Finty na rozhodcov

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod adelka » Uto 25.05.2010 13:21

nikolletttka : ano ano, boli sme teraz v BA - pred posudzovanim sme si aj dali zopar koleciek v kruhu,,,, no akonahle s nou vojdem do kruhu, tak nemam sancu. potom sme stali vedla kruhu asi hodinku - ako som ju postavil, tak stala ako z kamena, venovala mi pozornost atd. na posudzovanie sme opät vosli do kruhu a zase nic :ua: nufak na zemi, uplne prepnuty stopar :ha:
adelka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Bratislava

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Kikz » Uto 25.05.2010 13:26

:heh: Ma teraz napadlo, čo som bola minulý rok na jednej výstave, tam bol taký pán s jedným veľkým vyrasteným štencom dačoho dogovitého a to sa namiesto postoja vyvalilo v kruhu na zem (dosť pražilo slnko asi mu bolo horúco, lebo chrnel riadne) a keď sa ho páníček snažil zdvihnúť, váha nepustila :lol: štenco tam celú dobu ležalo ako plné vreco a zakaždým čo ho horko ťažko postavili sa zvalilo naspäť na zem :lol: ináč to bolo celkom milé, aj keď, neviem ako pre majiteľa. :hi:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Nia » Uto 25.05.2010 16:12

mareq.b píše:vie niekto ako mam zamaskovat "uzsie zadne nohy v pohybe" ? Lebo moja pesa si zjavne mysli, ze je modelka a treba chodit zo zadnymi labkami pri sebe :pac: Ked stoji, postoj ma krasny, ale proste ako zacne ist tak tie nohy tlaci k sebe ... ja uz neviem co mam spravit ... uhlenie koncatin ma pritom v poriadku. Dakujem vopred za tip :smile:

fuuha, to tazko :ua: V postoji sa da zakryt vsetko, ale v pohybe sa to vsetko naopak ukaze. Aj moj pes mal asi 2 krat vytknute, ze je uzsi vsadu, ale to sa pocas tych X vystav stalo 2 krat. Zalezi velmi od rozhodcu, co si vsima. Moznoze by pomohlo ist troska rychlejsie, aby si to rozhodca nevsimol :heh:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Siss@ » Uto 25.05.2010 17:52

ano toto aj nam vytykaju ze Gwendolina je uzka vzadu... zevraj ju mam nechat predbehnut pred seba :no:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Nia » Uto 25.05.2010 18:22

tak hej, aj to je jedna moznost, no ono sa to ukaze ked ide pred rozhodcom tam a spat. No hovorim, niektoremu rozhodcovi sa zda uzsi, u ineho je to normalne. Ja by som to neriesila, pokial nema ine vaznejsie chyby v pohybe( mimochod, alebo ze preklada pred seba predne labky), a ked ti to vytkol jeden rozhodca, druhy si to nemusi ani vsimnut. Vzdy lepsie uzsi vzadu ako captavy pinguin :no:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Kača » Uto 25.05.2010 19:02

Ja vieeeeeeeeem :jazyk:
Ja vám poradím! Moja fenka má tiež užší chod a sama som na to po milión razoch skúšania prišla :heh:
Sissa: nejde o to nechať ju ísť pred seba... Ale rozhodne by som to nepraktizovala celý čas v kruhu, pri tom tam a s5 ale to používam (keď som teda bývala v kruhu).
Keď dáte na psíka vodítko, idete na tam a s5, a síce ho BRZDÍTE - teda na vodítku "ťahá" (nieje voľné) ale zároveň psík musí vedieť že nemá v pohybe spomaliť (aj keď ste sa doňho "zapreli"). Skúste si to aj na prechádzke. Keď sa trochu pes zaprie do vodítka, alebo jednoducho vy do neho, tak nemyslí na žiaden úzky chod ale došlapuje istejšie a lepšie a nie zbiehavo. U mojej to funguje, treba skúsiť :nwm:
(POZOR!! PSA TAM NEOBESIŤ V KRUHU PRI POHYBE! TAK TO NEMYSLÍM.. Len mať napnuté vodítko a psíka trošku povzbudiť k "ťahu". Stačí nejaká pochvala keď psík zbystrí pridá do kroku a vyzerá to rozhodne lepšie :smile: Skúsila som to prvý krát minulý rok v Nitre, kde sme v konkurencii 5tich feniek obsadili res. CACa a to by som si pri takých fenách n to netrúfla, keď viem ak nie úplne skvelý pohyb má)
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Wyerka & Isis » Str 26.05.2010 12:56

8kaca8, Nia, Fleur : moc dakujem za rady :smile: ono skusim asi to co pisala Kaca, ze nech sa mi zaprie a skusi dat nohy od seba , lebo to je naozaj jedina vec ,co je problem ... Ono dufam, ze trafim aj rozhodcu, ktory na to neprihliada az tak ... :ach: Lebo naposledy nas to stalo umiestnenie, pricom druha fenka nebola ani v srsti ani v postoji ani v chodzi ... ale chodila narovno, tak nas predbehla :censored:

8kaca8: len som nedomyslela, ze ako presvedcim 3,5 kilovu malu psicu, ze nech sa zaprie :lol:
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Kača » Str 26.05.2010 14:35

Mensou silou ako som presviedcala 13 kiloveho bigla :smile:
Ide o to, aby ona bola v tahu a aby si vedel kde je ta hranica kedy ju brzdis a kedy ta este vie "tahat" {v jej "moznej sile" :smile: }
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Wyerka & Isis » Štv 27.05.2010 6:48

8kaca8 : ufff no hadam to zvladneme :smile: vyskusam na najblizsiom treningu a dam vediet :lol:

Offtopic: som baba :lol: drahy ma sem zaregistroval a pouzil pritom svoje meno :joint: just 4 info ...
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Nia » Štv 27.05.2010 9:48

Offtopic: sikovny drahy :heh:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Wyerka & Isis » Štv 27.05.2010 10:02

Offtopic: Nia: no hej, len nechcem vediet ako vyzera niekedy, ked pisem koment a taky cisto babsky :lol: si musia mysliet ludia, co sa nekuknu do profilu, ze som "lahko pritriate" :haha:
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod editpiaf » Štv 27.05.2010 10:18

Ahojte, tiez by som potrebovala poradit fintu,ale asi skor na mna ako na malu :no: . Ja mam podobny problem ako Adelka...mala krasny stoji, ide vsetko,ale len dovtedy kym nevojdeme do kruhy,este aj vo vedlajsom kruhu ide ako tak ,ale ked ide do tuheho, tak sa zacne bat, stiahne chvost, ani stat, ani ukazat zuby nic...a potom dostaneme do posudku, ze sme vo vyvine...myslim si, ze viac- menej preto,ze sa nevieme predviest. A pripisujem to svojmu stresu,lebo nech sa snazim to nebrat vazne, tak vzdy sa mi v kruhu rozklepu ruky a mala to citi...a to sme boli na 4tej
vystave...skusam ukecat aj draheho,nech to s nou skus,ale nechce o tom ani pocut, ze ako by to vyzeralo chlap ako medved a yorki :ach:
Pes, to je úsmev a vrtiaci sa chvost. Na tom, čo je medzi tým, až tak veľmi nezáleží.
Clara Ortegová
editpiaf
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod wewerica » Štv 27.05.2010 10:29

bude to tym stresom :no: psik to z teba citi, skus ho pred tym ako pojdete do kruhu nejak sa s nim pohrat aby videl ze sa nebojis aj ked v kruhu budes mat stres,snad to potom bude lepsie :smile:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 27.05.2010 10:38

Offtopic: daj si predtým panáka :lol:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod lucik » Štv 27.05.2010 14:44

editpiaf píše:Ahojte, tiez by som potrebovala poradit fintu,ale asi skor na mna ako na malu :no: . Ja mam podobny problem ako Adelka...mala krasny stoji, ide vsetko,ale len dovtedy kym nevojdeme do kruhy,este aj vo vedlajsom kruhu ide ako tak ,ale ked ide do tuheho, tak sa zacne bat, stiahne chvost, ani stat, ani ukazat zuby nic...a potom dostaneme do posudku, ze sme vo vyvine...myslim si, ze viac- menej preto,ze sa nevieme predviest. A pripisujem to svojmu stresu,lebo nech sa snazim to nebrat vazne, tak vzdy sa mi v kruhu rozklepu ruky a mala to citi...a to sme boli na 4tej
vystave...skusam ukecat aj draheho,nech to s nou skus,ale nechce o tom ani pocut, ze ako by to vyzeralo chlap ako medved a yorki :ach:

ahoj.. neboj, chce to len cvik, po viacerych vystavach sa upokojis ty, bude sa lepsie spravat aj mala..
ja som vystavovala kamoske yorka - bol plachy, nevedel sa vobec predviest, ona to pripisovala tomu, ze ona je nervozna.. parkrat som s nim bola ja, ziaden uspech sice nebol, ale akonahle ho zacala vystavovat znovu ona, ziskali V a neskor dalsie a potom aj tituly nejake.. otukala sa ona aj maly, zohrali sa a hned je lepsi pocit.. :no: neboj, to pride! :ahoj:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy