Strihanie srsti, labiek

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: strihanie

Poslaťod mon777 » Str 28.07.2010 8:13

A akého máš chlpáčika?? :oo: :oo: :smile:
Neexistuje škaredý psík. To len ľudia sa na nich nevedia pekne pozrieť:))
mon777
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: strihanie

Poslaťod Tom » Pia 30.07.2010 0:50

Anglickeho kokra
Tom
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Kompletné strihanie na leto?

Poslaťod vevericka7x7 » Sob 07.08.2010 11:56

Ahoj, chcem sa spýtať: Je vhodne ostrihať berňaka cez leto na krátko? Toto leto sme mu museli vystrihať hruď, pretože sa mu tam hrozne schlpila srsť, vyzeral celkom pekne a zvažovali sme že ho ostriháme celého, ale mala som strach, že mu zničime aj tu malu ochranu pred teplom čo ma, teda ak ho ta srsť svojím spôsobom chráni.
vevericka7x7
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Kompletné strihanie na leto?

Poslaťod Mackie » Sob 07.08.2010 13:40

NIE :vykricnik:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kompletné strihanie na leto?

Poslaťod Federika » Pon 09.08.2010 16:32

Podla mna v ziadnom pripade, pes ma dovod preco ma taku srst ako ma. Vsimni si, ze v zime sa mu vlocky nerozpustia na srsti, a v kozuchu ma vzdy teplo a tak to funguje aj naopak. Mozno sa ti zda, ze je mu horuco, ale ak aj ostrihas tu srst ( v horsom pripade oholis strojcekom ), srst sa uplne poskodi a moze trvat hrozne dlho, kym sa vrati do povodneho stavu. A ber tak, ze coskoro pride jesen a zima a ta srst mu bude chybat.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Kompletné strihanie na leto?

Poslaťod Vevinka » Uto 10.08.2010 16:54

ja som pocula ze ked ma pes dlhu srst ze ho chladi v lete a v zime mu drzi teplo..ale neviem ci je to pravda :nwm:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kompletné strihanie na leto?

Poslaťod Vikiki22 » Uto 10.08.2010 21:44

Rozhodne bernardína nestrihaj! U veľkých plemien ako je bernský salašnícky pes, bernardín, newfoundlandský pes... Ale všeobecne sa veľké plemená nestrihajú, ak im to neudáva štandard (pudle).
A okrem toho ho tá srsť do istej miery chráni pred slnečným žiarením, ktoré by inak prenikalo na jeho kožu a bolo by mu ešte teplejšie. Srsť by sa tým aj poškodila a kvalita srsti by klesla. Nehovoriac o tom, že by mu tá srsť dlho rástla a v zime by zmrzol.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kompletné strihanie na leto?

Poslaťod maggie » Str 11.08.2010 8:22

ja tiez radim nestrihaj...po ostrihani rastie ta srst taka vselijaka a uz by nemusela byt vobec taka aka ma byt,zvykne sa potom hlavne kuceravit...pesko ma svoju klimu s takou srstou aku ma...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Kompletné strihanie na leto?

Poslaťod korra » Str 11.08.2010 11:12

popravde...videla som uz ostrihaneho velkeho plysaka...a nic moc teda....vyzeral desne smiesne...a je fakt ze tie pesiky uz potom nie su co boli a vacsinou ani nedorastu /stacilo ked som musela tiez mojmu skratit cas naprsenky z dovodu co mal vtedy tu zapalenu ranu a hot-spot a dorastalo veeeelmi dlho do plnej dlzky/.

Ak sa gubati a puckuje..tak je vacsinou zle vycesavana srst. Staci dobre zbavit podsady a ine sa tam uz chumlit nema co. Pesovi tym ulavis a ostane aj tak chraneny pred pocasim. Navyse akonahle zbavis telo starej podsady, je miesto pre krasnu novu na jesen a je zdravsia aj pokozka.
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Kompletné strihanie na leto?

Poslaťod vevericka7x7 » Pia 13.08.2010 9:02

Všetkým ďakujem za rady, určite ho strihať cez leto nebudem, potvrdili sa moje úvahy, hm k tomu vyčesavaniu, ja ho cez leto češem pravidelne, ale akonahle príde zima, tak sa mu srsť začne zgučovať a proste keď je škola nemám čas to každý deň vyčesávať a potom to takto dopadne....
vevericka7x7
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: strihanie

Poslaťod mon777 » Štv 19.08.2010 8:56

Ja som mala amerického a teraz mám zmesku retrievera, boxera a čierneho NO a nedám si na ňu dopustiť :lol:
Neexistuje škaredý psík. To len ľudia sa na nich nevedia pekne pozrieť:))
mon777
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7


Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod esster » Ned 28.11.2010 13:32

ten bizon :oo: to je strasne co dokazu niektory ludia :hmm: mne sa nepaci pudlik vystrihani ani s tymy gulickami a pod. podla mna je krajsi ked ma nejaky prirodzeni strih ale toto :ach:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Správne strihanie okolo očí,uší,nosa a chvostíka

Poslaťod Demka » Sob 05.02.2011 17:12

urma píše:ved zalezi o ake plemeno ide, nie? u pudlov je "spravne" strihanie okolo vsetkeho menovaneho uplne vyholenie. No a nerobi to ziadne problemy, kedze sa to robi pravidelne napr. 1x mesacne.


Ja mám tiež pudlíka ale jeho dávame strihať iba 2x do roka :)) Cez zimu mu vždy necháme narásť dlhšiu srsť inak sa celý trasie :D
Demka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 37

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Lucka62 » Štv 31.03.2011 10:33

mam steniatko schi tzu, ma 4mesiace a chlpky na hlave mu rastu od nufaka do oci. na gumicku alebo sponku su kratke a skusala som mu to aj gelovat ale mu to nedrzi. chcela by som vediet ako mu to treba upravit aby videl :nwm:
Lucka62
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť