Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Zrušenie účtu

Sem píšte vaše nápady a postrehy ako vylepšiť toto fórum.

Re: zrusenie uctu

Poslaťod Kača » Pon 25.02.2008 20:57

Neviem, či radšej už nemám sklapnúť, ale mala by byť aspoň možnosť mazania príspevkov od iných,.
A čo keď moj príspevok (nepr. príbeh alebo fotka?) Bude použitý v rozpore s autorkými právami?
4i až keď bude situácia dostatočne ostrá, sa budú robiť opatrenia?? :nwm:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Fraga » Pon 25.02.2008 20:58

Heh to si mal napísať hned a ludia by sa nevypytovali :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod ...repr^zent » Str 16.04.2008 16:32

Uz z principu fora vyplyva, ze je to komunita ludi, ktori maju urcite spolocne zaujmy, ktore sa na fore preberaju a riesia. Je uplne logicke a pochopitelne, ze v tomto pripade su zaujmy komunity nadradene zaujmom jednotlivca.
Toto si musi zvazit kazdy pri vstupe a uvedomit si, ze sa v prospech fora, od ktoreho nieco ocakava, dostava a berie, aj niecoho vzda. Napriklad autorskych prav na svoje prispevky, pripadne fotky. Je len na rozhodnuti uzivatela, ci svoje know-how zverejni na fore, alebo nie. Nikto ho nenuti, ale ked sa uz raz rozhodne, tak sa dobrovolne vzdal vlastnickych prav v prospech fora. Dobrym foram sa hovori aj studnica vedomosti a dobre forum si tieto vedomosti tymto sposobom chrani. Chrani zaujem svojich clenov, terajsich aj buducich. K prispevkom hadam stacilo. :no:

Co sa tyka fotografii, povedzme si uprimne, ake fotecky by to museli byt, aby ich niekto zneuzil napr na zarobok? Ak by niekto take fotky mal, tak by museli byt v plnom rozliseni, zase je len vecou clena, aku kvalitu poskytne. Dalej, skutocne exkluzivne fotky si moze kazdy sam upravit (znehodnotit) watermarkom a pod. a az potom ich postnut.
V pripade zneuzitia rodinnych fotografii (foto ludi, nie psov) sa ujma napr. na povesti da riesit sudnou cestou...
Toto by bol asi jediny bod, kde by som sa priklanal k takej variante, ze by fotografie osob boli na ziadost neaktivneho clena preventivne vymazane. V tomto pripade by uz bol zretelny zaujem zo strany fora vyhnut sa moznym komplikaciam, alebo intrigam zo strany neaktivneho clena.
Btw, uplne paranoicki exhibicionisti si mozu fotogaleriu osob riesit linkom na vlastny web s flashom watermarkovych fotografii a ked nevedia, tak nech sa na fotky vykaslu, alebo si zaplatia niekoho, kto im taky web vytvori. :smile:

Nakoniec som si nechal poslednu variantu, ako odist z fora tak, aby bol vlk najedeny a ovca cela.
Existuje moznost clena po ziadosti deaktivovat, prislusny rank neni problem vytvorit. Deaktivovany clen potom nefiguruje v zozname aktivnych (spresni sa statistika) a zaroven odide verejne a so ctou. Teoreticky by sa raz opat mohol vratit, ale to uz zachadzam prilis daleko. Banan ako jedina moznost vylucenia z fora mi pride trochu hardcore, lebo rozpory s vedenim fora nemusia mat nic spolocne s bezproblemovymi vztahmi s ostatnymi uzivatelmi. Uz dam len jeden priklad z moznych mnohych a finito. Vedenie sa rozhodne pre reklamu a kazdy piaty prispevok bude predeleny reklamnym bannerom... Kto sa s tym nestotozni, by mohol odist a tym dat slusne ostatnym najavo svoj nazor. Lebo BAN je porusenie pravidiel a osobny postoj sa nim vyjadrit neda. :ua:
Tot moj nazor k teme. :ahoj:

P.S.: A to viete, ze v zmluve s originalnym ICQ klientom sa dobrovolne vzdavate vsetkeho, co napisete a poslete v prospech vlastnika ICQ klienta? Kto by tie kecy nad Agree cital, vsak? :no: /ot
Aj psy majú zlé dni, možno dnes je ten deň a ja som ten pes!
Warriors
...repr^zent
Šteniatko

Poslaťod Ulfheiðr » Str 16.04.2008 19:59

eštež neepoužívam ICQ :lol:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Fraga » Štv 08.05.2008 20:36

Repre prepač, ale fotky nemusia byť priamo zneužité na zárobok. :nie: Oni sú zneužité už len tým, ak ich niekto bez súhlasu autora publikuje na webe, alebo s nimi nejako inak nakladá. Osobne sa mi tiež nepáčilo, ked som si fotky môjho mrtveho PP psa našla na UFONEK pod menom suky, ktoré s jeho chovnou stanicou nemalo nič spoločne napriek tomu, ze na fotke bolo jasne vidieť že je to pes! nie suka, a keď tam nejaká soplanda písala, ako sa mu dobre darí a ako papa, až ma oblievalo. Len čo sa človek vyrovna s traumou, že prišiel o psa, uvidí na nete niečo takéto, tak je to dobrý šok! Nikomu som súhlas na zverejnenie fotografií nedala, tak isto ked som ju požiadala o zmazanie tých nezmyslov, klamala mi očí, že ten pes je jej! :pac: Takže príspevky a fotografie sú, alebo môžu byť pre niektorých citlivé hoci si to druhá strana ani nemusí uvedomiť :hmm: Riešila som to cez admina, ktorý všetko pomazal...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lenďa » Pia 09.05.2008 1:18

Co sa tyka zneuzitia fotiek na webe - i ked su v malom rozliseni a nevhodne na tlac, i tak sa daju zneuzit na zarobok. Napriklad priatelke sa stalo, ze fotografiu svojho stenata nasla na uplne inej stranke ako robi reklamu cudziemu vrhu. Suhlasim s Fragou, ze autorske prava by sa mali respektovat vzdy, bez ohladu na to, ci su fotografie zverejnene na fore alebo inde na webe. Pokial vsak dojde k ich poruseniu, treba to riesit.
Lenďa
Junior

Re: Zrušenie účtu

Poslaťod Leila Tobrok » Str 30.06.2010 16:41

neviem kam by som to mohla zaradiť, ale z mojej IP sa bude občas pripájať aj môj priateľ, ktorý si vytvoril účet a občas bude prispievať. chcem však vedieť, ako teraz moderátor bude vedieť, že neide o duplicitný účet, ale že sme dve osoby, ale za jedným PC...
http://www.tobrok.sk
Home of breeds - Czechoslovakian wolfdog, Hovawart and Leonberger
Očakávame vrh F (CsW) - 2018
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod wewerica » Str 30.06.2010 17:18

podla mna to bude uplne normalne, aj ja so sestrou niekedy prispievame z jedneho pocitaca a stale sme tu...tam ide hlavne o to ze keby z jedneho IP boli prispevky napr. ,,cawiky ja som tu nowaaa :heh: " a keby boli take prispevky tak snad je videt ze to pisal jeden clovek :no: (snad chapes co tym chcem povedat ) :heh: ... a nemusite mat ani uplne rovnaky nazor na vsetko :no:
wewerica
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Str 30.06.2010 18:06

Leiluska píše:neviem kam by som to mohla zaradiť, ale z mojej IP sa bude občas pripájať aj môj priateľ, ktorý si vytvoril účet a občas bude prispievať. chcem však vedieť, ako teraz moderátor bude vedieť, že neide o duplicitný účet, ale že sme dve osoby, ale za jedným PC...

to neries :no: IP je skutocne jednym z poslednych ukazovatelov duplicitneho uctu
Mackie
Multišampión

Predchádzajúci

Späť na Pripomienky a Nápady