Poistenie psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Poistenie psa

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 10.09.2010 13:55

najviac o poistení sa dozvieš od konkrétnej poisťovne, kde si chceš psa poistiť, každá má iné podmienky, ale v zásade poisťujú rovnaké poistné udalosti. podobne ako pri ľudských poistkách, tak dupľovane pri tých psích si poisťovne dávajú záležať, aby dokázali, že vina je na majiteľovi a preto poistné nezaplatia. vymôcť od poisťovne potom peniaze je neskutočne ťažké až nemožné a preto je najlepšie si založiť nejaký sporivý účet, kde si odkladám peniaze pre prípad, žeby sa niečo stalo môjmu psovi, alebo môj pes niečo urobil iným.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Poistenie psa

Poslaťod Domča » Pon 27.09.2010 9:27

takže sa to neoplatí........ hm akurát som nad tým poistením začala uvažovať..... môj malý má 9 mesiacov, ale stále dookola je chorý, raz má zápal močových ciest, potom zápal čriev, potom mu zistili Luxáciu patelly, teraz týždeň po tom čo dobral antibiotiká na tú patellu tak sa zasa prechladil a pocikáva sa mi............. za 7 mesiacov čo ho mám bol 4 x na antibiotikách, ktoré neboli veľmi lacné aaa to nám ešte hrozí operácia tej patelly, pretože lieky veľmi nezaberajú - takže som veľmi silno začala uvažovať o tom poistení. No síce to tam nieje písané, al tuším sa poistenie nevzťahuje ani na dedičné choroby, a patella je vraj jednoznačne po mame zdedená, aj keď ona je úplne v pohode.

takže ste ma nepotešili :nie:
Ono zasa tých 100 eur ročne nieje veľa, ale keby to všetko preplácali a nevyhovárali sa na to a na ono..... :pac:
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Poistenie psa

Poslaťod petra b » Pia 01.10.2010 23:00

Vztahuje se, prosím, zdrav. pojištění na Slovensku i na dermatologické problémy?Ď.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Poistenie psa

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 02.10.2010 8:15

mne sa to poistenie v generali paci :nwm: mam zaujem ho pojistit :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Poistenie psa

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 04.10.2010 13:31

petra b to sa treba opýtať v konkrétnej pisťovni, pretože na nete a v informáciach píšu len o:
* Poistenie nákladov na veterinárnu liečbu spoločenských zvierat pre prípad choroby
* Poistenie pre prípad úhynu alebo utratenia
* Poistenie zodpovednosti za škody na zdraví aj majetku
V prvom prípade sa píše len o chorobách a zranení, bližšie sa nič nešpecifikuje, takže sa domnievam, že preplatia liečbu aj dermatologických problémov, avšak pri vzniku poistenia musí byť zviera zdravé a mladšie ako 9 rokov. Pravdepodobne si budú vyžadovať lekárske potvrdenie o zdravotnom stave. Toto platí ale iba na území SR, ak sa pes zraní, alebo ochorie v zahraničí a budete ho tam musieť ošetriť, nepreplatia vám to!
Pre druhý prípad teda poistenie pre prípad úhynu alebo utratenia, musí mať psík PP a presne sa špecifikujú okolností úhynu či utratenia. Toto myslím platí vrámci celej EU a rovnako aj tretie pripoistenie a to sú škody spôsobené psom.
Každá poisťovňa ale môže mať presnejšie podmienky poistenia iné, takže najlepšie je si pozisťovať u konkrétnych poisťovní.
Treba si ale tiež zrátať koľko ročne zaplatíte a koľko miniete na ošetrenie psíka reálne, či sa vám to oplatí naozaj a či nie je predsa len výhodnejšie šporiť si v banke. Tiež si treba uvedomiť, že vám na plnenie poistného nevzniká automatický nárok, čiže ak sa niečo stane nezaplatí vám poisťovňa nič automaticky, ale bude skúmať, či sa poistnej udalosti nedalo zabrániť a teda či ste neporušili zmluvné podmienky atď.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Poistenie psa

Poslaťod petra b » Pon 04.10.2010 14:50

Díky. Mne to jen zajímalo. V ČR žádná pojišťovna neproplatí výdaje za dermatologický problémy (protože jsou nejčastější) a zděděný, resp. gen. nemoci či chronický nemoci - ty jen první zdravotní problém, následující už ne.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Poistenie psa

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 04.10.2010 15:11

domnievam sa, že u nás to nebude ináč, ale nie som si istá :nwm:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Poistenie psa

Poslaťod Akami » Str 08.12.2010 15:00

Ja som dnes len tak zo zvedavosti zistovala ako by to bolo s poistenim mojich dvoch chlpatych potvor. Okrem otazok o veku a vahe psov som dostala aj otazku ci sa venujeme nejakemu vycviku. Povedala som ze ano, robime pre radost agility, pani mi nevedela povedat ci mi vobec psa poistit mozu, nakolko akykolvek sport je rizikovy, nechala si kontakt a ozvala sa naspet o 3 hodiny. Takze poistit mi psa mozu, ale poistne by nas stalo na malu 314 eur a na velku 346 eur rocne :hmm: Tam by preplacali uhyn aj utratenie, skody sposobene psom a liecebne naklady max. 30 dni s mojou spoluucastou 30%. Nakoniec sa ma ale pani spytala ci mame PP a kedze Terry nema, sice poistna suma by ostala rovnaka, ale nepreplatili by mi uhyn ani utratenie... Takze tak. Ked si to vsetko zratam, veru mne sa neoplati platit nejake poistenie.

Nedalo mi vsak a spytala som sa ako by to bolo keby som mala toho isteho konkretneho psika len ako spolocnika, kolko by som platila vtedy. Takze pri Terry, kedze nema PP a teda poistenie sa navztahuje na uhyn a utratenie, by som platila 66 eur rocne a Bree by mala tu istu sumu, ale aj s uhynom a utratenim /vyslo to narovnako pretoze za pistenie stenata je nejaka zlava/. A naklady na liecbu by sa preplacali len do vysky 15000,- sk.

Takze tak. Premyslala by som mozno o poistke keby odo mna nechceli taku nehorazne vysoku sumu, najme z dovodu ze sa predsa len moze stat ze mne pes ujde, sposobi dopravnu nehodu, pricom skoda na aute bude vysoka a odo mna sa bude vyzadovat nahrada. Ale platit 660 eur za 2 psov, no veru by som musela inak zarabat a nie na materskej byt :pac:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Poistenie psa

Poslaťod LarkaAlan » Pia 04.02.2011 15:39

Ahojte, chcem si dat poistit svojho psika Anglickeho buldoga, ma rok aj pol a stale je chory, prekonal demodikozu, teraz ma zapal zaludka a chcela by som mu dat odoperovat makke podnebie , pretoze ma asi brachiocefalicky syndrom- nieje to dedicne a ani choroba, je to zle usposobenie papulky,stale vynakladam mnozstvo penazi u vewterinara na nejake lieky, mesacne je to cez 150 eur, kazdy mesiac!!! preto sa mi neoplati sporit na ucet ako tu pisete a preto uvazujem o poistke,mate niekto tu poisteneho psika? prosim kontaktujte ma,,ja budem kontaktovat aj poistovne, ale chcela by som to prebrat aj s niekym kto uz ma poisteneho psika. prosim dajte mi vediet : anna.majorosova@centrum.sk alebo 0902 225 901 . dakujeeeeeeem
LarkaAlan
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Poistenie psa

Poslaťod Mackie » Pia 04.02.2011 17:19

nechcem byt skepticka, ale mam tusenie, ze zjavne choreho psa ti nikto nepoisti :ua:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Poistenie psa

Poslaťod Akami » Pia 04.02.2011 17:26

Mne vraveli ze ked chcem dat psa poistit, musi byt zdravy /potvrdene veterinarom/ a chronicke ochorenia hradia liecbu iba prvych 6 tyzdnov. Napr. keby mi dostal pes epilepsiu, uhradia prve vysetrenie, sest tyzdnov liecby a ahoj, cau...
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Poistenie psa

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 04.02.2011 17:27

a uhradili by aj liecbu v brne :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Poistenie psa

Poslaťod pigie » Pia 04.02.2011 17:37

Podobne aj napr. infekcne ochorenie usi. Raz a dovidenia. Chcela som Huga dat poistit este kedysi davno, po spocitani a zratani - velmi nevyhodne.
Zdenulka - v Brne pochybujem, vsetko sa to bude viazat na SR. A neverim, ze ti preplatia cele vysetrenie :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Poistenie psa

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 04.02.2011 17:41

ja som len rozmyslala do buducnosti :no: aj ja som chcela maleho poistit ale sa to neoplati :ach:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Poistenie psa

Poslaťod katkariinka » Pia 04.02.2011 17:52

tak cely princip poistenia je v tom, ze vacsine ludi sa vyplatit nemoze :lol:
Ja som nad tym tiez uvazovala, volala som do Generali, ale poistne podmienky mi nechceli len tak poslat, musela som spravit navrh zmluvy, co sa zas mne nepacilo. :lol: A tie ceny ozaj premrstene.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné