Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod Sirík » Sob 01.09.2007 18:14

nastastie nie :smile: a ani nechcem vediet
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod vlciacik » Ned 02.09.2007 16:40

verca píše:ahojtr neurazte sa kto tu ma taketo psy ale ja neviem mne sa moc nelubia nechcem vas urazat alebo co je to len moj nazor viete mne mozn aj zato ze v skoro kazdom dvore je taky pes ake keby bol dokonaly a kazdy ho chce no je tolen moj nazor.kazdemu sa pacia ine psy ale mozem vyjadrit svoj nazor nie? :smile: ale dufam ze sa nehnevate su to celom pekne psy :smile:

ved kazdy ma svoj nazor a to sa tyka aj teba :no: ...a navyse kazdy ma no lebo je asi najznamejsie vsestranne plemeno...si pametam na taky maly incident na prechadzked s mojim havom...isla okolo taka mamicka s nejakym dievcatkom a ta mama jej povedala na mojho hava ze jaky je velky a to dievcatko povedalo ze ale ved on je maly :ach: tak na to si najvac pamatam...ale ved preto ma kazdy iny nazor :angel:
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod sandra » Ned 02.09.2007 19:11

co sa tyka prevratenia zaludka - odbornejsie TORZIA - sa zvacsa vyskytuje u velkych plemien. preto nase psy dostavaju zrat raz denne a to vzdy vecer okolo osmej ked vieme ze sa s nimi uz nic nebude robit.
ked sa pes nazerie hodinu az dve by nemal vobec behat - dokonca ani skakat na budu. torziu moze pes dostat aj ked sa velmi nachlonce vody a zacne si skakat na budu a pod...
priznaky : psovi sa nafukne brucho, problem s dychanim, velke bolesti...
no mam taky pocit ale teraz som si nie celkom ista ze ak zacnu prve priznaky - pes do dvoch hodin umiera a nie vzdy pomoze operacia...
na torziu umrela aj osemrocna mama mojej sucky genty...
je to hrozne - vzdy sa velmi bojim aby sa mojmu psovi nahodou nieco taketo neprihodilo - preto nikdy necvivim uz s nazratym psom!
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Saba » Pon 03.09.2007 12:29

Caute, ja mam No je to velmi dobry pes starsne ucenlivy. Raz mu ukazete co od nehochcete a potom to ide samo. Je uzasne ako rychlo sa dokokaze urcite veci naucit. Vola sa Tara a bude mat 3 roky.
A ako som si vsimla bola tu rec aj o bsp, takze mam ja toho. Myslim si ze jeho krasa nie je zdaleko to jedine co ma. Je strasne verny a je uzsane ako sa dokaze nadviazat na jedneho clena z rodiny.
Saba
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava

Poslaťod vlciacik » Pon 03.09.2007 12:33

Saba píše:Caute, ja mam No je to velmi dobry pes starsne ucenlivy. Raz mu ukazete co od nehochcete a potom to ide samo. Je uzasne ako rychlo sa dokokaze urcite veci naucit.

no ja na svojho bych nepovedala ze je ucenlivy ale skor ze je lenivy...a sice je jak mazlun...by sa len nechal skrabkat a hladkat...a zrat...inse nerobi :heh:
Naposledy upravil vlciacik dňa Uto 04.09.2007 13:24, celkovo upravené 1
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Dasty » Pon 03.09.2007 13:03

sandra píše:co sa tyka prevratenia zaludka - odbornejsie TORZIA - sa zvacsa vyskytuje u velkych plemien. preto nase psy dostavaju zrat raz denne a to vzdy vecer okolo osmej ked vieme ze sa s nimi uz nic nebude robit.
ked sa pes nazerie hodinu az dve by nemal vobec behat - dokonca ani skakat na budu. torziu moze pes dostat aj ked sa velmi nachlonce vody a zacne si skakat na budu a pod...
priznaky : psovi sa nafukne brucho, problem s dychanim, velke bolesti...
no mam taky pocit ale teraz som si nie celkom ista ze ak zacnu prve priznaky - pes do dvoch hodin umiera a nie vzdy pomoze operacia...
na torziu umrela aj osemrocna mama mojej sucky genty...
je to hrozne - vzdy sa velmi bojim aby sa mojmu psovi nahodou nieco taketo neprihodilo - preto nikdy necvivim uz s nazratym psom!


jeeh :aplause: tak toto je dobra rada ja si budem davat este väcsi pozor na nasich hafanov ako doteraz....vzdy sme aspon hodinku pockali aby sa im jedlo pekne sklzno....juuu ale aj ja sa moc bojim aby sa nam to nestalo potom by som to tusim ani ja neprezila :plac:
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 03.09.2007 17:50

Diana
Obrázok


Cézar
Obrázok
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod sandra » Pon 03.09.2007 20:55

TO vlciacik : kolko ma tvoj psik rokov? ak to nie je tajne...
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod MisheliQ » Pon 03.09.2007 21:45

jedna pani v chovateľkých potrebách vyjadrila tento názor ohľadom NO: ,,Nemecký ovčiaci? Gumené psi. Všetko urobia tak, ako sa im povie a ľuďia si myslia ako veľa dosiahli, keď naučili svojho NO rôzne povely, a preto, že tieto psi sú také hlúpe zároveň, tak uprednostňujem iné plemená"

a myslím, že tá pani mala celkom aj pravdu, chcela by som vidieť niektorých ľudí, ako vycvičia iné psy, nejaké tie tvrdohlavejšie...ale zase nehovorím, že NO je škaredé plemeno,mne sa veľmi páči...ale v tejto dobe sú také premnožené, samé krížence, čo je smutné...lebo toto plemeno už tak často nevidieť, nevidieť ich pravý, typický štandard :plac:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod vlciacik » Uto 04.09.2007 13:26

sandra píše:TO vlciacik : kolko ma tvoj psik rokov? ak to nie je tajne...

no on ma okolotych tusim7rokov(ludskych)...ale zas on uz od malicka je taky ze sa iba mazna...tak sme mu hovorili maznacik...lebo co je jeho mam tak stale sa smaznali :heh: tak preto to je pes maznacik....a nevim ci to neni tym :ua:
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod sandra » Uto 04.09.2007 15:49

ODPORUCANIE pre MisheliQ : vyjadruj sa radsej ohladne westov pretoze do nemeckych ovciakov fakt NEVIDIS a trepes dve na tri.. tak radsej prispevaj k inym plemenam ....
a este dotaz - ako suvisi ze nie su skaradeny s povahou ... ako nechapem dost...

:ahoj:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sirík » Str 05.09.2007 17:30

nehadajte sa :rip: kazdy ma svoj vlastny nazor a moze ho vyjadrit :no: kazdy ma rad ine psy
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod sandra » Štv 06.09.2007 15:28

Sirka ako neviem ci si si ten prispevok vobec precitala to nie je o tom ci ich niekto ma rad alebo nie ale co tu o nich kto pise a pri tom tie psy ani nepozna a hlavna vec ze ho ani nema a trepe! :bum:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sirík » Štv 06.09.2007 15:53

ja tuto temu podrobne citam a viem aky ma nazor..mne sa vlciaky pacia aj som s nimi cvicila, ale nechcela by som ho mat, uz som sa rozhodla akych psikov chcem mat..budem mat jedneho bsp - psika od pani Gargušovej lebo jej chs sa mi páci ale rozmyslala som ze ich budem chovat ale proste som si to rozmyslela od mojho prveho psa som zvyknuta na polovne psy a pri nich chccem aj zostat preto som sa rozhodla ze budem chovat dalmatinske psy a jazveciky tieto plemena sa mi pacia a jazveciky v kralicej forme dlho a kratkosrste :smile: kazdy podla chute ale vascina NO je tak preslachtenych ze sa ani nepodobaju na NO
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod lucia » Štv 06.09.2007 19:22

MisheliQ, hmm mám jedno z tých tvrdohlavejších plemien.. A nie je velký rozdiel cičiť NO a iné plemeno. Vôbec neni pravda čo si napísala. Každý NO má inú povahu na každého treba pristupovať inak. Vôbec neni pravda, že robi všetko čo mu povieš dokonca u niektrých je s niektorými povelmi šte večší problém naučiť ich ako u iných ( hlavne dogdancing ) ...NO je pes s výnimočnou povahou velmi inteligentný a oddaný. :no:
lucia
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI