Šteňa a varená strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Bee House » Str 23.06.2010 20:59

Offtopic: ja davam surove vsetky tri + sem tam ryba, no paradoxne davam najviac kuracie. A tiez sa s tym ne :kak: m, davam sice premrazovat, ale kedze tiez kupujem v normal masiarni, nemam problem dat malej aj rovno z obchodu, ak nahodou zabudnem vybrat (alebo ked mamka pripravuje nejake fajn masko, tak nenapadko ponuknut :hi: )
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Frantisek » Ned 11.07.2010 15:16

Ako nastavit stravu 10 tyzdnovemu stenatu, zatial menime granulky od chovatelky za Acanu a sme spokojni. Je to nas prvy psik a tak kazda rada dobra. Co mozem pridavat do granul v tomto vyvojovom veku stenata?
Obrázok
Frantisek
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Presov

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod pimpa » Ned 18.07.2010 21:59

niektori chovatelia tvrdia, ze ked sa davaju granule uz nic netreba pridavat lebo vsetko je v nich :nwm: ale podla mna mu mozes davat tvaroh, vajicko, skrupinku z vajicka, postruhanu mrkvu.... a potom napr nejake vitaminy ako roboran alebo canvit junior :yes:
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod josephine » Pon 16.08.2010 17:57

Dobrý deň, rada by som vás poprosila o radu. Mám doma skoro päťmesačné šteniatko shih-tzu a od minulého týždňa sme prešli z granúl Trainer natural na varenú stravu ( dávam jej mäso so zeleninou, cotagge ), prvé dni bola miska po chvíli prázdna, ale odvčera ju odmieta a dnes ráno úplne zhltla granule s mliekom, i keď predtým granule tiež odmietala. Neviem teda či jej varená strava nerobí dobre, keďže má aj oveĺa redšiu stolicu i keď odvtedy :kak: len raz denne, kým predtým dvakrát. Čo mi teda radíte mám pokračovať vo varenej strave alebo striedať s granulami? Tiež som zaregistrovala, že aj dosť prdí, práve to bol dôvod prechodu z granúl na varenú stravu. Môže to súvisieť aj s tým, že sa jej už menia zúbky?
josephine
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod pimpa » Pia 20.08.2010 14:04

ked prezubuju mavaju hnacky. prechod z granul na varene by mal byt postupny aj to moze sposobit hnacku. treba dat cas brusku aby si na zmenu zvyklo. ale poznam aj psikov co po varenej strave stale hnackuju :ua:
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod josephine » Ned 22.08.2010 8:46

No zatiaľ to nevzdávam takže pokračujeme vo varenej strave, už som objednala aj Roboran a Biocal , čo som sa dočítala, že treba pridávať, ale ide ma poraziť keď jej pripravím kuracie masko so zeleninou a ona pozrie do misky a radšej ide zjesť suchý chlieb.
josephine
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: štena biely svajciarsky biely ovciak

Poslaťod jaroAKBO » Pon 30.08.2010 10:31

mozte niekto poradit nejake pokrmy pre sten tohto plemena ? zatial mu davam RC
jaroAKBO
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Bratislava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod fufinka » Uto 31.08.2010 15:01

my sme robili varene srdcia s cestovinami alebo ryzu :smile:
fufinka
 

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod fufinka » Uto 31.08.2010 15:03

a este ich aj robime :smile: :no:
fufinka
 

Re: štena biely svajciarsky biely ovciak

Poslaťod Amaguk » Sob 04.09.2010 18:39

jaroAKBO píše:mozte niekto poradit nejake pokrmy pre sten tohto plemena ? zatial mu davam RC

v podstate ani recepty nepoyrebujes, proste mu davaj rozne druhy masa, vajcia, tvaroh, prilohy etc. moznych kombinacii je strasne vela a fantazii sa medze nekladu - skore je dolezite pridrzat sa istych zakladnych pravidiel
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Zuzik8 » Pon 22.11.2010 13:36

Okej, rozhodli sme sa, ze sa vykasleme na granule a nasho skoro polrocneho GR budeme krmit varenou sem tam na striedacku s granulami. Kolko % by to malo byt z vahy? 10% je velmi vela a 4 sa mi zda zas primalo.(Keby sme ho krmili kolko zje, bolo by to tak 10kg zradla :lol: .) Teraz ma 27kg. A ake su tie zakladne pravidla? Rovnake ako pre dospeleho psa?
Zuzik8
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod bobacik » Pon 22.11.2010 14:00

Pri kŕmení 4 mesačného šteniatka malého plemena varenou stravou - mäsko, ryža, zelenina, tvaroh a pod. ak pridávam rybičky v konzervách v oleji, prípadne vlastnej šťave, môžem dávať aj ten olej? Šteniatko ten olej miluje, hlavne z treščej pečeni. Dávam mu to len asi dva krát týždenne.
bobacik
Nováčik
 
Príspevky: 33
Bydlisko: Žarnovica

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 22.11.2010 14:49

zuzik8 ja síce nekŕmim vareným, ale surovým, ale máš pravdu, 10% je pre polročného veľa, ja by som dávala takých 6-7 %, záleží na tom, ako priberá, akú má aktivitu a akú má teraz postavu. Granule mu chcete dávať na striedačku každý deň, alebo bude mať zopár dní granulových a zopár s vareným? Pri šteniatku treba ešte viac dávať pozor na správny pomer vápnika a fosforu, v surovej strave je dostatok vápnika v surových mäsových kostiach a v surovej zelenine, ale pri varenej strave vápnik treba dodávať umelo - ja by som na toto asi odvahu nemala... moje baby si ten prísun vápnika aj samé regulujú.

bobacik, olej z rybičiek je fajn, my dávame aj z tresky, pridávame aj lososový, olivový. Dávkovanie samozrejme závisí od veľkosti psíka, aby sa nepo :kak: ...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Zuzik8 » Pon 22.11.2010 17:42

Myslela som to striedanie tak, ako to ma vacsina. Ze napriklad rano granule a vecer varena. Alebo naopak. Tiez by sme postupne chceli prejst na surovu. Alebo myslis, ze mozme hned? A zeleninu som aj povodne chcela davat surovu.
Zuzik8
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 22.11.2010 18:16

jasné, že môžeš hneď, ak to máš naštudované a surové mu vonia...
kukni aj do témy prechod na BARF a pod.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava