konské alebo hovädzie?

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod domimorča » Uto 06.10.2009 18:17

chcem ale pripomenúť ako kone trpia a su skôr na šport a tak nie na jedenie ako psy predsa sú pre potešenie a možno šport =D napríklad našla som otrasnú fotku ale nedá sa nahrať =(
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod domimorča » Ned 05.09.2010 16:08

viem že je toto už hodne stará téma ale nedá mi po davnejšom incidente spomenúť že kone sa môžu porovnávať so psami
už na slovensku nie je nič nove keď naši tmavší občania ,,si niečo požičajú´´ tak som si aj spomenuja na chovnú kobylu ktorú našli v aute krásne rozkrájanú (jej cena bola cca 10 000 E)no a pekne ju chceli ,,spapkať´´ ak si viete predstaviť že niekedy by prišlo aj k nám jedenie psov tak viete ako sa cítia ludia ktorý majú radi kone (a nie ako jedlo) pretože niektoré kone končia na btúnku len preto že su ,,zlé ´´ alebo staré na šport najdu sa aj zranený jasné . tak si to predstavte že o niekolko možno desiatok rokov by sa začalo praktizovať toto ,,papkanie´´ a zachvílu by sme žrali všetko a najlepšie je že ešte psom to budeme dávať áno priznám sa dávam psom kuracie ,bravčove... ale takéto nie ani sama to nejem


(ak sa niekto nad tym zamýšla viď, http://www.colourfullrainbow.estranky.c ... oncia-kone ako nech sa pozrie co je)
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod miška+Beny » Pia 19.11.2010 14:14

Mám doma 5 koníčkov, každodenne sa o nich staráme, sú to moji miláčikovia :love: . Oni na bitúnok nepôjdu - to viem.
Ale pokiaľ by som v obchode narazila na konské mäsko, tak nebudem rozmýšľať a pre vlkov ho pokojne kúpim. Ja by som to za normálnych okolností nejedla, ale nevidím dôvod, prečo to nedať psovi :nwm:
Ale holt...sme rôzny
miška+Beny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Dolný Badín

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod EvitaEra » Pia 19.11.2010 14:48

Offtopic: A ako sa pochovávajú kone, čo sa chovali ako domáci miláčikovia? Nechcem byť morbídna, ani sa nechcem nikoho dotknúť, veď všetci vieme, že žiaľ naše milované zvieratá s nami nebudú večne. My sme doteraz všetky naše psy pochovali u nás na záhrade. Ale keď príde čas, už budem hľadať iné riešenie, možno kremáciu. Robí sa to tak aj s koňmi? S tými, čo človek nechce, aby šli na bitúnok?
Obrázok
EvitaEra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 383
Bydlisko: Jasová ( okres NZ ) / Brusel

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Sunny » Pia 19.11.2010 15:47

Mamina mojej potvorky skončila ako večera pre tigre, čo sú pri Senci či kde. Kobylka zomrela prirodzenou smrťou na pastvine, takže jej mäsko ešte mohlo poslúžiť. Je to síce trochu morbídne, ale je to kolobeh prírody. :nwm: Pri usmrtení veterinárom netuším ako to je, len viem, že zakopať sa nikde nemôžu. Našťastie som to ešte nemusela riešiť a dúfam, že tak skoro ani nebudem musieť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod miška+Beny » Ned 21.11.2010 0:58

Koníka si môžeš pochovať na záhrade :yes: ( pýtala som sa na to), v prípade, že máš povolenie od KVS že neznečistíš podzemné vody. Vtedy sa to dá..
Ale normálne koník po smrti ide do kafilérky, kde ho rozkrájajú a spália. Ako tu už bolo písané, tak keď je utratený nemôže sa použiť ani ako krmivo ( keď to napíšem morbidne :lol: ). Porážka sa robí na jatkách, ale aj tam sledujú ochranné doby liekov a liečiv použitých pre koňa-odčervenie napr. ....a teda nie vždy je možné koňa skŕmiť
( uf, ešte že Poník nevie čítať :lol: :lol: :no: :heh: )
miška+Beny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Dolný Badín

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Haleth » Ned 21.11.2010 11:29

Offtopic: pokiaľ viem ja, tak ŽIADNE zviera si nemôžeš pochovať doma na záhrade, ani len zlatú rybičku, sú na to zákony
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 21.11.2010 11:33

na ranči máme vyhradené miesto ako pohrebisko a tam dávame všetky zomrelé kone + o min.jednom viem, že slúžil ako príklad na SPU - pitva kvôli nádoru...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Mackie » Ned 21.11.2010 13:15

Offtopic: na svojom pozemku si mozes pochovat "hocico", resp. psa, macku urcite, tie vacsie neviem
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod miška+Beny » Ned 21.11.2010 19:53

Naozaj môžeš ALE :fizel: musíš mať povolenie.
http://ozene.zoznam.sk/cl/100286/249267 ... oz-nechodi
neviem to nájsť v zákonoch našich, ale pýtala som sa na to na KVS, takže predpokladám, že mi povedali pravdu :no:
miška+Beny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Dolný Badín

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava