Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Sirík » Sob 01.09.2007 18:51

Francúzske plemeno, čiastočne však potomok starých anglických buldogov. Jeho predkovia sa zúčastňovali psích zápasov, chytali potkany, boli spoločníkmi mäsiarov a drožkárov. Je to malý ale svalnatý robustný psík. Je milý a priateľský má rád deti a je výborným spoločníkom, vhodným aj do najmenšieho bytu. Svojou pokojnou, vyrovnanou povahou pripomína skôr veľkých psov. Napriek svojím rozmerom vie byť aj dobrým strážcom a možno ho ľahko vycvičiť. Vzhľadom na veľmi krátky ňucháč ťažšie znáša vysoké teploty. Šteniatka sa musia často rodiť cisárskym rezom, lebo majú pomerne veľké hlavičky.

Foto našej Fidušky(teda ujovej):

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod MisheliQ » Ned 02.09.2007 18:07

Sú to krásne psy, lenže problém u mňa bude asi v tom, že sa mi páčia každé zdravé, čisté a najmä spokojné psy... :jupi:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Bendy » Ned 02.09.2007 22:25

Tu na zapade su to najdrahsie psy, ake si clovek moze zadovazit, su strasne mile, proste COOL :cool: :jupi:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sirík » Pon 03.09.2007 9:44

Bendy píše:Tu na zapade su to najdrahsie psy, ake si clovek moze zadovazit, su strasne mile, proste COOL :cool: :jupi:


To ano. moj ujo ma este 3 ratlikov ale z tych 4 mam najradsej aj tak fidusu:) je taka zlatucka babenka a ona sa tvari ako keby bola tyrana ale :lol: zase ked ju pohladkame neda pokoja a obcas sa tvari ako urazena ked pohladkam niekoho ineho, ale nema chybu a tie krochkave zvuky co vydava, ale obcas ked chyti nervy :ach: ale to len na psov cudzich je taka na ludi si to nedovoli. uz chnapla susedovho kokra, to ma za to ze chodil po nej stekat :heh: a este jednemu labradorovi zahryzla do nosa ked ho pchal popod branu a trochu mu tiekla krv ale vobec nevrcala ale zas netreba sa cudovat ze tak vela stoja lebo oni mozu rodit len cisarskym rezom a to stoji minimalne 2000SK
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Vikiki22 » Pon 03.09.2007 15:58

Ja som za vsetky plemena psov! Inac sa to ani neda! Jedna chovatelka, co ju poznam, chova francuzskych buldockov a minuly rok sa jej narodilo peknych 10 steniatok od 1 matky. Vsetky boli zive a zdrave- do jedneho :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod ivanN » Štv 06.03.2008 10:51

zlaty psik, ale vsetci sa nas boja, ktorych stretneme :nwm:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod MisheliQ » Štv 06.03.2008 17:49

ObrázokObrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod lucik » Štv 06.03.2008 21:22

Obrázok
Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod monty » Ned 23.03.2008 17:20

podla mna tento psik je tak skaredy az je uplne krasny :jupi: a pridavam tiez nejake foto
Obrázok
Obrázok
monty
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod Vikiki22 » Pon 24.03.2008 19:35

Aj ja poznám chovateľku týchto prešibaných hafanov. :smile: Chodievam k nej. Pred 2 rokmi mala 11 šteniat francúzskych buldočkov od jednej matky! To som zírala, koľko sa ich navalilo! :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod monty » Pon 24.03.2008 19:57

11? pani!!! moj kamarat ma tusim 3 ci 4 buldockov + nejakych boxerov...ked idu na prechadzku tak to je souka :heh: a jeden z tych buldockov je velky hrdina iba ak je za nim boxer...vtedy na vsetko steka ale ked je bez nich tak sa tvari ako keby sa tam ocitol iba nahodou :aaa:
monty
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod Vikiki22 » Pon 24.03.2008 20:08

No, 11. Ani ja som tomu neverila, kým som ich nevidela na vlastné oči. ALe boli nádherné! A predala ich všetky...niekedy sa s nimi stretávam aj na výstavách. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod monty » Pon 24.03.2008 20:17

tak to je super...urcite boli nadherne...take male netopiere :heh:
monty
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod roxy » Uto 25.03.2008 19:31

aj podla mna je to uzastne :winner: ,plemeno minule sme v auparku stretli jedneho volala sa Adamko mal 6 mesiacov.bol krraaasnnyyy bielo cierny....aj mi uz nad nim rozmyslame ze si jedneho zaobstarame ako sme ho stretli :smile: ...lenze nie su snim velke problemy?myslim tym zdravotne a tak...lebo ten chalan co mal Adamka povedal ze zatial s nim nema problemy , len sa bolji leta :ua:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba.

Kdo nikdy nemal psa, ten nevie čo to znamená milovať a byť milovný.
roxy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137
Bydlisko: Šaľa

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod monty » Uto 25.03.2008 20:15

tak to ti neviem povedat...ono je to podla mna individualne....ved s kazdym bobcom je skor ci neskor nejaky problem...mozno moze mat problem s dychanim...neviem :smile:
monty
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Sládkovičovo

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI