Uštipnutie hmyzom

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Poslaťod Bendy » Uto 16.10.2007 18:56

skoda laku na vlasy, si radsej zalakujem ofinu :heh:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bassetka » Sob 10.11.2007 18:45

Cim mensi psik,tym vacsie riziko komplikacii po postipnuti.Vela zalezi na mieste ustipnutia.ak je to v oblasti hlavy a krku radsej robit paniku,nez potom plakat ak sa psik udusi.Radsej k vetovi,ktory mu pichne jednorazovu inekciu proti opuchu.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Nia » Ned 13.04.2008 11:20

Nam sa stala nehoda minuly tyzden.Havinko behal kade tade na dvore po travniku onuchaval nieco na trave.zrazu len si sadne a vygrcka sa...potom sa ledva postavi a taha ho do jednej strany, potom padne a uz sa ledva hybe..ocka sa mu uz prevracaju....tak v takejto situacii jednoznacne kazdy usudi ze treba ist urychlene k veterinarovi.takto spravila nastastie aj moja maminka, kedze ja som bola v tom case v skole.malickeho ustipla osa.mal silny anafylakticky sok.Veterinar povedal, ze o 5 minut neskor by dosla, malicky by uz nebol.srdiecko mu uz vynechavalo a dasna uz mal uplne biele, tak dostal 3 ionjekcie adrenalinu a nieco proti alergii.Nastastie sa rycholo zotavil a na dalsi den uz behal a teraz uz beha po trave v pohode, ale je opatrny.dostali sme kvapky, ktore ked sa nedajboze neico taketo zopakuje, dame mu ich pod jazyk a aspon dovtedy to vydrzi pokial prideme k lekarovi.
Nikomu neprajem takuto skusenost.Mne to mamina len volala do skoly, ze co sa stalo a potom som sa uz len rychlo ponahlala domov.
Nikdy som si nemyslela, ze aj pes moze mat taku silnu alergicku reakciu a predsa .
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod schnauzee » Ned 13.04.2008 11:33

ano, zial moze. Nieco podobne sme mali s byvalym psikom, nastastie nie az take kriticke. Ale po ustipnuti vcelami zacal puchnut, dychcat, chrcat. Dostal injekciu hydrokortizonu. Aj teraz sa vzdy bojim, ze co ak stipne nasho vcielka, co sa stane, nerada by som zazivala podobne scenare.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Amaguk » Ned 13.04.2008 11:35

no jo, myslim, ze je dobre byt informovany, ze sa taketo nieco moze stat a vediet, ako reagovat
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod schnauzee » Ned 13.04.2008 11:37

no informovana som, ale reagovat mozem akurat rychlym behom k vetovi. Ci mas este nieco na mysli?
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Amaguk » Ned 13.04.2008 11:43

ano, mam na mysli, prave ten rychly beh k vetovi :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod schnauzee » Ned 13.04.2008 11:59

inak, prijala by som aj adrenalinove pero :lol: ale to ani clovek len tak nekupi..
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Silwuska » Pon 14.04.2008 11:35

No ja si mozem byt ista ze maco nema alergiu, kedze ho raz dostipalo tak zo 10 vceil...alebo to boli osi :ach: :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod schnauzee » Pon 14.04.2008 23:11

alergia sa moze prejavit az po dalsom postipani. Aspn ja tak viem, ze su pripady, kde bolo vsetko ok, ale az ked cloveka raz, dva razy... (od daneho cloveka zavisi) postipala osa/vcela, prisla alergicka reakcia.
Neviem, ci to mozem s tym porovnat, ale ja som sa napr. tiez od detstva hravala na luke s kvietkami, plietla veneky az prisiel zlom a objavila sa mi poriadna alergia na kopec kvietkov, trav.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Jimmyho mamka » Uto 29.04.2008 10:58

no ta alergia na hmyz je uchvatna :pac: , ja sama ju mám. Človek ju nemá hneď, je sposobená brutálnym zásahom do ludského organizmu.
Kosila som v zadu za domom na lúke a v práve bolo osie hniezdo, samozrejme som o nom nevedela a zakosila som doň. Húf os sa rútilo na mňa a ja som len utekala do domu, aby som sa ubránila-veď ako na jesen pri kosení-kraťasky, vrchný diel plaviek...
Dopadla som asi 50 metrov od vchodu do domu- 11 žihadiel- 3 v krku, jedna v ramene 4 v slabinách na nohách a 3 na chrbte
Nič moc no
rýchli prevoz do nemocnice mi vlastne zachránil život. Kým som prišla na pohotovosť bola som celá opuchnutá, modrá v tvári, zhoršené dýchanie a neuveriťelné kŕče...teraz všade so sebou musím nosiť tablety proti uštipnutiu včely, osy a sršňa. 1 jediné žihadlo bez tabletky je pre mňa smrteľné :nwm: vraj mám 20% šancu prežiť bez tablety...takže tomu sa hovorí silná alergia :ua:
Predstavte si, čo dokáže pár os spraviť z človekom a čo ešte len možu sposobiť psovi...!!!Ja sa len so strachom dívam na to, ako Jimmy lieta po lúke plnej púpav. Ja som radčej na kraji lúky a mám ho na stopovačke...neodvážim sa stúpiť na lúku plnú kvetov.A mám dosť keď vidím, že sa snaží ich zožrať... :pac:
Dávajme na našich miláčikov pozor...my vieme, aké nebezpečenstvo predstavuje bodavý hmyz...oni to nevedia a myslím si, že nie je potrebné, aby to zistili na vlastnom kožúšku :no:
Jimmyho mamka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Řadějovice

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Nia » Štv 01.05.2008 17:12

ved to...ti havonovci si neuvedomuju ake dokazu byt osy a vcely nebezpecne.-..nastastie uz ten moj sa poucil a daaava si velky pozor na to, ale aj tak sa ho sameho bojim pustit na zahradu.ockovi som prikazala okosit kazdu jednu pupavu, ale nikdy nevies kde sa objavi nejaka cierno zlta potvora.treba na to davat velky pozor.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Tatiana » Pia 02.05.2008 8:46

tiez mam skusenost s postipanim ,mne osobne zaberie cibula,ale mangel ten opuchne ,je alergicky odvtedy co ho dostipali srsne,psa mi zatial stipla osa raz a este k tomu male stena,opuchla mu cela hlava,vetko mu dal injekciu,ale odvtedy mam doma pre istotu Fenistil tablety ako prvu pomoc :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Phoebe-lubipapat » Uto 02.09.2008 14:12

Moja babula tento vikend chytila zihadlo do prednej labky. Som si to vsimla nahodou, ze ma nejaku tucnu labku, aj ked to nebolo az take velke, ale vsimla som si. Som ju okukla a nasla som zihadlo. Sme ho vybrali s kamoskou, supli tampon s octom a obviazali :lol: Stacilo par krokov a "papucka" sa vyzula :hi: Tak sme este chytili labku pre istotu a obliali poriadne octom. Chvilu este krivala a nakoniec to preslo :jop: Trochu to asi aj zastipalo, ale pomohlo, takze som rada :no:
Och, nech uz je viiikkeeeend!!
Phoebe-lubipapat
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Jack » Uto 02.09.2008 14:24

Jacka už 2 krát poštípala osa. Raz do laby volal som veterinárovi že mám dať do octu, druhému som volal tak že mu mám dať jeden dithiaden. Potom už bolo všetko OK
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy