Bravcove koze

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Bravcove koze

Poslaťod max » Štv 27.03.2008 17:07

Dnes som docitala Sehnerovej knihu Jak krnit psy a na konci knihy ma zaujal "prostriedok na klby" vareny prave z bravcovej koze. Pise sa tu o tom, ze vznikne zelatina, ktora je dobra na klby.
Mna len zaujima ci niekto neviete co tie bravcove koze obsahuju na klby, vzdy som pocula len o paprckach a huspenine z nich...Tam je chondro ak sa nemylim ziskavane z chrupaviek ale z tychto kozi neviem co sa da vlastne ziskat a co si mam predstavit pod tou zelatinou? :nwm:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Bravcove koze

Poslaťod Amaguk » Štv 27.03.2008 17:40

v kozi je kolagen ( to je ta zelatina) :no:
aj ked sa vari huspenina pre ludi, tak vela ludi vyvara aj koze, podobne tiez do tlacenky
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bravcove koze

Poslaťod max » Štv 27.03.2008 17:44

aha, dakujem :smile:
Moja mama ju pouzivala pri vareni masti a mne to prislo ako nieco velmi mastne, co neobsahuje vela zivin...A ako z toho spravit tu zelatinu, tie koze treba uplne rozvarit?
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Bravcove koze

Poslaťod Amaguk » Štv 27.03.2008 17:49

samotne koze bez spodnej tukovej vrstvy nie su velmi mastne len take "chewy" (napr. kozka zo slaniny). Ked to budes varit, tak ono sa to nikdy uplne nerozvari, len to proste povar tak jak ked sa vari huspenina - kym sa neuvaria paprce (tie bravcove, nie tvoje)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bravcove koze

Poslaťod max » Štv 27.03.2008 17:53

"tie bravcove nie tvoje" :jop: :haha: :haha:
nie som az taky zly kuchar :smile:

dakujem :jop: , vyskusame. Ja som sa prave bala toho, ze ci by to pre neho nebolo prilis mastne aby mu nebolo zle...

a este ma tak napadlo, ako je to s takymi pochutkami ako napr. susene bravcove usi, nachadza sa take nieco aj tam? alebo sa kolagen "uvolnuje" len pri tepelnom spracovani?
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Bravcove koze

Poslaťod yetti » Štv 27.03.2008 23:13

zle mu urcite nebude.... len mnozstvo netreba prehanat, inak psa prezenie.... :joint: :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Bravcove koze

Poslaťod Fraga » Str 02.04.2008 18:47

Tak ja mam uplne opačnú skúsenosť... nám sa z koží nevedel vykadiť...boli sme u veta a povedal, že ak paprče tak v miernom množstve...kakíno je cele tuhé a biele na druhý den.... a kože by vobec nedaval, ak tak len jednu na den....nie ako ked sa krmi mäskom.. len mu daj, nech sa ho ma....ju?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Bravcove koze

Poslaťod max » Str 02.04.2008 18:55

ja chcem davat len tak primerane tak hadam sa nic nestane :smile:
a je kolagen aj v susenych veciach ako napr. bravcove usi?
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Bravcove koze

Poslaťod Fraga » Str 02.04.2008 19:03

Myslím že ne... práve ta rozvarena lepkanina je ten kolagen...takže sušené asi nie :nwm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Bravcove koze

Poslaťod max » Str 02.04.2008 19:06

dakujem :smile:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Bravcove koze

Poslaťod Fraga » Str 02.04.2008 19:07

nie je zač hadam sa ešte niekto vyjadrí kto tomu rozumie viac....
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Bravcove koze

Poslaťod Amaguk » Str 02.04.2008 19:15

max píše:ja chcem davat len tak primerane tak hadam sa nic nestane :smile:
a je kolagen aj v susenych veciach ako napr. bravcove usi?


kolagen je aj v susenej kozi, akurat je suseny :smile:
dokonca ho mozes kupit aj v lekarni - kup si Colafit a mas to :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bravcove koze

Poslaťod Fraga » Str 02.04.2008 19:18

Myslela som si, že sa ten kolagen tvorí varením... :nwm: ...no nič zase múdrejší :lol: díky
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Bravcove koze

Poslaťod Amaguk » Str 02.04.2008 19:19

uvarenim sa z tych kozi uvolnuje - preto vznika ten rosol
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bravcove koze

Poslaťod max » Str 02.04.2008 19:21

colafit mame :no:
mna len zaujimalo co je v tych koziach, ked som varila napr. paprcky tak som ich vyhadzovala, lebo som o tom nevedela :ua:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Ďalší

Späť na Varená Strava