Alleva

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Alleva

Poslaťod tana » Uto 22.04.2008 16:49

Pozná z vás niekto talian. značku Alleva?
Krmim Trainer baby-maxi, mínali sa už, a kedže v pet shope ich práve nemali, povedala som si že skusim na pár dní (na vydržanie..) miešat s Alleva Giant Puppy - Iper C/2.
Kupila som orig. 4 kg balenie a po otvorení som ostala v "miernom" šoku :oo: Granule boli tmavohnedej farby (trochu menšej velkosti ako by som chcela a slané! :no: ) a medzi nimi sa nachádzali farebné kolieska s dierkou uprostred (zelené, červené, žlté). Silne mi to pripomína nejaký Darling, alebo podob. Nie je ich tam vela, ale ani málo (asi 10 %).
Chcem sa spýtat, máte niekto skusenosti s Allevou? Je to normálne, tie farebné "telieska" ?
Inak zloženie sa mi pozdávalo a havovi chutí (i ked to nič neznamená, je to hyperpapáč a zožral by aj otruby! :lol: )
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Mixnuté granule?

Poslaťod lusy » Uto 22.04.2008 18:04

hod sem zlozenie v taliancine.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Mixnuté granule?

Poslaťod tana » Uto 22.04.2008 18:36

Je tam aj v angličtine, čomu rozumiem, ale na porovnanie:
INGREDIENTES: Harina de pollo (22%), arroz, maíz, grasas animales, harina de aranque, trigo, pulpa de remolacha, huevos enteros deshitratados, extractos de proteínas de pollo, levadura de cerveza, sal, clorulo de colina, F.S.O., yuca, algas marinas, acejte de hígado de merluza, inositol, sales minerales, vitamina C, vitaminas del grupo B.
NIVELES ANALÍTICOS : Humedad - 8 %, proteína cruda - 26 %, grasas crudas -14%, fibra cruda -2.5%, cenizas crudas- 6 %, Calcio- 1.10 %, Fosforo - 0.88 %, Acido linoleico 1.80 %.

Uff! To mi dalo roboty, opisovala som to z obalu, takže ak nejaké chybičky, tak to prosím prehliadni :no:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Mixnuté granule?

Poslaťod Marco Varhol » Uto 22.04.2008 20:58

Je tam masovokostna kuracia mucka avsak s malym podielom, co predstavuje v odhade niekde okolo 10-15% masa. Myslim ze si ju ditta Diusapet vyraba sama doma. Alleva patri medzi lacnejsie talianske krmiva podobne ako napr. Kira. V obchode okolo 25EUR. Skryta chemicka konzervacia . Nevedel som, ze sa predava uz aj na Slovensku, ked podobnych krmiv je na SK az az. Tie farebne granule su zahadou, lebo pred cca dvoma rokmi som to mal a malo to len jednu farbu. No mozno zmena alebo domiesane krmvo do originalu. Osobne by som to vratil spat a pytal peniaze, ked o farbivach nie je ziadna zmienka na obale.

PS spanielcina celkom ujde...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Mixnuté granule?

Poslaťod tana » Uto 22.04.2008 21:33

Sorry nejak som sa sekla :hi: Našla som to, v taliančine je to na uplne inej strane obalu, a čo viac, je to ovela obšírnejšie, tak prosím nechcite odo mna ešte raz prepis :ua: Študovala som to a je to myslím rovnaké ako s espanolčinou..
Ani mi nejde tak o zloženie krmiva, skor pointa bola, čo tam tie farebné granule robia ??? :pac:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

ALLEVA

Poslaťod Olympia » Str 01.07.2009 19:31

Poznáte alebo máte niekto skúsenosti s týmito granulami? Máme šteniatko border kólie, je zvyknuté na RC, ale trochu ma vyplašili príspevky na tomto fóre. Eukanubu dávať nechcem, pretože som počula, že po nej čiernobiele borderky hnednú a celkovo z nej nemajú peknú srsť (skúsenosti chovateľa).

Tu je zloženie ALLEVA medium puppy, vie mi to niekto rozlúštiť?

Kuracie mäso (viac ako 26%), ryža, kukurica, živočíšny tuk, mäso zo sleďov, pšenica, dužina z repy, sušené celé vajcia, extrahovaný kurací protein, kvasnice, chlorid sodný,
vápnik, fosforečnan vápenatý, FOS (fruktooligosacharidy), juka, morske riasy, olej z tresčích vnútorností, cholin, inosit, vitamin C, vitamin B1,
vitamin B2, vitamin B6, vitamin D, vitamin H(biotin), vitamin K, vitamin PP, vitaminB12, kyselina listová, železo, zinok.

Ďakujem :smile:
Katka & Olympia
Olympia
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Viničné / Nové Mesto nad Váhom

Re: ALLEVA

Poslaťod Marco Varhol » Str 01.07.2009 20:37

Skus to napisat v originale lebo basnici este nevymreli.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ALLEVA

Poslaťod Olympia » Str 01.07.2009 21:15

:lol: - máš pravdu =)

Našla som toto

Chicken meal (>26%), rice, maize, animal fat, herring meal, wheat, beet pulp, dried whole eggs, extracts of chicken proteins, leaven (yeast), sodium chloride, calcium carbonate, bicalcium phosphate, fructo-oligosaccharides (FOS), yucca genus, sea weeds, cod liver oil, choline chloride, Inositol, Vitamin C, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Pantothenic acid D, Vitamin H (Biotin), Vit.K (Sodium Bisulfate Menadion), Vitamin PP, Vitamin B12, Folic acid, Iron (Ferrous Carbonate), Zinc (Zinc Oxid).

Odtiaľto: http://www.diusapet.it/EN/Prodotti/Alle ... mPuppy.htm


Teraz som si všimla že meal preložili ako mäso =(
Katka & Olympia
Olympia
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Viničné / Nové Mesto nad Váhom

Re: ALLEVA

Poslaťod Marco Varhol » Štv 02.07.2009 8:27

Tak tak ale problem skor vidim v tom, ze vzhladom na stenacie krmivo medium large ziadne chondroprotektiva a v tej rybacej mucke su urcite konzervanty vzhladom na pouzity vit.E. Chce to vidiet este original obal co je pisane o konzervacii.
Kedze je vysoky podiel cerealii predpokladam ze krmivo bude stat niekde okolo 30-40eur/15kg.
Vcelku ho vsak mozeme hodnotit ako slusny priemer vzhladom na to, ze je to vyrobca z Talianska kde su daleko horsie krmiva ako je toto.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ALLEVA

Poslaťod Olympia » Štv 02.07.2009 8:36

Zdá sa ti zloženie lepšie ako má napríklad RC alebo Eukanuba pre šteniatka? Cenovo vychádzajú podobne (teda v ako ktorom obchode - že áno =) , myslím, že je to tým, že krmivo ešte nie je na Slovensku známe, dováža sa asi len od minulého roku a jeho príchod nesprevádzala masívna reklama. Ďakujem :hi:
Katka & Olympia
Olympia
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Viničné / Nové Mesto nad Váhom

Re: ALLEVA

Poslaťod Marco Varhol » Štv 02.07.2009 8:49

Ale ved to je hadam jasne. Alleva ma vyhodu, ze si mucku vyraba doma a je zaroven jej producentom aj pre ine krmiva. Takze je predpoklad ze ta mucka bude kedze ma text chicken meal v slusnej kvalite. RC pouziva ine suroviny tam je poultry meal.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ALLEVA

Poslaťod Olympia » Štv 02.07.2009 9:06

Ďakujem, chcela som sa len uistiť predtým ako skúsim prejsť na iné krmivo :hi:
Katka & Olympia
Olympia
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Viničné / Nové Mesto nad Váhom

Re: ALLEVA

Poslaťod Olympia » Str 29.07.2009 13:33

Začali sme kŕmiť Allevou. Štendovi border collie dávame zatiaľ medium puppy. Trošku redšie hovienko, stále miešame s Royal Canin. 9ročnej sučke maltezáka som zmiešala Eukanubu senior, s Allevou kačičkou a Allevou senior&light. Allevy vyžerie, Eukanubu necháva tak. Možno len zmenou krmiva. Dám vedieť ako pokračujeme.
Katka & Olympia
Olympia
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Viničné / Nové Mesto nad Váhom

Re: ALLEVA

Poslaťod Mirka & Tyson » Pon 03.08.2009 10:12

My sme zacali kupovat Allevu - kacka + (nejaka obilnina, zabudla som aka) a konecne prve granule, ktore nasmu psovi chutia .. dokonca aj stolica je po nich velmi pekna, takze klop, klop, ale asi budeme oslavovat :-) ...

Inak odbornici, co si myslite o tychto granuliach? Cenovo v Pet Shope v pezinskom Tescu sa pohybuju 8 € / á 3 kg :-) .... cize cena prijatelna, chutovost uspokojiva, kvalita ????
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: ALLEVA

Poslaťod tonamie » Pon 03.08.2009 11:55

Práve krmivo duck and barley bolo kontrolované na prítomnosť melamínu a kontaminované šarže boli stiahnuté :ua:
Viac v téme tu ( posledný príspevok ) viewtopic.php?f=4&t=3307&hilit=melam%C3%ADn&start=15
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Ďalší

Späť na Granule a konzervy