Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod vavrena » Štv 15.04.2010 20:49

Ďakujem :lol: Robili sme len trolinka obmenu receptu od Amaguk. Bolo tam aj pol hrste múky a asi toľko aj strúhanky. A po vyložení plechu som to nakrájala na pásiky, a potom takto na kúsky. Pekne to držalo aj pekne voňalo. A podľa toho, ako sa za tým trhali, tak aj skvelo chutilo. A ešte máme v chladničke, len neviem, dokedy to vydrží byť nepokazené.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Bee House » Pia 16.04.2010 16:32

ja ked som to minule robila, tak som urobila rovno pol davky a ani nie za tyzden to uz bolo pokazene :ua: ja som neskutocne *** :ha:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod marvinka » Sob 17.04.2010 13:28

Ja som 3/4 dala zamrazit a teraz len vytahujem ked potrebujem, za tyzden by som to urcite neminula a pokazilo by sa. V mrazaku v pohode a ked potrebujem tak hodinu pred tym vytiahnem aby stihlo rozmrznut
marvinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Senica

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Macush » Sob 17.04.2010 15:57

Aj ja som prišla na to že som to mala dať do mrazáku keď sa to pokazilo :lol:
Nevadí na budúce budem múdrejšia, a zajtra sa chystám niečo ukuchtiť tak držte palce :jop:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Amaguk » Pia 23.04.2010 12:10

tak veru, najlepsie je to drzat v mrazaku, najma ak nie su uplne presusene na susienku :lol:
ja vsak momentalne nedam dopustit ani na moj najnovsi "vynalez" - suso-peco bravcove plucka, najma ked nemam cas paprat sa s tymito keksikmi :jop:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod marvinka » Pia 23.04.2010 13:16

Amaguk a to postup je tak ako na zaciatku pise Silwuska?
marvinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Senica

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Amaguk » Pia 23.04.2010 13:18

teraz na aky postup sa pytas? na tie plucka?
to len nakrajam na take cca 0.5 cm - 1 cm siroke rezniky a supnem na plech piect uplne naslabo, za cca polhodku je to hotovo. That's all, folks :dance:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod marvinka » Pia 23.04.2010 13:38

hej tie plucka som myslela. tak to vyzera jednoduchsie ako sa na zaciatku pise, tusim na druhy tzden vyskusam :yes: dakujem za inspiraciu
marvinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Senica

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Amaguk » Pia 23.04.2010 13:42

za malo :smile:
ono je to vlastne vysledok jedneho ad hoc experimentalneho napadu, ktory vysiel :jop:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod marvinka » Pia 23.04.2010 13:45

Tak pecienkove pamlsk od vas psikovi velmi chutia tak predpokladam ze aj za tymto bude jak sialen, len musime maskrty casto striedat aby ho moc neomrzeli, takze vitam kazdy napad
Amaguk a ako sa tie plucka skladuju a kolko to asi tak vydrzi?
marvinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Senica

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod marvinka » Uto 11.05.2010 14:46

ta som konecne zohnala tie plucka, ale ked som to rozkrojila moc sa mi do toho nechcelo, al ekedze som ja trubka kupila kilo tak som sa premohla a aspon troska som nakrajala aby som vedela co a ako. a ked je to uz suso-pecene tak je to v pohode a havinovi chuti tak zajtra alebo kedy sa do toho pustim a narobim viac. Inak otazka to sa kraja aj s tymi kadejakymi "trubickami"? a ako dlho to vydrzi pri akom skladovani?
marvinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Senica

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Moniak » Ned 23.05.2010 22:53

Offtopic: Amaguk trosku asi odveci...ale daju sa u vas na DD zohnat plucka? bo u nas v dubravke som ich nevidela ani raz a hovadzie srdce raz...asi mi ich vzdy uchmatnu dochodcovia :lol: a DD nie su az tak daleko....
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Macush » Ned 06.06.2010 19:25

No dnes sme robili banánové placičky ale pes sa toho ani nedotkol :pac: takže som aspoň mala zdravú večeru :lol:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod katkariinka » Uto 15.06.2010 21:08

potrebujem radu - chcela by som spravit nejaky pamlsok, ale mala je na diete, takze momentalne su mozne len dve zakladne ingrediencie - zemiaky a morcacie (maso, vnutornosti).
Uz som dumala, ze to proste spolu rozmixujem a dam piect, ale ak ma niekto nejaky napad z praxe, budem povdacna.
Offtopic: Lisa sice pekne cvici aj na obycajne varene zemiaky, ale uz mi je to blbe a chcela by som jej dopriat nieco lepsie :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Moniak » Štv 17.06.2010 8:27

a take susene kuracie/morcacie masko, prip. plucka by nemohla? hned prvy recept v tejto teme... a keby si na to dala troska byliniek tak to aj pekne vonia celkom :lol:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy