Píšeme list chovateľovi

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Píšeme list chovateľovi

Poslaťod Kikz » Sob 05.06.2010 13:03

Neviem kam zaradit lebo sa v tejto casti fora moc neobjavujem tak sa ospravednujem ak tu uz nieco podobne je a ak som to zle nazvala.

Surne potrebujem poradit
No,dostalo sa mi do usi o jednom vybornom spojeni (BOC) ktore planuju na zimu 2010. Vsetko som si popozerala, prestudovala, pozistovala, to spojenie je vazne vyborne. Tak som teda napisala chovatelke email s tym, ci by bolo mozne zajednat si stena nezavezne a poopytovala som sa ju na par veci co ma zaujimali.
Dostala s ami odpoved, ze by to samozrejme slo .... a ze by chcela viac informacii o mne a o tom, kde sa psik bude nachadzat a ci bude o neho postarane.

Teraz potrebujem radu... nikdy v zivote som nemala papieroveho psika vzdy to boli vecsinou poulicaky a tamto nik odomna nic nechcel vediet takze teraz nemam vobec tusaka o tom, co jej mam o sebe viac napisat.
Zahrnula som tam svoj vek, kde byvam, ze mam doma este jedneho psa a comu by som sa chcela s buducim novym pesom venovat. Len neviem ci to staci, poradite mi, co este ? :nwm:


A tiez ma zaujima jedna vec ... myslite si ze bude zalezat aj na tom, ze ten psik bude musiet byt von a nie dnu ? :ua: Moze sa stat ze kvoli tejto veci radsej da stena niekomu inemu ? Pravdepodobne to bude kratkosrsta bocka :ua:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod wewerica » Sob 05.06.2010 13:36

ja si myslim ze aj na tom zalezi ze kde ten pes bude ci vonku alebo vnutri (Offtopic: ja som nevedela ze aj kratkosrste BOC su :oo:) a kedby sa o to stena zaujimal iny clovek a povedzme ze ty by si jej napisala priklad: ,,byvame v byte." a druhy zaujimatel by mal dom s velkou zahradou ako vybeh myslim ze by uprednostnila jeho...
a este neviem ci sa ta to chovatelka pitala ale podla mna je dolezite aj to ze ci toho psa chces mat v spoluvlastnictne alebo nie :smile:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Kikz » Sob 05.06.2010 13:40

Ide o to ze ja byvam v dome ale psik bude byvat vyhradne vonku. A zas ja si myslim ze skor uprednostni cloveka ktory bude byvat v dome ale bude mat pes pristup aj dnu :ua:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Akami » Sob 05.06.2010 13:42

Neviem, tiez som este velmi nekomunikovala so ziadnym chovatelom, ale ja by som asi zvolila cestu aj osobneho kontaktu a aby ste sa blyzsie spoznali, chovatelka by sa tak uistila kam a komu stena dava. nemyslim ze hlavnym kriteriom bude ci bude vonku alebo vo vnutri, skor co chces so psom robit, ako sa mu chces venovat, kolko casu si ochotna mu poskytnut a tak. Lebo ono moze byt sice psik pekne vo vnutri s panickom, ale ked z neho ostane iba gaucak :ua: Ale urcite by som komunikovala, casto a vela s danou chovatelkou.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Kikz » Sob 05.06.2010 13:46

Pani chovatelka je z ciech takze tak no..
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod wewerica » Sob 05.06.2010 13:51

myslim ze ked je to vynikajuce spojenie,tak ze chovatelku bude zaujimat aj to ci sa budes vystavam venovat alebo nie :smile:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Akami » Sob 05.06.2010 14:17

No u bordery ani tak nie vystavy ako skor sport. A to ty aj splnas, nie?

No ked sa neda osobne, mailuj si s nou, vela a nezavezne a uvidis co z toho bude. Nakoniec sa aj ty mozno pre nieco ine rozhodnes, a mozno naopak to bude terno.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod meraja » Sob 05.06.2010 14:40

border cori možno to bude blbosť,ale skús jej poslať aj tvoje videá s Corim,na nich je dokonale vidno,že sa svojmu psovi dokážeš dostatočne venovať a postarať sa oň :no:
napíš jej tie základné veci ako si už písala vek,kde bývaš atď proste to hlavné a chovateľka sa ťa potom sama spýta čo bude potrebovať :smile:
veľa spolu komunikujte,získa si v tebe dôveru a nebude mať strach psíka ti zveriť či už bude vonku alebo dnu alebo či sa budeš venovať výstavam alebo športu,hlavne,že sa o psíka dokážeš postarať
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod usagi » Sob 05.06.2010 15:05

ja by som napisala kto som,co som,ako som sa dostala k tomuto plemenu,pisala by som o Corym,o tom odkial ho mas,co vsetko snim podnikas (fotky,videa - ako meraja pisala :yes: ),o tom ako sa ti zrodila v hlave myslienka prijat dalsieho partaka do svorky,na co sa chces zamerat,ako si sa dostala k jej chs,preco povazujes toto spojenie za naj atd...
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Roman Kollar » Sob 05.06.2010 15:44

Border-cori píše:Ide o to ze ja byvam v dome ale psik bude byvat vyhradne vonku. A zas ja si myslim ze skor uprednostni cloveka ktory bude byvat v dome ale bude mat pes pristup aj dnu :ua:


Ja napriklad ani nepredam stena do rodiny kde bude psik byvat iba vonku... podla mna je to spolocnik, a preto by mal zit s majitelom. Ale zase RR je kapitola sama o sebe, pri inych plemenach by som moc neriesil ci je vonku alebo dnu(ale vnutri mu bude kazdopadne lepsie). Co sa tyka toho ci je pes rozmaznany alebo nie, tak ja by som bol radsej keby bolo stena odomna rozmaznane(aspon viem ze dostane vela lasky). Takze ak mi povie niekto ze steniatko by bolo gaucak, ale dostane vsetok pohyb ktory potrebuje tak nemam ziadne vyhrady.

Ak je to naozaj dobre spojenie, a chces vystavovat tak urcite spomen ze budes chodit aktivne na vystavy a ine sportove akcie. Napad z videom je dobry, na psikovy je hned vidno ci sa ma dobre alebo nie...

Nezabudni povedat aku mas robotu, kolko casu by su venovala psikovi cez tyzden, ci byvas s niekym inym... chovatelov zaujima prostredie v akom bude psik zit.
Roman Kollar
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: BA

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod usagi » Sob 05.06.2010 17:40

Offtopic: tak musis prihliadat aj na plemeno ake si berie :no: pre BOC je urcite vyhodnejsie byvat na dvore,mat dostatocny kontakt s majitelom,dokonca tam bude mat aj partaka - ako byt gaucakom - sice s rodinou,ale nevytazeny,fyzicky,ani psychicky :no: najlepsou alternativou je samozrejme mozny pobyt psika dnu,ale ked to nejde,este to neznamena ze psikovi bude nieco chybat :no:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod wewerica » Sob 05.06.2010 20:01

Offtopic: ale ze to bude kratkosrsta BOC :no: aj na to treba pozerat...a ja osobne som kratkosrstu BOC este nevidela...
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Priscilla » Sob 05.06.2010 20:08

Offtopic: Wewe, však v Blave za zaverečkách v nedeľu sedela Windy aj so svojim krátkosrstým krpcom kus šikmo za vami. Ešte som sa tam s ňou aj rozprávala a hladkala ho. Si si nevšimla? :no:

Ja osobne napríklad tiež vo všeobecnosti by som dáko šteňa niekomu vyslovene na dvor bez prístupu dnu nepredala. Ale zas keby som mala zaujemcu ako Border-cori a videla by som, že sa psovi fakt venuje, majú krásny vzťah a dosť o psoch aj vie, tak by som sa cez to preniesla a bola by som si istá, že sa aj tam bude mať dobre. :jop:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Akami » Sob 05.06.2010 23:03

Ono riseit len ci bude vonku alebo dnu velmi nie je dolezite podla mna. Myslim ze pes ovela lepsie znesie skutocnost, ze proste spi vonku ale v priebehu dna sa mu panicek intenzivne venuje, ako keby sice bol dnu, ale panicek duchom nepritomny, venuje sa inym cinnostiam /TV, pocitac,.../ a psa si nevsimne /aj ked je pri nom/.

Offtopic: Aj kratkosrsta borderka ma hustu podsadu a zimu znasa uplne v pohode rovnako ako ta dlhosrsta varianta. A standard udava typ srsti kratku alebo polodlhu, dlha tam ani nie je spomenuta, tak ale to by uz bola ina polemika.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod usagi » Sob 05.06.2010 23:16

no neviem,aj ked travim zo psom kopu casu,sportujeme,trenujeme,blbneme - myslim si ze prijme skor nepritomnost "ducha" svojho panicka (napr. vecer,po aktivnom dni),ked on tuka do PC,prip. pozera telku a pritom skrabka chlpacovi brusko,ako keby mal ist po aktivnom dni sam do koterca (svorka spava " na hromadce :no: ") - ale toto je polemika skor do temy dvor vs byt (ci ako presne znie ta tema :joint: )

ja byt chovatel,tiez by som uprednostnila pobyt vo vnutry,ALE ak by som danu osobu poznala a mala istotu ze pobytom vonku pes trpiet nebude (teda,ze mu napriek tomu bude venovana dostatocna pozornost) tak by som sa stym zmierila.
preto pisem ze by Border-Cori mala rozhodne poslat fotky a videa so svojim psikom,aby chovatelka videla jej zaujem a zapal o spolocne aktivity :yes:
Offtopic: edit: zmenil sa mi raaaaaaaang :jupi: prave som sa stala "Big Dog" :jupi: pome to oslavit :joint:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Ďalší

Späť na Chovateľstvo