Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Betka » Pon 31.08.2009 16:23

krista: Aj Charlie je na fúzy hrozne háklivý :pac:
Endžinka: No vyčesať to nebolo ľahké, dlho to trvá. Hlavne keď je pes taký citlivý a musím sa snažiť aby som ho veľmi netrápila. Vyčesávala som to niečím takýmto (http://www.k9.sk/media/catalog/product/ ... rt-D-1.jpg, len je to celé plastové). A pomáhala som si hlavne prstami. Neviem čo by som robila kebyže má dlhšiu srsť ....
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: bodliak v srsti

Poslaťod nellynka08 » Uto 01.09.2009 17:32

ja som doteraz s mamou vyčesávala také tie trávy lepivé plné semienok... trvalo nám to 45 minút no ale bol to des... ešteže že máme niečo takéto https://www.petstore.sk/Kefy-hrebene-a- ... -RAKE.aspx len s kratšími čepelami... lebo to by asi nikto nevytiahol bez toho...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Tasina » Pon 14.09.2009 8:54

přidávám se do klubu bojujících s bodláky a s malými zelenými kuličkami( u nás svízel) :ahoj: , protože dva afgáni a kokršpaněl, to pak je lahůdka, i když se snažím chodit tam kde vím, že nejsou, ale ne vždy se to podaří. Hlavně, když létají navolno. Nejdřív vyberu to co jde ruřně, pěkně jeden po druhém, ty co nejdou, tak se snažím je hodně rozdrobit a pak hřebenem a kartáčem vyčesávám. Nejhorší je to vždy na uších, hlavně zevnitř ty svízelové kuličky. Všem přsji úspěšný boj. :aaa:
Hanka, tři chrti a jeden kokr
Tasina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: bodliak v srsti

Poslaťod mart.ina » Sob 24.10.2009 22:54

pre nas su najhorsie usi. obcas sa stava ze prideme doslova s usami akoby vypnutymi dohora, ze jej komplet vidno to hnede co ma zvnutra usi. to je potom pekna sranda vycesavat. ale to poznaju asi vsetci co maju nizke a dlhousate psiky.
najhorsi je koniec leta a jesen, ked je toho kopa a kedze byvame v byte chodime kazdy den na prechadzky na luky.
inak na tu zivicu nam pomaha namocit, pripadne umyt samponom a potom vycesat. :lol:
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: bodliak v srsti

Poslaťod janano » Ned 25.10.2009 20:44

no, my fungujeme pri bodliakoch na kefe, ale raz sa stalo, ze sa nejak zakliesnila v srsti aj kefa, tak veru, noznice a islo to.. chudacik, chodil s plesinkou. ale v podstate sa sam vyhyba nejakym velkym kroviskam, tak sa to nestava casto
janano
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: bodliak v srsti

Poslaťod zeane » Sob 31.10.2009 2:22

:no: poradím - tak ako v inej téme na schlpenú srsť... Mám doma rozčesávač v rozprašovači - postriekam bodliak a za pár minút vyberám. Nie že by vypadol, ale značne to pomôže. Prvá pomoc môže byť (pri extrémnom zabodľačení a zasvízelení /dík Tasina, svízel je to slovo čo sme hľadali :smile: /) aj obyč kondicionér rozrobený vo vode. Dokonca som jednu dobu (ešte za našej bývalej pudlice) doma mala kondicionér špeciálne na to zarábanie do vody. No, taký čo menej voňal, dneska už to je trochu problém, neparfémované sa hádam ani nevyrábajú. Možno nejaký detský? :ahoj: Problémy typu ekzém som po ľudskom kondicionéri nemala.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Tasina » Sob 31.10.2009 20:03

zeane, vidíš ten rozčesávač mne nenapadl na bodláky a přitom ho používám dost často :haha:
Hanka, tři chrti a jeden kokr
Tasina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: žuvačka v labke

Poslaťod Tobin » Pon 15.02.2010 12:37

Ak to nejde vystrihnut - a nwm, preco by neslo - tak skvely prostriedok na zuvacku (a aj zivicu zo stromov) je bravcova mast. To vazne, no bullshit...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

zivica

Poslaťod blueberryx » Sob 14.08.2010 9:56

Prosim vas, ma niekto ucinny recept na odstranovanie zivice z dlhej jemnej srsti? Ihned po zaspineni aj po uschnuti. Pes mi strcil do toho nufak a z krasne bieleho psa je zrazu akysi pocuckovany cert kedze sa este vyvalal po zemi ako si to chcel hned odstranit.Len dufam ze bude aj ine riesenie ako noznice :ua:
blueberryx
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: zivica

Poslaťod meraja » Sob 14.08.2010 10:37

vodu so šampónom a drhnúť,keď to nezaberie asi len nožnice
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: zivica

Poslaťod Rika » Sob 14.08.2010 14:31

Krém na ruky, alebo aj telový postačí :smile:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: zivica

Poslaťod Mackie » Sob 14.08.2010 15:31

krem? Drako ma celu labu zalepenu a s vodou ani mydlom to dole nejde :nwm:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: zivica

Poslaťod obsidian » Sob 14.08.2010 15:38

Alkohol by nepomohol? Myslim, ze zivica z ihlicnanov sa v nom rozpusti.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: zivica

Poslaťod Rika » Sob 14.08.2010 17:55

Mackie píše:krem? Drako ma celu labu zalepenu a s vodou ani mydlom to dole nejde :nwm:


Vyskúšaj. Ja mám s krémom najlepšiu skúsenosť... len ho minieš trošku viac a je dobré po ňom psa radšej ešte umyť.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: zivica

Poslaťod mmseltie » Pon 16.08.2010 13:48

Keď odstraňujem živicu z rúk používam obyčajnú bravčovú masť - celkom dobre ju uvoľní.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť