Burns

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Burns

Poslaťod nikolp » Štv 20.05.2010 13:32

Ahojte, rada by som vedela, ci mate niekto skusenosti s krmivom Burns Pet Nutrition, prip. vas nazor na ich zlozenie, hladam nieco pre 4rocneho labradora po kastracii ... vopred dik

Chicken & Brown Rice
Obsah: Celozrnná rýže (min. 63%),,Kuřecí maso (min. 20%),Oves/ovesné vločky,,Kuřecí tuk, Slunečnicový olej, Mořské řasy, Vitamíny a minerály
Typické složení ve 100g: Bílkoviny (protein) 18,5%, Tuk 7,5%, Vláknina 2,2%, Popeloviny 7%, Vitamín A 8000 iu/kg, Vitamín D 1500 iu/kg, Vitamín E 50 iu/kg, Vlhkost 8%, Měď 15mg/kg, Sodík 0,51%, Vápník 1,1%,Fosfor 0,63%,Hořčík 0,10%

Venison & Brown Rice
Obsah: Celozrnná rýže (min. 50%), Jelení/srnčí maso (min. 27%), Oves/ovesné vločky, Hrášek, Slunečnicový olej, Mořské řasy, Vitamíny a minerály
Typické složení ve 100g: Bílkoviny (protein) 18,5%, Tuk 8,0%, Vláknina 3,0%, Popeloviny 9%, Vitamín A 8000 iu/kg, Vitamín D 1500 iu/kg, Vitamín E 50 iu/kg, Vlhkost 8%, Měď 15mg/kg, Sodík 0,59%, Vápník 1,69%, Fosfor 0,98%, Hořčík 0,11%

Lamb & Brown Rice
Obsah: Celozrnná rýže (min. 54%), Jehněčí maso (min. 21%), Oves/ovesné vločky, Hrášek, Slunečnicový olej, Mořské řasy
Vitamíny a minerály
Typické složení ve 100g: Bílkoviny (protein) 18,5%, Tuk 7,5%, Vláknina 2,0%, Popeloviny 7%, Vitamín A 8000 iu/kg, Vitamín D 1500 iu/kg, Vitamín E 50 iu/kg, Vlhkost 8%, Měď 15mg/kg, Sodík 0,56%, Vápník 1,39%, Fosfor 0,83%, Hořčík 0,10%

Fish & Maize
Obsah: Kukuřice (min. 70%), Moučka z rybího masa (min. 18%), Hrášek, Rybí tuk, Slunečnicový olej, Mořské řasy, Vitamíny a minerály
Typické složení ve 100g: Bílkoviny (protein) 18,5%, Tuk 7,5%, Vláknina 1,6%, Popeloviny 4,1%, Vitamín A 8000 iu/kg, Vitamín D 1500 iu/kg, Vitamín E 50 iu/kg, Vlhkost 8%, Měď 15mg/kg, Sodík 0,15%, Vápník 0,73%, Fosfor 0,56%, Hořčík 0,10%, Draslík 0,51%, Chlorid 0,25%, Síra 0,17%, Nenasycené mastné kyseliny 4,48%
nikolp
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: BURNS

Poslaťod Mackie » Štv 20.05.2010 15:33

slovami laika a cloveka, ktory si mysli, ze pes by mal byt krmeny hlavne masom:
akekolvek krmivo, ktoreho zlozenie sa zacina obilninami, a v tomto pripade dokonca tvori polovicu obsahu, nie je vhodne pre psa
a nizky obsah vitaminu E napoveda, ze je pritomna chemicka konzervacia, ktora tiez nie je vhodna pre psa

slovami tvrdsimi - je to odpad :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: BURNS

Poslaťod pitbulka » Štv 20.05.2010 16:19

Ahoj ja si zase myslím, že nie je na pravom mieste nazývať tieto granule odpadom.
Ja ich osobne nepodávam svojim psom, no môj názor je vyskúšať niekoľko typov granúl a ktoré budú psíkovi vyhovovať najlepšie, pre tie sa treba rozhodnúť.

Pes v minulosti (vlk a iné psovité šelmy) mali na jedálničku 99% mäsa v surovej forme. V dnešnej dobe človek nemá psa na surovom mäse. Ľudia v praveku sa živili korienkami a surovým mäsom, kvôli ktorému nám stále rastú zuby múdrosti.
No dnes jeme polotovary. Takže všetko sa mení a prispôsobuje sa.

Preto si myslím, že pes k svojmu životu a k tomu aby bol v dobrej kondícii môže kľudne žrať Burns Pet Nutrition, ak mu sadnú , prečo nie.

Mackie píše:slovami laika a cloveka, ktory si mysli, ze pes by mal byt krmeny hlavne masom:
akekolvek krmivo, ktoreho zlozenie sa zacina obilninami, a v tomto pripade dokonca tvori polovicu obsahu, nie je vhodne pre psa
a nizky obsah vitaminu E napoveda, ze je pritomna chemicka konzervacia, ktora tiez nie je vhodna pre psa

slovami tvrdsimi - je to odpad :no:


Môžem ťa poprosiť o názor na granule SAURUS 28 Puppy?
pitbulka
Snoopy
 
Príspevky: 156

Re: BURNS

Poslaťod Mackie » Štv 20.05.2010 16:55

ja ako clovek, ktory tym surovym krmi (ale to je teraz vedlajsie), nepovazujem granule s takymto obsahom a chemickou konzervaciou vhodne pre psa, bez ohladu na to, ci mu sadnu alebo nie
jednoducho toto by pes nemal jest

co sa tyka Saurusu, pozri zoznam tem a nalistuj :no:
viewtopic.php?f=4&t=9075
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Burns

Poslaťod zuzka:) » Štv 20.05.2010 17:42

áno kŕmila som skoro 2 roky saurusom, lebo mi to bolo odporučené a nemala som žiadny prehľad o granuliach. nemal žiadne problémy a bol fakt pekný, všetko v pohode. ale tu som sa dočítala, čo granule vlastne sú a už pár mesiacov žerie len surové...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Burns

Poslaťod pitbulka » Štv 20.05.2010 17:49

A akým mäsom ho kŕmiš?
pitbulka
Snoopy
 
Príspevky: 156

Re: Burns

Poslaťod zuzka:) » Štv 20.05.2010 17:52

no najčastejšie kuracie chrbty, trupy, krky, krídla alebo morčacie... alebo nejaké mleté hovädzie, keď zoženiem dobre a sem tam bravčový jazyk...
v podstate ma to vychádza lacnejšie ako granule a viem, že je to zdravšie...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Burns

Poslaťod pitbulka » Štv 20.05.2010 18:14

kuracie krky, dávam občas aj ja no len ako maškrtku, s tým hovädzím by som si dávala pozor. Vlastné kŕmiť psa len surovým mäsom, nepovažujem za výhru.

No prečítaj si toto, keď už kŕmiš len surovým mäsom.
dreams-jack.webnode.sk/surova-strava-barf/

BARF nie le len o surovom mäse, to tam píše.
Tiež s tým vyjadrení tam moc nesúhlasím, pretože keby ľudia mali zostať, tak oko psy pri tom čo jedli kedysi, to by sme sa asi dlho nedožili, takisto ako praveký ľudia, ktorý žili 30-35 rokov. Teraz sa dožívame 80-90 a niekedy aj 100 rokov. Píše sa tam taktiež, že psovi inak funguje žalúdok ako nám, no ale to bolo predsa už dávno. Človek si psa domestikoval a teraz sú tu granule pri ktorých sa psi dožívajú aj 15 rokov. Pričom kedysi zdochýňali oveľa mladší.

Každého osobný názor. No ale,...
pitbulka
Snoopy
 
Príspevky: 156

Re: Burns

Poslaťod zuzka:) » Štv 20.05.2010 18:19

lenže teraz aj psy zomierajú aj na rakovinu... prečítam si inokedy, nejak nemám čas. a ja nedávam len mäso, ale mäso je to najdôležitejšie. a ja neviem, ale podľa mňa aj zdomestikovaný pes je stále mäsožravec :nwm:
čo máš proti hovädziemu?
áno psovi inak funguje žalúdok, pretože ho má prispôsobený na trávenie živočíšnych bielkovín (granule sú často o obilninách), preto môj pes žerie hlavne mäso (jasné, že aj zeleninu, ovocie a neviem čo všetko, ale mäsa je najviac) a ja som asi 6 rokov vegetariánka, keďže podľa mňa človek mäsožravec nie je :no:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Burns

Poslaťod pitbulka » Štv 20.05.2010 18:31

Samozrejme človek je všežravec, ale v minulosti tvorilo 99% stravy človeka surové mäso ktoré žuly a preto im narástli zuby, ktoré dnes voláme zuby múdrosti. Tak ako môžeš byť vegetarián :nwm:

Veď to si úplne odporuješ!
pitbulka
Snoopy
 
Príspevky: 156

Re: Burns

Poslaťod krista » Štv 20.05.2010 18:57

Offtopic: Kolko ludí,tolko názorov.. :no: celkom zaujímavé čítaníčko,podla ktorého bol človek pôvodne bylinožravec,oberač plodov,len nástupom doby ľadovej,nedostatkom rastlinnej potravy bol nútený pridať do jedálnička mäso...
http://www.poznanie.sk/clovek/bylinozra ... zravec.php
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: BURNS

Poslaťod Mackie » Štv 20.05.2010 23:58

pitbulka píše:Na tvoj podnet som si to nalistovala, no nenašla som tam tvoje vyjadrenie :nwm: a ja som na tieto granule chcela názor od teba. Prosím ťa napíš mi ho tam, ja sa naň potom mrknem. OK

nehnevaj sa, nevyjadrim sa, lebo mi to je jedno
su tu ini granuloznalci, su tu temy o zlozeni granul, aj o ich zlozkach, resp. co by mali a co by nemali obsahovat
na zaklade toho sa da zo zlozenia na obale vydedukovat, ci su (zjednodusme to) dobre alebo zle
konkretne k tymto som sa vyjadrila preto, lebo zo zlozenia je jasne, ze to su granule zle

ostatne je tu uz naozaj OT, treba sa presunut do prislusnych tem v Surovej strave :no:
tie temy su naozaj premakane, su tam argumenty za aj proti, jedalnicky, atd atd
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Burns

Poslaťod vietorina » Pia 21.05.2010 20:20

nikolp píše:Ahojte, rada by som vedela, ci mate niekto skusenosti s krmivom Burns Pet Nutrition, prip. vas nazor na ich zlozenie, hladam nieco pre 4rocneho labradora po kastracii ... vopred dik

Chicken & Brown Rice
Obsah: Celozrnná rýže (min. 63%),,Kuřecí maso (min. 20%),Oves/ovesné vločky,,Kuřecí tuk, Slunečnicový olej, Mořské řasy, Vitamíny a minerály
Typické složení ve 100g: Bílkoviny (protein) 18,5%, Tuk 7,5%, Vláknina 2,2%, Popeloviny 7%, Vitamín A 8000 iu/kg, Vitamín D 1500 iu/kg, Vitamín E 50 iu/kg, Vlhkost 8%, Měď 15mg/kg, Sodík 0,51%, Vápník 1,1%,Fosfor 0,63%,Hořčík 0,10%

Takze na tomto sa mi nepaci to, ze je tam privela obilovin, masa je tam hrooozne, ale fakt hroozne malo. Dalej je tam kuraci tuk ktory je velmi pravdepodobne konzervovany chemicky.

Venison & Brown Rice
Obsah: Celozrnná rýže (min. 50%), Jelení/srnčí maso (min. 27%), Oves/ovesné vločky, Hrášek, Slunečnicový olej, Mořské řasy, Vitamíny a minerály
Typické složení ve 100g: Bílkoviny (protein) 18,5%, Tuk 8,0%, Vláknina 3,0%, Popeloviny 9%, Vitamín A 8000 iu/kg, Vitamín D 1500 iu/kg, Vitamín E 50 iu/kg, Vlhkost 8%, Měď 15mg/kg, Sodík 0,59%, Vápník 1,69%, Fosfor 0,98%, Hořčík 0,11%

Aj v tomto zlozeni prevladajù obiloviny.

Lamb & Brown Rice
Obsah: Celozrnná rýže (min. 54%), Jehněčí maso (min. 21%), Oves/ovesné vločky, Hrášek, Slunečnicový olej, Mořské řasy
Vitamíny a minerály
Typické složení ve 100g: Bílkoviny (protein) 18,5%, Tuk 7,5%, Vláknina 2,0%, Popeloviny 7%, Vitamín A 8000 iu/kg, Vitamín D 1500 iu/kg, Vitamín E 50 iu/kg, Vlhkost 8%, Měď 15mg/kg, Sodík 0,56%, Vápník 1,39%, Fosfor 0,83%, Hořčík 0,10%

Kopec obilovin aj tu.

Fish & Maize
Obsah: Kukuřice (min. 70%), Moučka z rybího masa (min. 18%), Hrášek, Rybí tuk, Slunečnicový olej, Mořské řasy, Vitamíny a minerály
Typické složení ve 100g: Bílkoviny (protein) 18,5%, Tuk 7,5%, Vláknina 1,6%, Popeloviny 4,1%, Vitamín A 8000 iu/kg, Vitamín D 1500 iu/kg, Vitamín E 50 iu/kg, Vlhkost 8%, Měď 15mg/kg, Sodík 0,15%, Vápník 0,73%, Fosfor 0,56%, Hořčík 0,10%, Draslík 0,51%, Chlorid 0,25%, Síra 0,17%, Nenasycené mastné kyseliny 4,48%

70% kukurica... :oo:


Ja by som toto svojim psom nedala, lebo je tam fakt prilis vela obilovin a velmi pravdepodobne aj skryta chemicka konzervacia. Vyrobca neuvadza cim su granule konzervovane? Asi nie vitaminom E, lebo je ho tam prilis malo.
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Burns

Poslaťod tonamie » Sob 19.02.2011 23:49

Záujímava je receptúra týchto granul - nízky obsah bielkovín a nízky obsah tukov - so zámerom vyrobiť alternatívu k Hill´s a RC dietám http://burnspet.co.uk/petcare/alternati ... diets.html
Výrobca garantuje kvalitné suroviny, no chémia, cenovo sa dajú kúpiť cez jeden e-shop cca od 3€ za kg.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin


Späť na Granule a konzervy