsinou islo o skupinu D teda hlavne o Enterococcus faecalis a faecium. Prave faecium je zastupeny v malom podiele a preto nezohrava tak dolezitu funkciu ako sa to marketing pokusa zvyraznovat.
Neskor sa zacali presadzovat prebiotika ktore sa tak casto pletu s tymto nazvom.
Co sa tyka tohoto luxemburskeho krmiva tak to zhrniem velmi strucne malo masa a vela chemie. Ten navyseny digest protein to nezachrani. V jahnacom krmive nema co robit kuracie. Toto je chyba legislativy ked je mozne napisat lamb/rice a pritom hlavna zlozka v zlozeni je chicken ( chicken + chicken digest) a maize.

Vážený Marco, asi nepoznáte toho chlapíka, ktorý tam blabotal :-) je to vážený pán doktor Pašek :smile: Neviem odkiaľ beriete, že to obsahuje samú chémiu asi ste sa o tom zle informovali :smile: , prevažne v tom krmive sa používa mäso pre ľudskú spotrebu a je ho tam dosť, neviem odkiaľ ste na to prišli, veľmi by ma to zaujímali, pretože aj ja kŕmím tým krmivom a som nadmieru spokojná a vyriešilo to problém s trávením u mojej sučky, neviem prečo takto haníte niečo , čo ste ani nevyskúšali :smile:
nana
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: ProBiotic Live

Poslaťod nana » Pia 17.12.2010 16:22

doloroso píše:jj uz aj nam dosli do shopu vzorky.. tiez som pozeral, ze vo vsetych je to iste.. :lol: kura kukurica ryza.. skor by ma ale zaujimalo kde sa nachadza medzi orijenom a RC?

Ja by som krmivo priradila k RC , zdá sa mi lepšie, mám s tým skúsenosti :smile:
nana
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: ProBiotic Live

Poslaťod nana » Pia 17.12.2010 16:25

moschino píše:Ok, tak este dobre, ze nie su bohvie ake. Lebo my musime davat light granule a tieto sme zobrali na skusku a uz z nich pribral. Keby boli nemake super, by ma mrzelo, ze ich nebude moct ked light nemaju :lol:

Nie su to bohvie aké, ale Probiotické, a akým kŕmite psíka???
nana
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: ProBiotic Live

Poslaťod vietorina » Pia 17.12.2010 16:36

Mohli by ste niekto sem dat zlozenie, prosim. Nech sa na to kuknem aj ja. :ha:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: ProBiotic Live

Poslaťod katkariinka » Pia 17.12.2010 16:42

Tak isla som na stranku tejto znacky a maju tam pomocku na urcenie spravnej stravy pre mojho psa.
Jedna otazka bola, ci ma pes alergie, dala som ano - chicken.
A aha, co mi ponuklo:

Salmon, maize, rice, animal fat, chicken protein, beet pulp, salmon oil, yeast, FOS, vitamins & minerals, Enterococcus faecium, no colourants. Antioxidant: according to EU regulations.

Ja sa teda do reci zlozenia granuli moc nerozumiem, ale nic s obsahom "chicken..." by som svojmu psovi alergickemu na kuracinu nedavala....
Dalej pisu:

Product contains Enterococcus faecium NCIMB 10415 E1707 (registered in EU for use in dogs) viable probiotic strain with average concentration of 109 CFU/kg respectively in complete
feed.

Enterococcus faecium is a scientifically investigated and
widely used probiotic culture that is added to food to exert
beneficial effects on the host by regulating the host intestinal
microbial balance.

Average nutrient content
Composition
Crude protein 25%
Crude fat 15%
Crude ashes 6.9%
Crude fibre 2.2%
Humidity 9%
Ca 1.3%
P 0.9%
Co (copper II sulfate) 9 mg/kg
Vitamins
Vitamin A 15000 IU/kg
Vitamin D3 1500 IU/kg
Vitamin E 100 mg/kg
Fatty Acids
Omega 6 / Omega 3 ratio 0.96 : 1
Metabolic energy value 4230 kcal/kg
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: ProBiotic Live

Poslaťod Marco Varhol » Pia 17.12.2010 16:45

nana píše:
Marco Varhol píše:Najviac som sa zasmial ked som to videl na Markize. Nejaky chlapik tam blabotal o novinke probiotika v krmive. Tieto sa pred 10-rokmi zacali namiesavat do granul avsak vysledkom bolo, ze to nemalo ziadny velky vyznam. Vacsinou islo o skupinu D teda hlavne o Enterococcus faecalis a faecium. Prave faecium je zastupeny v malom podiele a preto nezohrava tak dolezitu funkciu ako sa to marketing pokusa zvyraznovat.
Neskor sa zacali presadzovat prebiotika ktore sa tak casto pletu s tymto nazvom.
Co sa tyka tohoto luxemburskeho krmiva tak to zhrniem velmi strucne malo masa a vela chemie. Ten navyseny digest protein to nezachrani. V jahnacom krmive nema co robit kuracie. Toto je chyba legislativy ked je mozne napisat lamb/rice a pritom hlavna zlozka v zlozeni je chicken ( chicken + chicken digest) a maize.

Vážený Marco, asi nepoznáte toho chlapíka, ktorý tam blabotal :-) je to vážený pán doktor Pašek :smile: Neviem odkiaľ beriete, že to obsahuje samú chémiu asi ste sa o tom zle informovali :smile: , prevažne v tom krmive sa používa mäso pre ľudskú spotrebu a je ho tam dosť, neviem odkiaľ ste na to prišli, veľmi by ma to zaujímali, pretože aj ja kŕmím tým krmivom a som nadmieru spokojná a vyriešilo to problém s trávením u mojej sučky, neviem prečo takto haníte niečo , čo ste ani nevyskúšali :smile:


No ked niekto blabota o probiotikach v krmive ako novinke tak prepac to bud z nevedomosti alebo zamerneho zavadzania. Ano chemie je tam dostatocne. Bohuzial je neseriozne ked vyrobca neuvedie presne o co sa jedna ale schova sa za formulku Antioxidant: according to EU regulations. Pozri si dalej vit. E a cele zlozenie a snad aj to maso tam najdes. Nezabudni ze sa podiel prepocitava na susinu.

Ja by som krmivo priradila k RC... ok uz som to pochopil nema zmysel dalej rozoberat tento zazrak.

Marco, veď práve o to ide, že po tých 10 rokoch konečne niekto prišiel na to ako dostať do granuliek probiotiká v množstve, ktoré sú naozaj účinné... Tak ty fakt perlis.

Prevažne v tom krmive sa používa mäso pre ľudskú spotrebu a je ho tam dosť... Dost? A kolko je teda prepoctom na susinu. Uved podiel.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ProBiotic Live

Poslaťod doloroso » Pon 20.12.2010 12:39

nana píše:
doloroso píše:jj uz aj nam dosli do shopu vzorky.. tiez som pozeral, ze vo vsetych je to iste.. :lol: kura kukurica ryza.. skor by ma ale zaujimalo kde sa nachadza medzi orijenom a RC?

Ja by som krmivo priradila k RC , zdá sa mi lepšie, mám s tým skúsenosti :smile:


no ked ho teda radis k RC, tak to je ciste hnojivo.. ani jedno, ani druhe, by som svojim psom nikdy nedal.. :au: :lol:
THEO, beagle, 7 rokov
IZZIE, frenchie, 13 mesiacov
doloroso
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 199
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: ProBiotic Live

Poslaťod Ossina » Uto 21.12.2010 1:38

Všetci riešia aké krmivo je vhodné pre psy... Ja si myslím, že každému psovi vyhovuje niečo iné - ani ľudia nemajú rovnakú stravu a čo robí dobre jednému, druhému môže škodiť. Je na vnímavosti majiteľa či dokáže to správne krmivo psovi nájsť. Ja som skúsila už všeličo - od Bewi Dog, cez "jednotárske granule", kŕmila som aj Bento Kronen (s tým som bola najspokojnejšia), až som skončila pri varenej strave. Kupujem mäso z bitúnku a do stravy dostávajú aj cestoviny , ryžu, staré pečivo a samozrejme vitamíny. Mám nemeckých ovčiakov a na tejto strave som vychovala chovné fenky, šteniatka aj psov na šport. Všetci majú kvalitnú srsť a sú zdraví. Nie každý však môže svojmu psovi variť a tak riešenie sú granule. Myslím si, že ProBiotic Live sú jedny z tých lepších krmív, ale tiež nemusia vyhovovať každému psovi. Predávam ich (okrem iných) v Trnave v obchode a poznám ich zloženie a tiež ich dávam už druhý mesiac jednému zo svojich psov, aby som vedela čo predávam. Psovi chutia a ja na ňom vidím, že dostáva krmivo, ktoré mu vyhovuje. Hlavne sa treba vyhýbať krmivám, kde je bielkovina nahradená sójou - zdroj bielkovín musí byť mäso. Zo skúsenosti viem, že väčšina psov alergických na kuracinu, má problémy hlavne s mäsokostnou múčkou a nie so svalovinou. Aj tak si myslím, že úplne najdôležitejšie je kŕmiť svoje zvieratá čo najlepšie - nie čo najlacnejšie, pričom najlepšie neznamená najdrahšie. :pac:
Ossina
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: ProBiotic Live

Poslaťod katkariinka » Uto 21.12.2010 10:33

Ossina, kym si nezacala s tou reklamou, chcela som ti pogratulovat k zdravemu rozumu (ze krmis psov varenym, aj ked najlepsie je surove :no: ), ale kedze si predajca...
K alergii na kuracie - predstav si, moj pes ma problem aj so surovou kuracinou.
najdôležitejšie je kŕmiť svoje zvieratá čo najlepšie - nie čo najlacnejšie, pričom najlepšie neznamená najdrahšie.

Toto je velka pravda a prave preto nekrmim granulami akejkolvek znacky! :no:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: ProBiotic Live

Poslaťod Marco Varhol » Uto 21.12.2010 10:34

Ossina pekne je co pises aj ako krmis je super. Za to velka pochvala.
Ale toto predsa nemozes napisat.

Zo skúsenosti viem, že väčšina psov alergických na kuracinu, má problémy hlavne s mäsokostnou múčkou a nie so svalovinou...

Predávam ich (okrem iných) v Trnave v obchode a poznám ich zloženie...

Tak mi napis aky podiel masovej svaloviny je v spominanom krmive. Ked ho predavas mala by si to vediet. Zaroven aky podiel je masovokostnej mucky v tomto krmive. Potom snad pochopis co som chcel mojim prispevkom napisat.
Ono totiz na zaklade tvojej vety vid. hore ponukas krmivo kde hrozi riziko na alergie. :ua:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Ďalší

Späť na Granule a konzervy